reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majóweczki 2019

Rossiczka u mnie pewnie też jak zobaczą z trójką dzieci to będzie że tylko za 500+ żyjemy i w ogóle pewnie patologia [emoji39] Ale ja mam to gdzieś, wiem że ludzie zawistni potrafią być.
 
reklama
Ja ledwo co dopinam spodnie.
Kupiłam w Polsce w Lidlu ciążowe i wzięłam rozmiar większy niż przed ciążą i spadają mi ciągle
Tak samo z kurtka. Ogólnie nosiłam M, czasem S. znalazłam na allegro płaszczyk na zimę i nie wiem co mi odbiło ale zamówiłam XL i mogę się dwa razy nim opatulic;P Ale brzuchol rośnie w zatrważającym tempie więc może nie będzie tak zle[emoji16]
Mam to samo kupilam lidlowe 42 a nosze 40 no i sa za duze bo mi zjezdzaja z tyłka a moje juz powoli uwieraja
 
Gosia mnie tez brzuch pobolewa teraz Ale mniej niż poprzednio. Chyba macica już przygotowana do kolejnego rozrostu ;) I wogole wydaje mi sie, bo w szpitalu nie wiedzieli wtedy, ze te moje bóle brzucha to przez jelita. Jednak wszytsko wolniej dziala jeszcze ja w prenatal duo jem to żelazo, dieta u mnie dramat I to brzuch pobolewa. A tam wszystko blisko się znajduje.
Mnie już przed ciążą podobnie pobolewało w podbrzuszu i w krzyżu. Leżałam w Łodzi na Stokach w klinice reumatologii. Diagnozowali mnie pod kątem nieswoistego zapalenia jelit ale po wielu "przyjemnych" badaniach niczego nie znaleźli. A bóle jak były tak są, takie skurczowe i bardzo bolesne.:( Z jelitami mam problemy od wielu lat. Miałam też bóle stawów, drżenia mięśni i drętwienia kończyn dlatego wylądowałam na reumatologii. Czego oni nie podejrzewali... neuroborelioze, a nawet stwardnienie rozsiane mi sugerowali. Co do bólu w ciąży to na ostatnim usg wyszło mi, że mam skurczoną macicę. Było widać wpuklenie ściany macicy. Mój lekarz powiedział, że może mnie boleć, bo mam tyłozgięcie macicy i dopóki się nie wyprostuje to będę to odczuwała. Już sama zgłupiałam przez to wszystko.
 
Szkoda że w Łodzi Profamilię zamknęli. Tak tam chciałam rodzić. Genialny, nowoczesny szpital z wspaniałą atmosferą a zabiła go biurokracja i chore przepisy:(
Ja wlasnie planuje rodzic w pro famili w Rzeszowie. Mialam tam lyzeczkowanie po poronieniu w maju i naprawde opieka niesamowita
 
Ja mam 46 :)
Nie przejmuj się, jesteś jeszcze młoda .

Myślę że prawie wszystkie tu obecne jesteśmy przed 40 :) tylko my mamy trochę bliżej tej magicznej daty.
A tak serio też czujesz się jak jakieś zjawisko nadprzyrodzone podczas badań. Mam szczerze mówiąc lekko dosyć traktowania mnie jak geriatrycznego okazu. Jak podczas wywiadu mówię że mam 38 lat i to pierwsza ciąża to większość zalicza opad szczęki, i zaczyna się ojej a czemu tak późno. Wydawało mi się że raczej coraz więcej kobiet rodzi później. No cóż to nie był mój wybór tylko los tak zdecydował. Zresztą ciąża w dojrzałym wieku ma swój urok. :)
 
Tak często macie robione usg? :o Ja do tej pory miałam robione 2 i kolejne pewnie będzie dopiero połówkowe. Choć wiadomo wolałabym mieć częściej :D Na pierwszej wizycie miałam wykład mojego gina, jak to są obecnie prowadzone badania nad wpływem fal ultradźwiękowych na płód. Ale nie wpływ na aspekty fizyczne, tylko na takie jak inteligencja, umiejętności poznawcze, osobowość, dlatego on nie jest zwolennikiem częstych badań usg i dmucha na zimne. Ogólnie lekarz bardzo inteligentny i zna się na rzeczy, więc w sumie wtedy po prostu przytaknęłam, bo przecież nie będę gina zmuszać do częstych usg :)
Ja mam co 3 tyg na kazdej wizycie ale to ze wzgledu na to ze moja ciaza to ciaza wysokiego ryzyka jak powiedzial lekarz przez wczesniejsze poronienia
 
Ok zrobilam sobie pare godzin przerwy od telwfonu a tu mi sie 10 stron zaleglosci zrobilo
Witam wszystkie nowe mamy to sie musialo dziac w sierpniu
Odebralam wyniki prenatalnych i wszystko dobrze ryzyko ok 7 tys na trisomie 21 a reszta powyzej 20tys pozatym wszystko ok, ciesze sie bardzo bo sie okropnie tymi badaniami denerwowalam.
 
reklama
Tak często macie robione usg? :o Ja do tej pory miałam robione 2 i kolejne pewnie będzie dopiero połówkowe. Choć wiadomo wolałabym mieć częściej :D Na pierwszej wizycie miałam wykład mojego gina, jak to są obecnie prowadzone badania nad wpływem fal ultradźwiękowych na płód. Ale nie wpływ na aspekty fizyczne, tylko na takie jak inteligencja, umiejętności poznawcze, osobowość, dlatego on nie jest zwolennikiem częstych badań usg i dmucha na zimne. Ogólnie lekarz bardzo inteligentny i zna się na rzeczy, więc w sumie wtedy po prostu przytaknęłam, bo przecież nie będę gina zmuszać do częstych usg :)

Ja mam wizyty co dwa tyg od początku ciąży a czasem zdarzy się po tygodniu nawet i na każdej mam usg. Ale to dlatego że moja psychika po dwóch stratach jest tak zryta że bez usg nie wyjdę z gabinetu. Boję się cholernie za każdym razem. Ale miałam poronienia zatrzymane gdzie nie było żadnych objawów, więc musiałam to sprawdzać.... A poza tym moja gin wie że bardzo się denerwuje i stwierdza że szybkie usg jest dużo lepsze niż mój ciągły stres niestety...
Ale jeśli nie miałaś takich problemów i jesteś normalna (a nie walnieta jak ja :p ) to ta ilość usg wystarczy ;)
 
Do góry