reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Jeszcze się nie umówiłam. Mieszkam w Irlandii i tu do 12 tc to tylko prywatnie robią usg u PL ginekologów. W miedzy czasie trzeba wybrać lekarza tzw GP, który wysyła list do szpitala i tam wyznaczają termin na pierwsza wizytę u położnej, badania brwi i moczu. Ja mam swojego polskiego ginekologa, który prowadził również moja pierwszą ciąże, wtedy pierwsze usg, miałam w 6tc2d ale teraz chyba poczekamy do 7tc, będzie lepiej widać :)
Gdzie mieszkasz jesli mogę wiedzieć ?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi też się robi słabo, też robi mi się gorąco, dzisiaj wg jestem bez sił, jak by toś mnie patelnią walną,trochę mdli i wyostrzył mi się węch, bardzo, w kuchni coś śmierdzi, nikt nic nie czuje, ja tak, mąż sprząta bo nie mogę wejść do kuchni przez to:errr: do dziś tak nie miałam.

Łóżko spoko ale u mnie się nie sprawdzi, dziewczyny lubią w ciągu dnia bawić się na łóżku. Wiem, że przy takim rozwiązaniu przeszkadzały by sobie. Ale generalnie jest super.

Co dwa tygodnie usg ale po co? chyba nie potrzeby co dwa tygodnie, tak samo wizyta. Ja w ciążach moich dwóch miałam 4 usg a wizyty co 3-4 tygodnie. Usg przed 10 tc, 11-14, połówkowe i 34-36 tc
 
Gdzie mieszkasz jesli mogę wiedzieć ?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Hej mieszkam w Dublinie 15 :)


W pierwszej ciąży byłam na zwolnieniu i co 4tyg miałam wizyte z usg u polskiego ginekologa. W szpitalu 3usg, z czego 2 dokładniejsze. Tym razem przystępuje ta ilość, bo usg nie jest obojętne dla dziecka i zrobię jedno u ginekologa w 7tc i tylko te co w szpitalu.

Napisane na GT-I8190N w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super :-) ja z Dublin 17 także nie daleko ;) hmm polecasz jakiegoś dobrego gin ? Mam swojego, ale chętnie poczytam opinie o kimś innym i może zmienie.


Oj zmęczenie często mnie dopada w ciągu dnia, w nocy zasnąć nie mogę później młody się budzi a ja chodzę jak zombie przeżyć cały dzień.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Macie może aplikacje ciążową na tel? Ściągnęłam sobie apkę Moje dziecko ale jest kijowa jak dla mnie:(. Może macie coś ciekawego? [emoji5]
Ja mam zainstalowane kilka w telefonie:) ale Happy Baby polecam, polskie teksty, pod patronatem Belli i ich pieluszek. Fajne opisy danego tygodnia, organizer i kontrola wagi

Napisane na ASUS_Z00ED w aplikacji Forum BabyBoom
 
Super :-) ja z Dublin 17 także nie daleko ;) hmm polecasz jakiegoś dobrego gin ? Mam swojego, ale chętnie poczytam opinie o kimś innym i może zmienie.


Oj zmęczenie często mnie dopada w ciągu dnia, w nocy zasnąć nie mogę później młody się budzi a ja chodzę jak zombie przeżyć cały dzień.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja polecam dr.Dybkowskiego przyjmuje w centrum prowadził moja ciążę z Lenką. A z całego serca odradzam Żulichowskiego, naciagacz jeden... wrrr [emoji35]

Napisane na GT-I8190N w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mi też się robi słabo, też robi mi się gorąco, dzisiaj wg jestem bez sił, jak by toś mnie patelnią walną,trochę mdli i wyostrzył mi się węch, bardzo, w kuchni coś śmierdzi, nikt nic nie czuje, ja tak, mąż sprząta bo nie mogę wejść do kuchni przez to:errr: do dziś tak nie miałam.

Łóżko spoko ale u mnie się nie sprawdzi, dziewczyny lubią w ciągu dnia bawić się na łóżku. Wiem, że przy takim rozwiązaniu przeszkadzały by sobie. Ale generalnie jest super.

Co dwa tygodnie usg ale po co? chyba nie potrzeby co dwa tygodnie, tak samo wizyta. Ja w ciążach moich dwóch miałam 4 usg a wizyty co 3-4 tygodnie. Usg przed 10 tc, 11-14, połówkowe i 34-36 tc
Co dwa tygodnie bo dawal co 2 tyg L4.
Nie chcial dawac na wiecej.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej mieszkam w Dublinie 15 :)


W pierwszej ciąży byłam na zwolnieniu i co 4tyg miałam wizyte z usg u polskiego ginekologa. W szpitalu 3usg, z czego 2 dokładniejsze. Tym razem przystępuje ta ilość, bo usg nie jest obojętne dla dziecka i zrobię jedno u ginekologa w 7tc i tylko te co w szpitalu.


"Czy USG jest bezpieczną metodą diagnostyczną w ciąży? TAK

Ogólnie doszłam do wniosku, że nawet jak napiszę 10 postów o bezpieczeństwie tej metody w ciąży to ci który uważają, że nie jest bezpieczna, dalej będą tak dogmatycznie myśleć, jest taki typ ludzi którzy węszą spisek w wszystkim co medyczne.

No ale do rzeczy. Zrobiłam dziś mały eksperyment- wpisałam w Google „safety of ultrasound in pregnancy” – na pierwszej stronie połowa (!!!) artykułów mówiła o tym jak to trzeba unikać USG bo nie jest bezpieczne. Akurat w tym temacie nie wątpię w to co wiem, ale nóż mi się otworzył w kieszeni- jak mogą ludzie takie rzeczy pisać – i co więcej skoro te strony są na pierwszej stronie google to znaczy, że są najczęściej czytane. Szerzenie takiej „para-wiedzy” jest po prostu szkodliwe! Wpisałam to samo zdanie następnie w wyszukiwarkę PUBMED- czyli główne źródło wiedzy prawdziwie naukowej- zgadnijcie ile znalazłam artykułów, że USG w ciąży szkodzi – ANI JEDNEGO!

Także jeżeli ktoś, czy to lekarz czy koleżanka wam mówi, że USG w ciąży szkodzi to znaczy, że nie czerpie wiedzy z fachowych naukowych źródeł tylko z wujka google.

USG jest wykonywane rutynowo u każdego dziecka w brzuchu od 30 lat ! co więcej obecnie aparaty są dużo bezpieczniejsze tzn wydzielają mniejsze natężenie fal ultradźwiękowych niż te chociażby 15 lat temu. To dlaczego częstotliwość wad wrodzonych spada a nie rośnie – skoro USG jest takie szkodliwe?

USG do obrazowania nie używa promieniowania tylko fal dźwiękowych – w wielkim uproszczeniu to jest tak jakbyście przyłożyli głośnik z muzyczką albo inaczej - szumisia do brzucha mamy. Dlaczego nikt nie pisze, że to szkodzi? Tylko wręcz zaleca się takie metody, żeby „uspokoić” dziecko i nawiązać z nim kontakt?

A prawda jest taka, mówie wam to ja, osoba która zrobiła ponad 10 000 badań USG – płody nie słyszą USG- w ogóle jest im to obojętne co robimy- ile razy bym chciała, żeby dziecko zareagowało i zmieniło pozycję – a śpi sobie na twarzy przez całe badanie.

Wiecie ile Roger miał USG[emoji780] – ja nie wiem [emoji5]️ ale myślę że pewnie ponad 30. Całą ciąże od pierwszego do 36 tygodnia pracowałam przynajmniej 3 razy w tygodniu przy aparacie USG- także nie dość, że korciło mnie, żeby podglądać synka to siedziałam brzuchem w bezpośredniej bliskości do sondy USG i tak całymi dniami. Nie- nie jestem szalona, tak robią WSZYSTKIE lekarki ginekolożki które specjalizują się w ultrasonografii- czy myślicie, że tysiące nas by tak pracowało gdybyśmy miały chociażby najmniejsze wątpliwości czy to jest bezpieczne? Obiecuje wam, że nie.

Także, nie dajcie się zwariować dogmatycznym poglądom i nie bójcie się tylu badań USG ile lekarz będzie uważał za konieczne.

Mam nadzieje, że podsumowałam temat. Przyznam zdenerwował mnie ten google dziś trochę"

Powyzej fajny artykul mamyginekolog o braku szkodliwosci usg w ciazy.
Nie wiem ile bedzie mi dane robic usg podczas ciazy ale nie uwazam ze jest szkodliwe dla dziecka.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry