reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Majowe mamy 2025

reklama
Hej, macie przeczucie co do plci?? Ciekawa jestem, czy to się sprawdza. Mam mocne wrażenie, że urodzę córkę i już nie mogę się doczekać co się okaże na usg 😅
W pierwszej ciąży kompletnie nie miałam przeczucia,ale chyba nie chciałam się na żadną płeć nastawiać. Dwa razy śniło mi się,że będzie syn,a mam córkę 😂 W tej nie wiem jakoś podświadomie jak sobie coś wyobrażam to że córka,ale nie wiem miotam się jakoś ale chyba bardziej na córkę . Ciężko powiedzieć.
Za to w pierwszej ciąży od początku wiedziałam,że dziecko będzie czysty tata, idento nie wiem dlaczego takie miałam przeczucie . No i faktycznie jest identyczna,mimika,gesty i w ogóle.
 
W pierwszej ciąży kompletnie nie miałam przeczucia,ale chyba nie chciałam się na żadną płeć nastawiać. Dwa razy śniło mi się,że będzie syn,a mam córkę 😂 W tej nie wiem jakoś podświadomie jak sobie coś wyobrażam to że córka,ale nie wiem miotam się jakoś ale chyba bardziej na córkę . Ciężko powiedzieć.
Za to w pierwszej ciąży od początku wiedziałam,że dziecko będzie czysty tata, idento nie wiem dlaczego takie miałam przeczucie . No i faktycznie jest identyczna,mimika,gesty i w ogóle.
ciekawa sprawa. Może ta sławna matczyna intuicja działa już od poczęcia? ;)
 
Ostatnio panikowałam że nie czuje już podbrzusza a dzisiaj w zasadzie cały dzień dość konkretnie czuje takie ciągnięcie jak na okres... Nawet trochę w lędźwiach 🙄 nie plamię ani nic, tłumaczę sobie że wszystko się rozciąga i stąd ten dyskomfort. A z drugiej strony i tak jakoś czarne myśli nachodzą 😵 a u mnie to dopiero 5tydz...
 
ciekawa sprawa. Może ta sławna matczyna intuicja działa już od poczęcia? ;)
Właśnie w tym momencie myślałam o tej intuicjo tylko w trochę mniej przyjemnym kontekście 😳
W sensie mimo,że mam objawy mniejsze większe to mam gdzieś z tyłu głowy taka myśl,takie przeczucie,że to życie się nie rozwija 😳 Nie cały czas,ale tak mnie nachodzi takie coś i trochę mnie to przeraża. Obym nie miała racji ,dowiem się we wtorek. Ale to chyba przez to,że przy córc bóle brzucha,mdłości,beta wywalona w kosmos itp,a narazie dzięki Bogu czuje się całkiem dobrze. I tak chyba moja psychika reaguje,bo się bardzo bałam,jestem z nią samą,jak sobie pomyślałam,że mnie położy jak przy niej to nie wiem.
 
Polecam maj na termin porodu - zdecydowanie 😁 Człowiek nie chodzi w zaawansowanej ciąży przy 30-stopniowych upałach i jednocześnie ma się wakacje z dzieckiem.
Pierwsze dziecko urodziłam 28lipca te upały ledwo przeżyłam i powiedziałam nigdy więcej nie zdecyduje się na dziecko aby miało się urodzić latem i każdemu ten pomysł odradzam 😊
 
Właśnie w tym momencie myślałam o tej intuicjo tylko w trochę mniej przyjemnym kontekście 😳
W sensie mimo,że mam objawy mniejsze większe to mam gdzieś z tyłu głowy taka myśl,takie przeczucie,że to życie się nie rozwija 😳 Nie cały czas,ale tak mnie nachodzi takie coś i trochę mnie to przeraża. Obym nie miała racji ,dowiem się we wtorek. Ale to chyba przez to,że przy córc bóle brzucha,mdłości,beta wywalona w kosmos itp,a narazie dzięki Bogu czuje się całkiem dobrze. I tak chyba moja psychika reaguje,bo się bardzo bałam,jestem z nią samą,jak sobie pomyślałam,że mnie położy jak przy niej to nie wiem.
Ej , napewno wszystko jest ok . To normalne , że takie myśli Cię męczą.. ale nie zadreczaj sie :) każda ciaża jest inna ja w kilku byłam i te martwe w brew pozorom dawały wiecej objawow dokuczliwych niż te żywe :)
 
Cześć dziewczyny, mam nadzieję, że zostanę już z Wami...
Mam córeczkę 22 miesięczną, przedwczoraj tak ot zrobiłam test bo jestem chora i chcialam antybiotyk zacząć brać, ale tak mnie tknęło, że zrobię test. Nadziei żadnych nie było bo 2 tug temu lekarka mówiła mi że jajnik z którego właśnie miała być owulacja może mieć niedrozny jajowod. Więc seks był tylko dwa razy (dzień przed owu i 4 dni wczesniej) I tak jak co miesiąc żyłami nadzieja od roku i testowałam z niecierpliwością, tak teraz byłam na serio zaskoczona. Wczoraj zrobiłam bete- 182 i progesteron 31,5
Czekam jeszcze na termin wizyty i się bardzo martwię czy nie będzie to ciąża pozamaciczna z uwagi na ten jajowod.
 
reklama
Co do książek to mam "mamy dla mamy i taty" I jest super, ale to już o tym jak maluszek jest na świecie. Bardzo polecam, dużo cennych rzeczy się dowiedziałam o maluszku i problemach jakie mogą być. Mamy dla mamy to chyba o ciazy ale tego nie czytałam, za to czytałam książki Izabeli Dembińskiej poloznej, moge wam jutro wrzucić zdjęcia spisu treści. Mam 3 jej książki i byly całkiem ok. Wiedza bardziej podstawowa ale też w sumie polecam.
Mi się najbardziej przydały zajecia ze szkoły rodzenia.
 
Do góry