reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Cześć dziewczyny,
Moj mąż od tygodnia w domu bo naderwal mięśnie w pachwine i dopiero we wtorek ma usg żeby sprawdzić co tam się dokładnie stało. Wyszła mu piłka halowa 3x w tygodniu a mówią,ze sport to zdrowie.
Nasz synek dziś miał przerwę w spaniu od 6 do 8 i był trochę niespokojny,sam nie wiedział o co mu chodzi ale teraz śpi z tatą w łóżku. Kąpiel u nas od początku była fajna gorzej było jak Alan już wyszedł z kąpieli trzeba było wszystko robić ekspresowo ale obywa się bez płaczu.
Corka miała problem z ropiejacym okiem,przemywalismy wszystkim az wkoncu 3 lekarz u którego byliśmy zapisał nam krople do nosa na recepte. Przez około tydzień lecialo jej z noska a później przeszło i nosek czysty i oczko. Koleżanki corka tez miała z tym problem i niestety bez okulisty się nie obylo.
 
reklama
Majmaj- napisz mi proszę dokładnie o szczepieniu. Co podzielić? My tez raczej skłaniamy się ku 5 w jednym i jakie masz sugestie? Co się u Ciebie wydarzyło ze jesteś taka ostrożna?
Dawo- ja mam w książce ze ściągnięte mleko Mac kilka godzin w temp pokojowej- ja bym zakręcała bo muchy inonne świństwa...w szpitalu mówiły ze mąż 6godzin.
Waraai- pokaz to oczko komuś przed weekendem.

a propos ginekologa. Ja mam takie dziwne uczucie ze mam coś między nogami... jakby wypadający tampon. próbowałam włożyć delikatnie palec ale tam wszystko jest strasznie nisko- czuje coś 1 cm od wyjścia... czy to normalne dwa tyg po porodzie i te tak mieliście ze jednak coś mi się obniżyło?

Przyjechało moje drugie dziecię! Super, rodzinka w komplecie.
Za nami super noc - tfu tfu. Nic więcej nie mówię [emoji12]


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Karlik- szczepienia, wiadomo, temat budzący wiele kontrowersji :) Nie wiem czy tak jest w całej Polsce, ale u mnie nie ma możliwości zaszczepić 5w1 (dawki są tylko dla dzieci, które już mają rozpoczęte szczepienia tymi szczepionkami). Można wziąć albo refundowane albo 6w1.
Pneumokoki, jak pewnie wszystkie wiecie, są od stycznia obowiązkowe i refundowane, ale ta wersja jest bardzo kontrowersyjna (niedopuszczona do obrotu w Europie np.) Tutaj lepiej rzeczywiście zainwestować i zakupić Prevenar 13. Mówiąc o rozlożeniu miałam na myśli żeby nie szczepić tego samego dnia 6w1 i pneumokoków (lekarz na pewno będzie nalegał żeby to zrobić za jednym zamachem). U nas skończyło się zapaleniem płuc niecały tydzień po szczepieniu (mały miał niecałe 3 miesiące). Ulotka Prevenaru jasno mówi, że zapalenie płuc jest jednym z możliwych działań niepożądanych. Dodatkowo natychmiast pojawiły się alergie- długo bardzo nam zeszło zanim doprowadziliśmy skórę do w miarę dobrego stanu. Oczywiście o wysokiej gorączce czy obrzęku nawet nie wspominam.
Czytajcie ulotki dziewczyny przed każdym szczepieniem i bądźcie czujne na to co może się zadziać po szczepieniu. Nam ewidentnie nie podeszły pneumokoki bo po rozdzieleniu kolejnych dawek skutki uboczne były tylko właśnie po pneumokokach, po 6w1 oprócz gorączki nic się nie działo.
 
Dzięki Majmaj- ja dziewczyny szczepiła prevenar 13 i to miałam zamiar kupić Karolowi. Nie wiedziałam ze nie ma już 5w1 a wcześniej nigdy nie miałam szans czytania ulotki bo w mojej przychodni szczepionki kupowało się przy szczepieniu. Nawet pudełka nie miałam w rękach. A teraz mam jeszcze tak ze najpierw wizyta i recepta a potem kupić szczepionkę i wrócić do szczepienia. Obłęd. Jeździsz z tym dzieckiem.

A wcześniej szczepiłam 5w1, rota a pneumokoki chyba po roku dopiero.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Waraai, a masujesz jej okolice tego oczka? U nas też ropiało, najpierw jedno, później drugie. Na razie masaż dał radę i obyło się bez antybiotyku. Masujesz kącik oka i w dół noska udrożnając w ten sposób kanalik łzowy. Warto to robić kilka razy dziennie, nawet jak wydaje Ci się że nie ma efektów. U mojego Maksa masowałam prawie pół roku i obyło się baz zabiegu, niestety u najstarszego było przetykanie i to było traumatyczne przeżycie :( Mały miał siniaki na głowie od tego jak go pielęgniarka trzymała...
Jak pójdziesz teraz do przychodni to najprawdopodobniej dostaniesz Biodacynę czy jakiś inny antybiotyk w kropelkach.
 
Sprawdziłam ze 1 dziecko miało prevenar po 1rż i to były dwie dawki, 2 dziecko od 7 tyg ż miało 4 dawki :( ale szczepione zawsze osobno od obowiązkowych.t
Ale odkryłam ze jedna ma menigokoki a druga nie ma [emoji849]
Będziecie to szczepić?
Muszę dopytać o 5w1 u mnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny u mnie szczepienia są takie albo kuja dziwcko 4 razy za jednym zamachem albo można kupić za 210 zł szczepionkę w skojarzeniu 5 w 1 lub 6 w 1 czyli wyjedzie nas 730 zł mam ulotkę albo kuja dziecko 17 razy całość bądź 8 za dopłatą nie wie działam ze można podzielić 6 w 1 w 1 dniu a pneumokoki w 2 musze zapytać lekarke
 
Chyba mamy kolki[emoji80]
Od 3-4 płacz, prężenia, pruki, piski.
Jadłam wczoraj brokuły.. i trochę brzoskwini... nie znam się na kolkach bo panny nie miały.
Biedny grzdylek. Mam nadzieje ze to tylko mój dietetyczny błąd a nie coś na stałe.
No i to ze on tak rzadko robi kupy pewnie nie pomaga.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Chyba mamy kolki[emoji80]
Od 3-4 płacz, prężenia, pruki, piski.
Jadłam wczoraj brokuły.. i trochę brzoskwini... nie znam się na kolkach bo panny nie miały.
Biedny grzdylek. Mam nadzieje ze to tylko mój dietetyczny błąd a nie coś na stałe.
No i to ze on tak rzadko robi kupy pewnie nie pomaga.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Może to brokuły bo to produkt niewskazany...


Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry