reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Mi też się robi słabo, też robi mi się gorąco, dzisiaj wg jestem bez sił, jak by toś mnie patelnią walną,trochę mdli i wyostrzył mi się węch, bardzo, w kuchni coś śmierdzi, nikt nic nie czuje, ja tak, mąż sprząta bo nie mogę wejść do kuchni przez to:errr: do dziś tak nie miałam.

Łóżko spoko ale u mnie się nie sprawdzi, dziewczyny lubią w ciągu dnia bawić się na łóżku. Wiem, że przy takim rozwiązaniu przeszkadzały by sobie. Ale generalnie jest super.

Co dwa tygodnie usg ale po co? chyba nie potrzeby co dwa tygodnie, tak samo wizyta. Ja w ciążach moich dwóch miałam 4 usg a wizyty co 3-4 tygodnie. Usg przed 10 tc, 11-14, połówkowe i 34-36 tc

Lekarz i ja lubimy mieć wszystko pod kontrolą [emoji3]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Myślę że jest mnóstwo za i przeciw artykułów jest tyle ile lekarzy.Każda mama niech sobie robi tyle usg na ile uważa i na ile maleństwo potrzebuje.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie. Według mnie usg nie jest obojętne i tym razem, jesli ciąża będzie rozwijać się prawidłowo, ogranicze się do 4 badan.

Napisane na GT-I8190N w aplikacji Forum BabyBoom
 
W poprzedniej ciąży miałabym 3 gdyby nie wypadek więc było robione 4 teraz nie wiem nie znam tej lekarki ale ma szczęśliwą rękę :D:D Byłam pierwszy raz u niej to na fotelu dostałam pierwszą @ samą z siebie bez leków od roku a w ciągu miesiąca jestem w ciąży:)
 
ja w poprzedniej udanej ciąży miałam tak , że na pierwszą wizytę umówiłam się w 8 tc. Wtedy miałam USG dopochwowe, wtedy zobaczyłam kruszynkę i słyszałam serduszko. Kolejną wizytę miałam po miesiącu. Wtedy jeszcze miałam USG dopochwowe. Wizyty do samego rozwiązania miałam co miesiąc i na prawie każdej takiej wizycie miałam USG przez brzuszek, prawie bo przy końcówce to jedynie przez brzuszek miałam tylko serduszko , bo dziecie było za duże by było coś widać na sprzęcie, który miała doktorowa. Oprócz tych badań miałam 3 badania tzw "genetyczne" te obowiązkowe 1sze 11-14 tc, 2-gie 18-23tc , 3-cie 28-32tc.
Ja gdybym mogła to przywiązałabym do siebie panią ze sprzętem do KTG na całą ciążę, odkąd słychać serduszko. Wiecznie się martwiłam , czy wszystko jest OK. to , że słyszę bicie serca dziecka bardzo mnie uspokajało.
 
U mnie usg było co wizytę a wizytę miałam co 4 tyg bo tak dostawałem l4. Zawsze z niecierpliwością czekałam na każdą wizytę żeby zobaczyć moje dziecko, do tej pory mam wszystkie zdjęcia z usg. A od 20 tyg ciąży co 2 tyg chodziłam do położnej i tam zawsze mogłam posłuchać serduszka przez chwilę. Teraz nie wiem jak to będzie bo idę do innego lekarza :-) ale do połoznej pewnie też się zapisze od 20 tyg
 
Ja w obydwóch ciążach miałam na każdej wizycie USG, a chodziłam co 4 tyg. Teraz też będę chodziła do tego samego gina więc też pewnie tak będzie. A dodam że chodzę na nfz;)
 
Ja również miałam wizyty mniej więcej co 4 tygodnie i na każdej z wizyt badanie USG.

Już jutro po południu wybieram się do lekarza. [emoji4] Nie mogę się doczekać i stresuję jednocześnie. Oby wszystko było w porządku. [emoji4] [emoji173]


 
Ja również miałam wizyty mniej więcej co 4 tygodnie i na każdej z wizyt badanie USG.

Już jutro po południu wybieram się do lekarza. [emoji4] Nie mogę się doczekać i stresuję jednocześnie. Oby wszystko było w porządku. [emoji4] [emoji173]


Masz termin tak jak:)Odezwij sie prosze po wizycie:)Chcialam zapytac co widzialas na usg etc:)
Trzymam kciuki

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja chodzę prywatnie i nie mam na każdej, no chyba, że coś się zmieniło od czasu mojej ostatniej ciąży...;)
Teraz jak pójdę to pewnie mnie skieruje na usg w 7-8 tc. Idę w środę, też mam mały stres.
 
Do góry