reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Ja miałam dopiero 2 wizyty i na każdej usg. Usg mam 3 w ciąży, jak chce na każdej wizycie muszę opłacić. Także będę miała na każdej wizycie, ale wizyty mam co 4-5 tygodni.

I miałam jeszcze napisać, że tu gdzie mieszkamy mamy takiego Niemca sąsiada, on ok 70lat ma i na prawdę bardzo fajnym i pomocnym człowiekiem. Można do niego iść i zawsze pomoże. Chłopców jak wnuki traktuje. Ale już jak byłam w drugiej ciąży to lubił pogadać, że on w naszym wieku nawet nie byl po ślubie, dzieci nie chciał, a potem tylko jedno, absolutnie najwięcej. Bo dzieci są drogie wg niego i dużo z nimi pracy, problemów. Akurat w tej kwestii to nie popieram, i mu to mówię, że my chcemy duża rodzinę i lubimy dzieci. Wpuszcza jednym uchem a wypuszcza drugim.
 
reklama
Dziewczyny A jak to jest z tymi serami :D chciałam jutro zrobić obiad i jednym ze składników jest parmezan i niby on bezpieczny w ciazy Ale jest napisane ze z mleka niepasteryzowanego. A nie wolno serów z mleka niepasteryzowanego. No i mam zagwostke.
 
Co do wtryniania się w życie obcych osób, ja już mam istne uczulenie na pytanie: "A kiedy ślub?" i do tego jeszcze podnoszący ciśnienie komentarz "Przecież zanim urodzi się dziecko, musicie się pobrać. Inaczej nie można!'. Nie rozumiem co ślub ma zmienić w moim dziecku, skoro od początku zdecydowaliśmy się działać własnym trybem.
 
Dziewczyny A jak to jest z tymi serami :D chciałam jutro zrobić obiad i jednym ze składników jest parmezan i niby on bezpieczny w ciazy Ale jest napisane ze z mleka niepasteryzowanego. A nie wolno serów z mleka niepasteryzowanego. No i mam zagwostke.
Z tego co się orientuję, jeśli poddasz go obróbce cieplnej to możesz zjeść. Np dorzucisz do potrawy przyrządzanej w piekarniku [emoji4]
 
USG co wizytę mam, a fotel co drugą. Tak przynajmniej było w poprzedniej ciąży. Serduszko dopiero usłyszałam teraz na usg prenatalnym, bo wcześniej może się dzieciaczek stresować. Wiedziałam tylko zapis tego bicia podczas pierwszej wizyty. Cytologia była na pierwszej wizycie robiona.

Witam nowe mamy. Ciekawe ile jeszcze się ujawni? Mam wrażenie że jest tu nas z pół tysiąca :-D Zapraszamy.

Ja mam dwójkę dzieci, a te pierwsze będzie "legalne". Udało się jak książka pisze - tuż po slubie, który był w sierpniu :happy: . Niby nic nie zmienia, ale jest jednak lepiej. Takie mam osobiste odczucia.
 
Co do wtryniania się w życie obcych osób, ja już mam istne uczulenie na pytanie: "A kiedy ślub?" i do tego jeszcze podnoszący ciśnienie komentarz "Przecież zanim urodzi się dziecko, musicie się pobrać. Inaczej nie można!'. Nie rozumiem co ślub ma zmienić w moim dziecku, skoro od początku zdecydowaliśmy się działać własnym trybem.
U nas rodzice mojego nalegali na ślub na początku naszego związku bardzo bo są strasznie religijni co z resztą szanujemy.
Kilka lat minęło i już przestali pytać i przerzucili się na wnuczki . Co telefon się dopytywali, o ślub już nie pytają wcale...
Chyba już wiedzą że to nie ma sensu.
My i tak planujemy się pobrać ale tak skromnie i bez pompy w czasie który uznamy za stosowny.

Dziewczyny A jak to jest z tymi serami :D chciałam jutro zrobić obiad i jednym ze składników jest parmezan i niby on bezpieczny w ciazy Ale jest napisane ze z mleka niepasteryzowanego. A nie wolno serów z mleka niepasteryzowanego. No i mam zagwostke.

Jak ja kocham parmezan przed ciążą jadłam to prawie codziennie.
Teraz duzo rzadziej ale też właśnie podgrzany zawsze...



W ogóle ja dziś powiedziałam oficjalnie swojej menadżerce o ciąży. Ona wróciła też z macierzyńskiego dopiero.
Była mega szczęśliwa za mnie.
Teraz tylko kierownik został- najważniejsza osoba. W dodatku nowy - jest z nami od miesiąca. Dziwny gość.
 
Katie_ trzymam kciuki, te wybory właściciel i są czasami dziwne więc oby się wam udało [emoji4]

Magddaa88 jeśli ser jest z niepasteryzowanego mleka to mozesz go zjesc po obrobce termicznej np zapieczony na pizzy lub innym daniu jak lasagne.
 
Katie_ trzymam kciuki, te wybory właściciel i są czasami dziwne więc oby się wam udało [emoji4]

Magddaa88 jeśli ser jest z niepasteryzowanego mleka to mozesz go zjesc po obrobce termicznej np zapieczony na pizzy lub innym daniu jak lasagne.
Dziękuję :)
Nooo tak zbytnio się nie nastawiam będzie co będzie ale nadzieja jest [emoji16]
 
reklama
Ja w poprzedniej ciąży miałam usg co 2 tygodnie ze względu na 10 lat niepłodności i 3 poronienia. Ale teraz nie potrzebuje tyle, jestem inaczej nastawiona. Badania na fotelu nie mam za każdym razem bo jeżeli nic się nie dzieje to moja lekarka nie chce nie potrzebnie dusić macicy, zwłaszcza że miałam na początku plamienia. Jeżeli na usg nic złego nie widać to robi badanie rzadziej.
A cytologia zawsze w każdej ciąży była na początku.
 
Do góry