reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Moja Ginka też powiedziała ze nie będziemy się umawiać na 3 prenatalne bo Ona co wizytę Małą sobie mierzy i ogląda wszystko. Ale za pierwsze i drugie prenatalne płaciłam 250 zł a normalna wizyta 150 zł. Ja chciałam na pamiątkę USG 4D ale niestety od grudnia Mała nie chce się pokazać...Mały Łobuz chce aby dopiera mamusia zobaczyła na żywo :D może 8 marca się pokaże bo wizyta..
 
reklama
Moja Ginka też powiedziała ze nie będziemy się umawiać na 3 prenatalne bo Ona co wizytę Małą sobie mierzy i ogląda wszystko. Ale za pierwsze i drugie prenatalne płaciłam 250 zł a normalna wizyta 150 zł. Ja chciałam na pamiątkę USG 4D ale niestety od grudnia Mała nie chce się pokazać...Mały Łobuz chce aby dopiera mamusia zobaczyła na żywo :D może 8 marca się pokaże bo wizyta..
Trzymam kciuki :) Moja się ładnie pokazała na dodatkowym USG, które robiłam w prezencie dla męża :) Z każdej strony się dała obejrzeć :)
 
Ja chciałam dla męża i synka bo chciałam aby siostrzyczka miała taką samą pamiątkę jak Staś. On miał co prawda 3D bo chyba nie było 4D. No i chciałam aby sobie wyobraził kto tam w brzuszku siedzi bo wiecie to Mały Facet ten Mój Syn i pomimo ze widzi różowe ubranka to liczy ze może brat się urodzi...:D bo to etap gdzie dziewczyny są beeee....

Macie tez tak że głupiejecie z wyprawką...ja już sama nie wiem co potrzebne...najbardziej nie wiem co Nam kwiecień lub maj zafundują jaką pogodę i co mieć przygotowane...kombinezon cienki czy kurtka? pewnie to i to... i jakoś zakręciłam się.... Staś się rodził zimą to było wiadomo ze ciepły kombinezon....
 
Moja Ginka też powiedziała ze nie będziemy się umawiać na 3 prenatalne bo Ona co wizytę Małą sobie mierzy i ogląda wszystko. Ale za pierwsze i drugie prenatalne płaciłam 250 zł a normalna wizyta 150 zł. Ja chciałam na pamiątkę USG 4D ale niestety od grudnia Mała nie chce się pokazać...Mały Łobuz chce aby dopiera mamusia zobaczyła na żywo :D może 8 marca się pokaże bo wizyta..
Na dzień kobiet może zrobi prezent mamusi :) u mnie im dzieciak większy tym gorzej.. Albo zwinety jak precel i nogi i ręce na buzi albo plecy. ;)

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam odplatnie prenatalne te trzecie w 30 tygodniu ale my mamy bardzo duże obciążenie genetyczne. W domu dwòch autystycznych synòw. A w rodzinie Zespol Downa i to bardzo blisko z obydwu stron.
Ja dzis zaś latania.
Psychiatra z synem , nowe leki przepisane.
A potem ogladanie szkoły i pytania do terapeutòw.
Ledwo dojechałam do domu.
W poniedziałek kolejna szkoła i trzeba wybierać...
Pozdrawiam Was wszystkie ciepło z wietrznych i pochmurnych Katowic
 
USG genetyczne to są 3 USG, które w całej Polsce nie są refundowane. Różni się ono tym od zwykłego, że to jest normalne USG przez brzuch, ale lekarz ukończył jakiś kurs czy coś co daje mu wiedzę na temat narządów i wielkości części ciała czy są jakieś odstępstwa. Mi oba robi ten sam lekarz, ale na oddzielnej wizycie, bo usg genetyczne jest niestety płatne....
 
To fakt, nie każdy ma sprzęt i uprawnienia do badań genetycznych. Przy czym dodatkowo przy pierwszych prenatalnych lekarz wylicza jeszcze prawdopodobieństwo wystąpienia wad genetycznych biorąc pod uwagę kilka wskaźników. Ja miałam też test pappa to wtedy liczy się od tego ryzyko skorygowane. Mimo wszystko człowiek spokojniejszy. Genetyczne dłużej trwa z reguły.
 
Dawo ja też będę kąpała w oliatum, moja siostra cały czas to używała i było jednak najlepsze. Nivejka tez uczulała.... Do dupeczki tylko sudocream.
Waraai ja byłam śpiochem przed ciażą, mogłam spać dniami i nocami. Teraz też budzę się często (chociaż nie jest najgorzej) ale tęsknię za ta moją sennością jednak ;) I mam wrażenie, że spię ale nie mocnym snem tylko wszystko słyszę dookoła. Kiedyś mogli przy mnie wiercić dziury młotem pneumatycznym a ja mogłam spać jak suseł.

Mój lekarz przyjmuje w dwóch gabinetach. U nas w mieście i w Nowej Soli. Wszystkie wizyty mam u nas w Zielonej Górze, a na badania prenatalne musiałam jeździć do Nowej Soli bo tam tylko miał ten sprzęt specjalny. Lekarz musi mieć również uprawnienia do wykonywania tych badań i niby wykonywane są jak zwykłe USG ale tak jak mówię, zwykłe USG mam na innym sprzęcie, a prenatalne miałam na innym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
pytanie :) jakie polecacie w ogóle kosmetyki. w co trzeba się zaopatrzyć?
1. co do kąpieli?
2. co do smarowania pupy po przebraniu i kąpieli?
3. co do nawilżania?
4. co na odparzenia?
 
Do góry