reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

U nas położna była raz, siedziała 2h z czego półtorej gadała z nami tak po prostu, a ostatnie pół dopiero oglądała Marysię. Nawet jej nie ważyła. No i powiedziała, że jakby była potrzebna, to żeby dzwonić do przychodni, bo mają tylko jedną wizytę patronażową. Także ten ;)

A z badaniem krwi też ciekawa historia, bo lekarka o tym zapomniała podczas wizyty i dzwoniła do mnie po wyjściu z przychodni. Powiedziała, że w związku z tym, że mam grupę krwi 0 Rh trzeba zrobić morfologię w 2-3 tygodniu życia. Nie wiem o co kaman no ale zrobiliśmy badanie. Do morfologii doszła jeszcze bilirubina..
 
reklama
mamaAWR- ja musze przenocowac na chrzcie 17 osób bo nie ma jednego miejsca w PL gdzie mieszkałyby choćby dwie rodziny z zaproszonych gości :-) Rodzina Nomadów u mnie :-) Właśnie szukam pensjonatu ale nikt mi nie chce wynając w wakacje na 1 noc!!
Tutaj przepis Link do: Babeczki z płatków owsianych i truskawek - healthy plan by ann moje córki uwielbiają ( a jesienią robie je z dynią zamiast truskawek)
Lalamido - oj biedna Ty. Współczuję!
marta:-) - to pieknie sie karmicie skoro tak waga przyrasta. świetnie, nie ma dziwo że ubranka zmieniacie ( ja tez juz niektóre 56 chowam. Całe szczęście że niemiałam nic na 50)
Olo - dziwne z tymi badaniami, ale coś teraz teściowa mówiła o tym O że ważne jest RH ale ma znaczenie czy jest duże R czy małe r.... takie teraz sa nowe rzeczy... A Ty masz plus czy minus?
martussa- juz doskonale wiem co to znaczy wędrująca kupa :-) he he he ciekawe czy mi sie ubranka dopiorą z tego pomarańczu :-) Raz na 3 dni ale konkretnie nie ma co :-)
************************
Dziś mam dzień nieschodzenia z mojej góry. Moje łydy odpoczną. A jutro będzie moja mama to wyskoczę sobie do sklepu sama - i jest radość :-)

U mnie położna powiedziała, że ona ma obowiązek być u mnie 6 razy ale przyjdzie ze 4.... We Wrocławiu była RAZ.
No i odpadł nam wczoraj pepek. W 13 dniu. dłuuuugo
 
mamaAWR- ja musze przenocowac na chrzcie 17 osób bo nie ma jednego miejsca w PL gdzie mieszkałyby choćby dwie rodziny z zaproszonych gości :-) Rodzina Nomadów u mnie :-) Właśnie szukam pensjonatu ale nikt mi nie chce wynając w wakacje na 1 noc!!
Tutaj przepis Link do: Babeczki z płatków owsianych i truskawek - healthy plan by ann moje córki uwielbiają ( a jesienią robie je z dynią zamiast truskawek)
Lalamido - oj biedna Ty. Współczuję!
marta:-) - to pieknie sie karmicie skoro tak waga przyrasta. świetnie, nie ma dziwo że ubranka zmieniacie ( ja tez juz niektóre 56 chowam. Całe szczęście że niemiałam nic na 50)
Olo - dziwne z tymi badaniami, ale coś teraz teściowa mówiła o tym O że ważne jest RH ale ma znaczenie czy jest duże R czy małe r.... takie teraz sa nowe rzeczy... A Ty masz plus czy minus?
martussa- juz doskonale wiem co to znaczy wędrująca kupa :-) he he he ciekawe czy mi sie ubranka dopiorą z tego pomarańczu :-) Raz na 3 dni ale konkretnie nie ma co :-)
************************
Dziś mam dzień nieschodzenia z mojej góry. Moje łydy odpoczną. A jutro będzie moja mama to wyskoczę sobie do sklepu sama - i jest radość :-)

U mnie położna powiedziała, że ona ma obowiązek być u mnie 6 razy ale przyjdzie ze 4.... We Wrocławiu była RAZ.
No i odpadł nam wczoraj pepek. W 13 dniu. dłuuuugo
Gabrysia ma dzisiaj 2tygodnie i pępek trzyma się już na nitkach [emoji16]

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Karlik - dzięki za przepis! W weekend jak młody przyśnie to wypróbuję :)
Z tymi 17stoma osobami to faktycznie masz problem. U Ciebie w sezonie to pewnie nawał turystów.

@Lalamido- jak Ty się czujesz? Lepiej już?
 
Dobra.
Dziś wymiękam.
Młoda nie śpi od 16.
Dziś jest pierwszym dniem, gdy płacze, ale - na bogów! - nic nie ratuje sytuacji!
Żadna pozycja, karmienie (cycki wyjadła i już i tak wypluwa, bo objedzona), nawet smoczek, którego tak bardzo nie chciałam.
Nie mam pomysłu.
Walczymy już milion godzin. :)

Co przysypia, to budzi się ze zrywem, albo po prostu kontempluje przestrzeń szeroko otwartymi oczyma.

Nie ukrywam, że jestem wykończona. ;)
A tu jeszcze noc przed nami.


Dziś był pierwszy spacer. Na pobranie bilirubiny. Ta zaś spadła bardzo (hurrrra!), to pewnie dziecko nadrabia mi swoje cale życie dzisiaj. ;)
 
@Karlik ja mam 0Rh+, mąż też. Plusy chyba lepsze niz minusy ;)

U nas kikut pepowiny odpadl w niedziele, czyli 13 dnia po urodzeniu. Teraz czasem lekko krwawi, ale przemywamy octeniseptem.

Nadejszla wiekopomna chwila! Cala wieczorna toaleta: kapiel, przemywanie pepka, oczu, buzki, zakraplanie nosa, obeszla sie bez placzu! :) ostatnio kapiel byla super, ale juz toaletka sie nie podobala. Dzis cisza i spokoj. Alleluja :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Karlik - dzięki za przepis! W weekend jak młody przyśnie to wypróbuję :)
Z tymi 17stoma osobami to faktycznie masz problem. U Ciebie w sezonie to pewnie nawał turystów.

@Lalamido- jak Ty się czujesz? Lepiej już?
Lepiej [emoji16], dzięki. Ale wesoło nie bylo. Chyba niedźwiadkowi mojemu też się udzieliło bo cały dzień strasznie ulewał a wręcz zwracał 1/3 tego co zjadł. Ale pod koniec dnia już spokój [emoji16].

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dobra.
Dziś wymiękam.
Młoda nie śpi od 16.
Dziś jest pierwszym dniem, gdy płacze, ale - na bogów! - nic nie ratuje sytuacji!
Żadna pozycja, karmienie (cycki wyjadła i już i tak wypluwa, bo objedzona), nawet smoczek, którego tak bardzo nie chciałam.
Nie mam pomysłu.
Walczymy już milion godzin. :)

Co przysypia, to budzi się ze zrywem, albo po prostu kontempluje przestrzeń szeroko otwartymi oczyma.

Nie ukrywam, że jestem wykończona. ;)
A tu jeszcze noc przed nami.


Dziś był pierwszy spacer. Na pobranie bilirubiny. Ta zaś spadła bardzo (hurrrra!), to pewnie dziecko nadrabia mi swoje cale życie dzisiaj. ;)
Ja mam od kilku dni identycznie. Mały przez kilka godzin nie śpi. Albo sobie leży albo stęka jak niedźwiadek, albo marudzi że jest mu "ogólnie źle".
U mnie sprawdza się leżaczek babybjorn w pozycji leżącej [emoji2] . Dziś nawet starszy syn bujał go nogą przez godzinę z tabletem w ręku.
Ale są tego plusy bo o 21 zasypia i śpi tak do 24 - 1 w nocy i to ciurkiem [emoji1].
Nam tydzień w domu zajęło ogarniecie aktywności dobowej malutkiego i przedstawienia też naszych zegarków.
Z ciekawostek to nigdy nie chodziliśmy spać wcześniej niż o 1.00 a teraz 23 a my grzecznie już w łóżku [emoji12]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moja córeczka od kilku nocy robi sobie przerwę w spaniu od 3 do 5. Szkoda, że ja też mam wtedy przymusową przerwę... W związku z katarem najmłodszych pociech oddelegowalam Maksa na dół do dziadków, męża do pokoju Maksa, a my z Wiką nareszcie się wysypiamy ( oprócz 3-5) Boję się ją tak chwalić żeby się nie zepsuła
 
Do góry