reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Byłam wczoraj na pierwszych zajęciach ze szkoły rodzenia. Były dwa filmy z porodów. Z mojego lokalnego szpitala poród z poprzedniego roku i porody z lat 90 z Austrii. Tam już wtedy można było przyjmować pozycje takie jakie kobiety chciały, nie nacinalo się krocza, wszystko w atmosferze rodzinnej. U nas... A u nas do tej pory tak nie jest. Mało tego - po zmianie przepisów będzie jeszcze gorzej bo nie będzie wszelkich praw związanych z opieką okołoporodowa! Oprócz tego, że jest u Nas jak jest to powiem Wam te filmy z perspektywy - Perfect view- położnej... No jak powiem, że mnie to zniesmaczyło to będzie to delikatnie powiedziane... [emoji14]

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Spokojnie, masz jeszcze czas ;) ja kupuje już wszystko bo boję się że przez stres mały może wcześniej wyskoczyć.. [emoji33]

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
Ha! Pojechaliśmy ostatnio OGLĄDAĆ (!!!) przewijak w sklepie i kupiłam: przewijak na łóżeczko, komplet pościeli (kołdra, poduszka, poszwa, poszewka, prześcieradło i ochraniacz) - za 99 zł. zmianę pościeli za 45 chyba, rożek/becik z usztywnieniem (porobie foty i podeślę w wolnej chwili) i dwie pary kabaretkowych sexi majtów poporodowych, budżet łącznie szczuplejszy o jakieś 220 zł, ale na spokojnie zagracam pokój zasobami :D
 
Poprzednio miałam ręczny Aventu pożyczony i teraz też już taki dostałam, dla mnie wystarczył, ba, w 3 dobie po CC miałam nawał, więc dobrze, że był już wtedy pod ręką.
Warto mieć taki, żeby do niego sobie dopasować od razu pudełeczka do przechowywania pokarmu czy butelki :)
Śniło mi się, że urodziłam :D
Martussa ja już chyba 3 razy rodziłam i mam już chyba 5 dzieci w moich snach :D mi też się wydaje, że ten ręczny wystarczy a lepiej mieć w domku niż później latać po porodzie ;)
 
Ha! Pojechaliśmy ostatnio OGLĄDAĆ (!!!) przewijak w sklepie i kupiłam: przewijak na łóżeczko, komplet pościeli (kołdra, poduszka, poszwa, poszewka, prześcieradło i ochraniacz) - za 99 zł. zmianę pościeli za 45 chyba, rożek/becik z usztywnieniem (porobie foty i podeślę w wolnej chwili) i dwie pary kabaretkowych sexi majtów poporodowych, budżet łącznie szczuplejszy o jakieś 220 zł, ale na spokojnie zagracam pokój zasobami :D
A to ja już w posiadaniu jestem :) mam też pieluszki flanelowe i tetrowe, przybory kosmetyczne( nożyczki, szczotki, pilniczki). Apteczne rzeczy mam zamówione w komplecie, łącznie z podkładami porodowymi i turbo podpaskami. ;) majtki też muszę ogarnąc. Są sexy, wczoraj na szkole położna je pokazywała :D

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Martussa82 a w którym sklepie byłaś? Bardzo korztstna oferta,
Dobrze pamiętam ty jesteś ze slawkowa? czy ja pomylilam;)
 
Ja mam tak: :) pościel do łóżeczka z ochraniaczem, pościel też na zmianę, dwa prześcieradła do łóżeczka, łóżeczko, wanienkę, przebierak, ciuszki (bez nowej wyprawki do szpitala), smoczki 3 szt. - nie mogłam się opanować :) podkłady, wkładki laktacyjne (dostałam), laktator, termometr, 2 kocyki. Nic nie mam z rzeczy higienicznych.
 
reklama
O faaaaak to ja zgłaszam nieprzygotowanie z wyprawki!
Ale to wszystko przez to małe mieszkanie i brak miejsca, tak to sobie tłumaczę :p

Mam nadzieję, że od kolejnego tygodnia już będę na l4 to sobie wszystko pokompletuję:)
 
Do góry