reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

dadzi podesłałabyś mi na priv zdjęcie tej listy ? Mój Gin powiedział tylko żeby pic sok z buraków a ja tego nie przełknę ☹️


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Przykładowo:
-sok z pokrzywy,
-natka pietruszki,
-po prostu ciemnozielone warzywa liściaste, np. jarmuż,
-sezam,
-pestki dyni,
-fasola,
-kasza jaglana,
-wątróbka,
-śledzie,
-chuda wołowina,
-melasa.

Ważne jest, aby wszystkie produkty łączyć z produktami bogatymi w witaminę C - inaczej żelazo się nie wchłania. Co do buraków, to mają one działanie krwiotwórcze i dobrze rozprowadzają tlen w naszym organizmie, ale jeśli o samo żelazo chodzi, to rzeczywiście za wiele go nie dostarczą. Ja czasami piję sok z buraków, nie jest taki zły :) Np. wrzucam do wyciskarki jednego buraka, dwie marchewki i jedno jabłko i taki sok jest w smaku słodziutki :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Gratulacje dla mam udanych wizyt.

Ja od niedzieli siedzę jak na szpilkach;/ jutro będzie sądny dzień. Spać nie mogę bo tak się boję że coś będzie nie tak. Na szczęście usg genetyczne mam już o 7 rano. Mam nadzieję że jutro wrócę już do żywych bo tylko cierpi na tym moja córka i rodzina…

Pinky i Dziadzi- jak najbardziej jestem za wami

To ja wysłałam dziadzi nick a login jako hasło moja pomyłka. Także jak coś to login nick ten sam a hasło jakoś zmienię.

Aśka Grubaśka- ja przyjmuję prenatal duo. Endokrynolog powiedział że teraz najważniejszy jod i cholina.

mayllah- co do dziwnych snów.. to ostatnio mi się śniło że ktoś kopał mnie po brzuchu a ja tak broniłam tego dziecka … tyle krwi było. Eh chyba za bardzo się nakręciłam przez ten zły wynik i to przez to.
 
Pauline, w sałacie chyba nie ma dużo żelaza...
Przypomniał mi się wspaniały przepis na sezamki amarantusowe. Oba produkty z góry zelazowej listy:
Link do: Every Cake You Bake: Ciastka amarantusowo-sezamowe
Słód zastępuje miodem i nie bawię się w wycinanie kształtów tylko piekę wielki placek na blaszce a potem łamie ( tnę nożem jak chce mieć ładnie) na kawałki. Wychodzą jak sezamki tylko miękkie, więc dla małych dzieci też super. Moja córka szaleje za nimi. Chyba lepsze niż sok z buraków...
A, jak chce być super zdrowa to połowę sezamu zastępuje sezamem nieluskanym. Nic nie czuć, a on jest bogaty we wszystko chyba.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1478602166-1d1mld.jpeg


Laski która mi zinterpretuje wynik tsh????

Asia669 odezwij się do mnie na pw, bo ja nie mogę ci wysłać wiadomości.

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jeśli chodzi o melasę, to najwięcej żelaza ma trzcinowa chyba, ale jak dla mnie jest okropna i wolę łagodniejszą, np. z buraków cukrowych. W zeszłym roku całą zimę robiłam sobie taką miksturę, że do soku wyciśniętego z dwóch pomarańczy dodawałam dwie łyżki melasy, mieszałam i gotowe, całkiem dobre w smaku :) Tyle, że teraz myślę, iż z melasą trzeba uważać - pomimo wartości odżywczych, to jednak praktycznie sam cukier. Dlatego zamierzam do niej wrócić, jeśli mi żelazo mocno spadnie, ale myślę, że dwa razy w tygodniu to maks.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Sol, ja melasy nigdy w domu nie miałam. Ale tam jest tyko 3 łyżki klejacego slodziwa na całą wielką blachę. Raczej wartości będą z sezamu i amarantusa.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry