reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

...::Mamusie grudniowe 2013::.. :)

Czytam tak sobie o tych waszych mdlosciach i wam współczuję. Ja jak na razie nie mam. Moze jeszcze za wcześnie. W pierwszej ciąży to 5 miesięcy z głową w sedesie przesiedzialam.
Dziś rano dostałam mega energii i wzięłam sie za porządki. Teraz padam z nog. Mały ma drzemke więc też się położyam.
Co do zachcianek to ja właśnie mam wielką ochotę na slodycze. Ostatnio kupilam sobie kilka torebek żelkow i duuuużo mentosow owocowych. Właśnie zjadłam dwa opakowania w pięć minut. Czy to znaczy ze będzie dziewczynka?
 
reklama
Mnie na szczescie mdli delikatnie i znosnie, takze sie tym nie przejmuję. Za to dzis mam jakis kryzys i jestem tak słaba, ze najchetniej w ogole bym nei wstawala tylko przelezala cały dzień. Albo przedrzemała najchetniej...
 
hej dziewczyny po pierwsze się witam, podczytuje was już od jakiegoś tygodnia i w sumie miałam do was dołączyć po pierwszej wizycie, którą mam we wtorek, ale nie mogłam się powstrzymać, synek śpi a ja siup i tu jestem

jeśli chodzi o jakieś przesądy, to one istnieją, ale dalej są przesądami, bądźcie cierpliwe i poczekajcie do jakiegoś 16-20 tygodnia, bo wtedy się okaże czy zaszczyciła was córeczka czy synek, mnie w pierwszej ciąży odrzuciło od słodyczy(niby na chłopca) i mięsa (niby na dziewczynkę)- urodziłam ślicznego syneczka, tą ciążę przechodzę spokojniej, dopadły mnie mdłości, ale tylko kiedy jestem głodna i jak są silne zapachy, więc trzymam kciuki za te bidule, które męczą ciążowe dolegliwości i powtarzajcie sobie, że w drugiej ciąży zazwyczaj jest lepiej ;) i te wszystkie objawy świadczą o dużym stężeniu hormonów, odpowiedzialnych za ciążę, więc tylko się cieszyć, z drugiej strony te "bezobjawowe" niech nie wpadają w panikę, wszystko będzie wporządku, musi być i tego się trzymajcie :-)
 
dziewuszki w pierwszej ciąży - moja rada- odpoczywajcie ile wlezie, dopominajcie się swoich praw i rozpieszczajcie siebie, ten cudowny okres bez zobowiązań nigdy nie wróci - a wam potrzebne jest naładowanie akumulatorków na maxa :-) ja tymczasem biorę się za pracę i oby do lipca

dziub czy ty przypadkiem nie masz imienia na M, bo przypominasz mi moją koleżankę?
 
Hej.

Mala dala mi dzisiaj w kosc, boli mnie kregoslup i brzuch ech. Nie mam ostatnio w ogole cierpliwosci do tego mojego dziecka, az mam wyrzuty sumienia:zawstydzona/y:

Lucere mam dzisiaj dokladnie to samo, zle sie czuje i na nic sily nie mam. I jak ja ogarne dwojke dzieci? Nie mam pojecia:(
 
Witam weekendowo.

U nas piekna pogoda ,wiec przesiaduje z dzieciokim i reszta cale dnie na ogrodzie . Moj maz ma dwoch synow z poprzeniego malzenstwa i oni czasm z nami mieszkaja. Oli ich uwielbia. ( maja 12 i 16 lat).Jak oni sa to mam dzieciaka z glowy.
Wiecznie w cos graja ,gdzies laza.
A ja lenistwo i proba przetrawienia tej wielkiej kupy jaka jest cala seria o pany Grey. Jestem w polowie drugiej ,ale chyba nie dam rady. Ta ksiazka nie ma zadnej tresci. Tam absolutnie nic sie nie dzieje.

W poprzedniej ciazy non stop wymiotowalam. W tej zdarzylo mi sie dwa razy. Troche mnie to martwi ,bo wtedy wiedzialam ,ze wszystko ok. ALe powoli przestaje schizowac. Mdlosci mam rano ,ale w porownaniu z poprzednim razem to pikus.
Wczoraj w nocy kolo 2 ( kiedy skonczylam na ipli ogladac przyjaciolki) ,mialam pierwsza w zyciu ciazowa zachcianke. Marzylam o kanapce z szynka ,serem i pomidorem. Widocznie z Olinkiem nie mialam zachcianek ,po naprawde pierwszy raz mi sie takie cos zdarzylo. Niestety lenistwo wygralo , i kanapka byla na sniadanie.

Witaminka
- o kurcze ,6 tygodni macierzynskiego to okrucienstwo. TRo tutaj dla Szwcji 1:0. My mamy 1,5 roku.
Nosisz juz ciazowe ciuchy. Kurcze. Woadomo sa najwygodniejsze ,ale jeszcze jest tak wczesnie.
Przez wieczne rzyganie w poprezedniej ciazy przytylam tylko 5 kg. Dlatego mialam tylko ciazowe spodnie. Teraz pewnie przytyje 20.
Oj fajnei sobie mieszkacie ,w sensie pogodowa. CO to za jelly do masla orzechowego?. Poprostu zelki w stylu haribo?

Szyszunia- widze Pepsi pomaga na wszystko. Torybke kupilam duza ,czarna z Esprit. Fajowa.

Ja jestem wciaz tak przeziebiona ,ze kicham non stop. Mam nadzieje ,ze nic tam sie nie pozrywa.

Dziub -kochana ,jak sie czujesz. Wciaz cie boli. W ogrodku sadzisz te swoje cudownosci? Fajna sprawa. Ja ograniczam sie do kwiatow i krzakow. ALe jak Oli podrosnie to bedziemy sadzic. Niech sie uczy.
Wspolczuje super mdlosci.

Nonek- ale macie w Pl pecha z pogoda na ten dluugi weekend. No ale dzis chyba lepiej niz ostatnio. Kupuj sukienke. Naprawdezaczniesz tyc kolo 5-6 miesiaca

Anulk@- dzieki. JA krwawie troszeczke prawie codzienie. Ale naprawde mini. Tez na usg nic pani nie widziala niepokojacego. Mowila ,ze wszystko jest tak ukrwione i wrazliwe ,ze bardzo latwo o mini krwawienie. Tylko duzo , i z bolem to mega niebezpieczne.
O slodyczach nie slyszalam. ALe podobno jak sie wymiotuje to chlopak ,a jak nie to dziewucha. ALe i tak w to nie wierze.

laperedhil- smacznego. Niezly zestaw.

K.M-B- chyba w kazdych siecowkach maja ciuchy dla ciezarnych. JA polecam leginsy ,szczegonie na lato. Albo oczywiscie wszechstronne Allego. Nie ma co kupowac masy ciuchow ,bo a mega drogie a nosi sie je tylko troche. JAkies dwie pary jeansow to na bank ,a tak to improwizacja.

Pauletta- lacze sie w bole z dzieckiem z ADHD. Oli tez nie siedzi. Ciagle cos robi. Chwala Panu za przedzkole. On juz w ogole w wozku nie chce. I gon takiego szkraba non stop.

Oregano - tak ,zaparcia na moim poprzednim listopadowym watku to byl jeden z glownych tematow. Jakos na szczescie mnie nie dotyczyl ,ale dziewczeta wychwalay suszone sliwki, i jablka. Te sliwki to chyba zalane wrzatkiem na chwile.

Fionka ,i inne nowe grudnowki witajcie.

Ania23 -wiesz ja nie mysle narazie jak ogarne dwojke dzieci. w ogole sobie tego nie wyobrazam. Np. spanie. Oli codziennie laduje o nas w lozku kolo 4 rano. I co ja zrobie jak bobik sie urodzi? Pomysle z pol roku.

Milego wieczoru kochane ,ide ogladac Gre o tron ,konkretnie sie wbilam.
 
Fionka mam imie na N ;) ale fajnie byloby odnalezc kolezanke na forum ciazowym i do tego bedac w tym samym tyg :)

Winki wlasnie nic nie posadzilam, mam srednia sile tylko kolo poludnia, a wtedy jestem w pracy. Wczoraj umieralam w lozku od 18.00! Dzis zreszta nie lepiej. Licze na dobra pogode jutro i w pon. i sprobuje nadrobic zaleglosci.. A czuje sie -ło matko- brak slow.

Agusia dzieki za cynk lekowy, podpytam sie u lekarza albo w aptece, bo do gp nie dostane sie do srody..a on na recepte jest?
 
Pauletta u mnie tez zachcianki na parowki... nie wiem skad to sie wzielo :). Odrzuca mnie ogolnie od miesa, wedlin, ale parowki moge jesc i jesc i to najlepiej albo same prosto z lodowki albo z grilla.. Dzisiaj na sniadanie jadlam pokrojone na chlebku :). A na to ketchup... ketchup to kolejna rzecz, ktora teraz na mnie dziala i moglabym go pic normalnie :). A do tej chemii i fast foodow to sa zachcianki teraz... od czasu do czasu im ulegam... :).. a moj maz jak mu powiem, ze na cos mam ochote to przywozi... no i wez tu sie kontroluj :).

Dziub na mdlosci to imbir, migdaly... mi te migdaly pomagaja. A tak to pij duzo wody niegazowanej, sprawdzialam na wlasnej skorze, ze dobra jest na wszystko i na mdlosci i bole glowy i zaparcia itd :). Mi na poranne i wieczorne mdlosci pomaga jeszcze chrupanie sucharkow, krakersow. Odpoczywaj duzo.

I ja tez jestem zdania, ze ten kto wymyslil poranne mdlosci powinien beknac, bo u mnie sa przez caly dzien od rana do wieczora i tak z nimi sobie walcze.
Fionka84 witaj :-)

Winki ciesze sie, ze juz spokojniejsza jestes po wizycie i odpoczywaj kiedy mozesz, jak maz w domu to korzystaj ::). U mnie brzuszek juz widoczny, zaokraglony i wszyscy sie interesuja, mieszcze sie w swoje ciuchy jeszcze, ale w tych ciazowych mi wygodnie, zwlaszcza legginsy, spodnie ciazowe, mam takie fajne rozne i krotkie i dlugie i 3/4. No i ciuchy meza nosze, ale ja tak sie nosze po domu dosc czesto, jego tshirty czy bluzy zakladam i fru :).

A to peanut butter and jelly to maslo orzechowe z galaretka, kanapki sie takie tutaj jada, nawet to dobre. Polubilam maslo orzechowe tutaj, zwlaszcza Skippy. Ale np nutelli nie mozna kupic w kazdym sklepie, amerykanskie odpowiedniki wszedzie, ale nutella nie w kazdym sklepie.
Oregano ma zapracia to tez pij duzo wody, soki owocowe, warzywne tez, jedz duzo owocow zwlaszcza dobre sa jablka, slwiki, a bananow unikaj, bo zapychaja. Suszone owoce tez morele, rodzynki. Ogranicz slodycze jesli masz na nie ochote i jeszcze pij sobie jeden jogurt dziennie taki probiotyczny. To zawsze byly moje sposoby.
 
dziub ja dostalam recepte na to - zeby nie placic :) bo przeciez my leki na recepte mamy za free :tak::tak::tak::tak: ale mozna kupic bez jak wizyte masz za kilka dni powiedz w aptece ze w ciazy ze mdli i czy maga dac ci peptac anyzkowy lepszy jak mietowy :) choc szalu nie ma

witaminka doswiadczona mama - prosze sluchac :) :tak::tak::tak: mnie dzis pogonilo po wodzie ... nie moge pic bo mnie mdli a niby taka neutralana, mam nadzieje ze niedlugo przejdzie bo sie zamecze , niby trzecia ciaza a poniewiera mnienajgorzej jak do tej pory :-(

witam nowe mamuski !

sie usprawiedliwie ze nie mam czasu nadrabiac po 20 stron kochane weic nie odpisuje dla kazdej, ale staram sie czytac w miare na bierzaco, z tym ze majac 14 miesiecznego szogunka w domu jest ciezko napic sie herbaty czesto a co dopero zasiasc za kompem, do tego czuje sie fatalnie :)

trzymama kciukaski za was drogie panie i niech fasolki zdrowo rosna :)
 
reklama
Do góry