reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Moja córeczka od kilku nocy robi sobie przerwę w spaniu od 3 do 5. Szkoda, że ja też mam wtedy przymusową przerwę... W związku z katarem najmłodszych pociech oddelegowalam Maksa na dół do dziadków, męża do pokoju Maksa, a my z Wiką nareszcie się wysypiamy ( oprócz 3-5) Boję się ją tak chwalić żeby się nie zepsuła
Nie chwal! Ja co napisze na forum, ze cos fajnie to sie zmienia ;) karmienie 10 minut? A w życiu, teraz 30-40. Zdziwienie, ze 5 minut mozna walczyc z dzieciaczkiem zanim sie dobrze przystawi do piersi? Mam to i ja :) teraz sie zadtanawiam, czy dobrze zrobilam piszac o kapieli udanej ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Marta, ja jeszcze do Ciebie w sprawie szczepień. Oczywiście dla lekarza nigdy nie ma przeciwwskazań żeby zaszczepić nawet milion w jednym, ale jeśli mogę Ci zasugerować, to rozłóż to szczepienie na dwie wizyty. Dla przychodni ani dla Ciebie to nic nie zmienia,Ca dla maluszka i owszem. Teraz taka mądrala jestem, choć własnemu dziecku też taki kombajn zaserwowałam i niestety nie skończyło się to dla nas dobrze. Oczywiście wiem, że powikłania są rzadkie, ale jeśli jest cokolwiek czym można zminimalizować ryzyko, to trzeba to zrobić. A przecież te dwa tygodnie można spokojnie poczekać... No i oczywiście 100% pewności trzeba mieć, że dziecko do szczepienia idzie zdrowe! Niestety wielu lekarzy uważa, że lekki katar czy inna infekcja nie jest przeciwwskazaniem....
 
A kiedy szczepicie na pneumokoki?

Jeszcze w temacie karmienia - Marys ostatnio daje nam pospac w nocy. Dzis np dopiero o 4 karmienie (po prawie 7h przerwy) i to i tak lekko wybudzona przez nas. Zastanawiam sie, czy ja na sile wybudzac, zeby czesciej jadla w nocy, czy zaufac i karmic na zadanie zakladajac, ze jest takim spiochem jak my ;)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej[emoji16] dziewczyny ja ściągam mleko i wlewam do butelki i odstawiam na szafę, takie mleko wyczytałam że do 12godzin może stać ale mam pytanie czy butelka powinna być otwarta? Bo ja zakrecam smoczek i przykładam zamknięcie- nie popsyje się to mleko aż do podania. Nie wiem kogo zapytać bo u mnie nie słyszałam o poradni laktacyjnej.... Pomóżcie

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olo- gratuluje mycia bez płaczu! U nas jeszcze takowego nie było :) wczoraj kąpalam sama bo nikogo nie było w domu i widzę ze on ma jakieś leki. Jest w wodzie, jest fajnie a lekko go Przesunę i broni się rękami przed utopieniem i płacz... ale toaletę macie jak przystało na 1 dziecko. Ja ani nosa ani oczu a buzia w wannie [emoji13]
Dzięki za aplikacje!! Jest świetna!
Ciekawe po co ta krew przy Waszych grupach... u mnie 5cioosobowa rodzina minusów :)
Waraai- ona może niespokojna bo odkryła ze jest w nowym miejscu albo spacer... albo przejedzona? Jak leży i patrzy to ok gorzej jak płacze niewiadomo po co... daj znać jak noc.
MamaAWR- w sezonie, na dole w mieście jest baaardzo turystycznie. Miliony dzieci, w parku atrakcje jak nad morzem, na płacach zabaw ( a mamy genialne, unijne nowoczesne) ciężko znaleźć swoje dziecko :) ale park duży. Ja mieszkam nad tym wszystkim co ma plusy ale tez minusy... do parku na rowery muszę jechać autem ( bo dzieci nie wjadą pod górę i nie zjada z mojej góry)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, poradźcie.

Młodej ropieje oczko (i przy okazji ma wydzielinę w tożsamej dziurce od nosa). I tak widzę od powrotu.
Przemywam.
Działam z zaleceniami położnej i dziś jest już opuchnięte.

Pediatra do domu nie przyjdzie.
I nie wiem, czy pchać się z nią do przychodni, bo jeszcze coś tam złapie. :(
 
Waraai, ja jestem panikara, chociaż teraz przy drugim dziecku mniej ale ja bym sie zapisała do lekarza na dziś i powiedz że z noworodkiem to zapisza Cię na koniec abyś nie miała kontaktu z innymi dziećmi. Tym bardziej że weekend tuz tuż i bedziesz musiala do poniedziałku czekać lub pomoc doraźna w weekend.

MajaMaj, dzieki za podpowiedzi :) nawet nie pomyslalam aby to rozłożyć bo syna też szczepilam jednego dnia, ale dzis się zaczelam zastanawiac że ja ją zaszczepie 22.06 a 23.06 zakonczenie roku w szkole...a ciekawe czy goraczki po szczepieniu nie dostanie.

Olo, ja zawsze jak chwałę że spi i je to później da mi popalić :p

Ja dziś kontrola u ginekologa...juz USG bez dziecka w brzuchu ;)
 
Dziewczyny, poradźcie.

Młodej ropieje oczko (i przy okazji ma wydzielinę w tożsamej dziurce od nosa). I tak widzę od powrotu.
Przemywam.
Działam z zaleceniami położnej i dziś jest już opuchnięte.

Pediatra do domu nie przyjdzie.
I nie wiem, czy pchać się z nią do przychodni, bo jeszcze coś tam złapie. :(
@waraai to zadzwon i powiedz, że ze zdrowym noworodkiem z ropiejącym oczkiem chcesz przyjść niech Ci ustalą wizytę w czasie, gdy zdrowe dzieci np do szczepień.
 
reklama
Hejka, waraai ja też odrazu szukała bym pediatry. Szkoda żeby się malutka męczyła bo dla niej to też napewno dyskomfort.
Ja dziś po wizycie u pediatry i szok ! Mały waży już 4 kilogramy ! Pediatra twierdziła że aż za szybko przybiera na wadze. Ale przecież na dietę go nie wyślę [emoji12].
Poza tym to okaz zdrowia [emoji1].
I też odpukać w niemalowane ale on wogole nie płacze. Nawet przy kąpieli, nawet jak jest głodny. Stęka sobie pojekuje ale nie ma płaczu. To tak jakby nieśmiało przypominał o swoim istnieniu [emoji12].
Dziś położna była w szoku że tak spokojne dzieci jeszcze istnieją. Olek jak się wydarł i zaczął piłowac to człowiek pod ziemię chciał się zapaść a teraz cisza [emoji1]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry