reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja też zamierzam jak najdłużej, mam pracę biurową Ale też sporo jeżdżę autem. Dopóki lekarz pozwoli bede pracować. U mnie też jeszcze nikt nie wie, ale czuję się coraz gorzej i przez to może się wydać. Dziś tak mnie mdłości męczą ze coś strasznego;-(
ja tez godzine do pracy dojezdzam, na szczescie kocham jezdzic i mnie nie mdli tak jak w poprzedniej ciazy
 
reklama
Też mam prace biurową ale najchętniej przycięłabym komara na biurku:p
Wczoraj położyłam się spać i mnie zmuliło ;/ moment do łazienki mam nadzieje że to jedno razowe bo koło 22.30 głodnawa się zaczęłam robić a łyknęłam kwas foliowy i falvit mama bo zapomniałam cały dzień
 
Dziewczyny czy osoba ktora nie ma podstaw do diety cukrzycowej moze ja stosowac aby uniknac nadmiernego przybrania na wadze?Od 4 tygodni duzo lezę i odpczywam.Z bardzo intenstwnej pracy i sporej dawki ruchu praktycznie spadla aktywnosc do 0.Boje sie ze z tendencja do nadwagi oraz ze nie wroce juz do pracy przytyje za duzooooo wciazy.Odzywiam sie zdrowo,nie jem slodyczy ale samo siedzenien w domu to dla mnie duzo.Czy lepiej pojsc do dietetyczki po diete dla kobiet wciazy?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Nie wiem czy od razu dietetyk? ale skoro mówisz, że masz tendencje do tycia to czemu nie? zawsze dobrze Ci doradzi co jeść i jak jeść. Na pewno zmorą jest brak ruchu i wiem co czujesz, bo ja jestem osobą bardzo aktywną, w pracy nie siedzę bo mam taką pracę, że się "lata", wiecznie w ruchu. W ciągu dnia siadałam o 22 ;) Do tego rower i jakaś inna aktywność fizyczna. A teraz....Ale to też dlatego, że nie mam siły, ja bym mogła spać cały dzień. Mam nadzieję, że w II tr. odżyję i ruszę :) Mam w planie zapisać się na jakieś zajęcia dla ciążówek :)

Co do nocnych wędrówek do toalety u mnie zdarzają sie tak ok 3 :( I czasami nawet muszę zajrzeć do kuchni bo inaczej nie zasne :) krakersy lub banany idą w ruch....

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jeszcze się nie odważyłam jeść w nocy ale chce mi się. Jak nie mogę zasnąć to myślę o jedzeniu. Np dziś w nocy wymyśliłam, że zrobię na obiad bitki wołowe i buraki :D hahaha chciałam to zjeść w nocy!

hej!
Witam nowe mamy i gratuluję pomyslnych wiesci. :)
Ja mam Usg prenatalne 25.10. 10.10 bedzie pewnie badana przeziernosc karkowa u mojej gin. i tego się boję.
06.10 idę, w końcu, do gina na nfz . Zobaczymy, jak ta wizyta przebiegnie. Prywatnie mam zlecone mnóstwo badań. Wiem, ze to na początek normalne, ciekawi mnie, co zrobi gin. Ja mam dodatkowo grupę krwi A rh (-) ujemny i jest ryzyko konfliktu serologicznego. Syn np ma grupę po tatusiu i jest rh (+) dodatni. Po jego urodzeniu dostalam zastrzyk. Zobaczymy, czy zrobi usg. Podejrzenia ginki idą w takim kierunku, ze mogą być identyczne, rozumiecie? ;) a to rodzi niestety sporo problemów... :( i nie jest wcale mi do smiechu. Zabawę zacznę zatem 06.10. ...

Ja prenatalne też mam 25.10 :)
Też trochę mam cykora, ale kurcze, musi być dobrze! :)

Dzień dobry! :)

Kurczę ale mam dziś energii, z rana pranie zrobiłam, odprowadzilam Syna do zerowki i zaraz zbieram sie do pracy :)

Tak swoją drogą- sporo z Was jest już na zwolnieniu? Ja mam ambitny plan żeby pracować jak najdluzejsz ( w pierwszej ciąży poszłam na zwolnienie 2 tyg prze porodem) teraz też bym chciała aby było tak bezproblemowo :)

Ja jestem na zw, ale to ze względu na moją pracę. Jestem nauczycielem w przedszkolu, pracuje z małymi dziećmi, jest to praca fizyczna :) no i przede wszystkim okres jesienno-zimowy to choroby. W zeszły roku moja znajoma zaraziła się cytomegalią w pracy i poroniła...Bałabym się. Wszystkie które były w ciąży i są teraz ode mnie z pracy są na l4 niemal od początku. Ja poszłam w 6 tc i dobrze zrobiłam, bo z moim samopoczuciem i brakiem energi nie dała rady bym z grupą. Ale bardzo za nimi tęsknie. To moja grupa którą miałam od 2 latków a teraz będą kończyć 5. To moje dzieci :) Jutro jadę je odwiedzić i się pożegnać z nimi. Będę płakać.
 
Też chciałam pracować możliwie jak najdłużej, a właśnie siedzę na zwolnieniu. Ale to przez fatalne samopoczucie i mdłości. Zakładam jednak, że gdy minie już ten najgorszy moment, to normalnie wrócę na jakiś czas do pracy.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kbito nie nakręcaj sie. Takie mroczki i kółka to zupełnie coś normalnego , a w ciąży to tym bardziej. Każdy to ma i to nic niegroźnego :blink: Mowie ci to ja, do nie dawna mistrzyni wyszukiwania sobie chorób, chora na tylko jedną chorobe- nerwice :-p

A tak apropo , zrobiłam sobie pazurki, tips plus żel i hybryda, a w sumie to nie wiem, można czy nie w ciąży? Na necie jest napisane że można i że nieszkodliwe, ale sama nie wiem..... Ogólnie jestem przyszłą kosmetyczką i od października miałam zacząć pracę w salonie. Ktoś pokrzyzował mi plany :cool2: Ale ok, wybaczam :-p
Tylko mnie te paznokcie trapią, a pewno składy czy żelu, czy kleju czy cleanera nie są jakieś rewelacyjne, ale czy jednorazowe uzycie , tzn. raz na jakis czas ma wplyw na dziecko?
Podobno sam żel nie, ale aceton, który zmywa a uprzedziłaś kosmetyczkę, że jesteś w ciąży? Lepiej się wstrzymać do 2 trymestru, nie moczyć zbyt dużo w acetonie.
 
Mi sie wydaje ze lepiej byc aktywnym zawodowa w czasie ciazy, jak i fizycznie, ja na rowerze jezdze z synkiem z 2-3 razy w tygodni, oprocze tego basen 2-3 razy, w poprzedniej ciazy tez tak bylo...nie powiem ze porod byl lekki ale tez nie bralam zadnego znieczulenia nie popekalam i wszystko gladko poszlo, mysle ze to zasluga aktywnosci. I na rozstepy stosowalma tylko Vichy-tak na marginesie i mam jeden maly a przytylam 30 kg:errr::errr:
 
reklama
A właśnie! Też biorę falvit mama i farmaceutka powiedziała żeby na razie nie brać dodatkowo kwasu foliowego bo falvit na foliany w składzie... i, ze dopiero jak lekarz kaze coś dodatkowo to wtedy kupić. No ale lekarz wczoraj nie kazał...
 
Do góry