reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Zakładka forum ( pierwsza). Fora ciążowe - przyszłe mamy --- majowe mamy. Tam są wszystkie nasze wątki.

A co do małego brzuszka to jeśli masz kobiecą figurę, silne mięśnie brzucha i to twoja pierwsza ciąża to na konkrety możesz poczekać nawet jeszcze miesiąc - dwa. Małym przyrostem wagi też się nie przejmuj, niektóre szczęściary tak mają. Lekarz na pewno ci powie jeśli uzna że nie tyjesz odpowiednio. To zależy z jaką waga startowalas.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dostalam książeczke do ciśnieniomierza wiec bede zapisywac?

A wiesz jaki mialas puls przed ciaza? Ja mialam dość niski zawsze. Ok 60 na minute. Teraz mam ciagle ok 85-90 spoczynkowy, podczas powolnego spaceru dochodzi mi do 120. Ale to normalne w ciazy [emoji4]

Ja zawsze mialam wysokie tetno, bralam nawet tabletki na zwolnienie akcji serca. Ale nic to nie dawalo :)
 
Zakładka forum ( pierwsza). Fora ciążowe - przyszłe mamy --- majowe mamy. Tam są wszystkie nasze wątki.

A co do małego brzuszka to jeśli masz kobiecą figurę, silne mięśnie brzucha i to twoja pierwsza ciąża to na konkrety możesz poczekać nawet jeszcze miesiąc - dwa. Małym przyrostem wagi też się nie przejmuj, niektóre szczęściary tak mają. Lekarz na pewno ci powie jeśli uzna że nie tyjesz odpowiednio. To zależy z jaką waga startowalas.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
To moja w sumie 3 ciąża. Pierwsza skonczyla sie poronieniem. W drugiej z synusiem przytylam 15,5kg (z czego 11kg zostawilam na porodowce) brzuch mialam ogromny ale moze przez to ze synus mial 4210g. Teraz w 3 ciazy startuje z waga 56kg przy 168cm. Myslalam ze po tamtej ciazy (5lat temu) miesnie brzucha beda w gorszej kondycji ale widocznie skubane nizle sie trzymaja
 
Moje mięśnie i jestem w szoku w takim razie nie trzymają nie dobrze, skoro tak mnie wywaliło. Dziwię się ponieważ raczej jestem aktywną kobietą, brzuch zawsze miałam płaski i raczej umięśniony, brzuszki mi nie obce. Przytyć też przytyłam już sporo (tak myślę, lekarz nie komentuje na razie). Niestety ale mam smaka na słodycze. Staram się ruszać w ciągu dnia, a to potańczę, a to posprzątam ;) na spacer skoczę...Zobaczymy co z tego będzie ;) Ale mam też takie dni jak dziś np, że połowę przesiedziałam na kanapie :p
 
Ja zawsze mialam wysokie tetno, bralam nawet tabletki na zwolnienie akcji serca. Ale nic to nie dawalo :)
A probowalas uprawiać jakis sport? U osób uprawiajacych sport tetno jest niższe dlatego zaleca sie cardio kilka razy w tygodniu. Aktualnie sport może nie jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem [emoji39] ale regularne szybsze spacery na przyklad [emoji4]

 
Moje mięśnie i jestem w szoku w takim razie nie trzymają nie dobrze, skoro tak mnie wywaliło. Dziwię się ponieważ raczej jestem aktywną kobietą, brzuch zawsze miałam płaski i raczej umięśniony, brzuszki mi nie obce. Przytyć też przytyłam już sporo (tak myślę, lekarz nie komentuje na razie). Niestety ale mam smaka na słodycze. Staram się ruszać w ciągu dnia, a to potańczę, a to posprzątam ;) na spacer skoczę...Zobaczymy co z tego będzie ;) Ale mam też takie dni jak dziś np, że połowę przesiedziałam na kanapie :p
Ja też mam duży brzuszek i juz 4 kg na plusie. Moze widocznie taka moja uroda, ze będę wyglądać w ciąży jak orka :) nie jem jaakos megaa duzo, nawet mniej niż do tej pory. . .
 
A probowalas uprawiać jakis sport? U osób uprawiajacych sport tetno jest niższe dlatego zaleca sie cardio kilka razy w tygodniu. Aktualnie sport może nie jest dla ciebie najlepszym rozwiązaniem [emoji39] ale regularne szybsze spacery na przyklad [emoji4]

Spacery tak, sport w ostatnim czasie zszedł na boczny tor u mnie. Jakoś nie mialam czasu, bo pracowałam po 12h i kazdego dnia po pracy kladlam się od razu spac. Ale wcześniej jak leczyłam się u kardiologa chodzilam na treningi z siatkówki 4-5 razy w tygodniu, a tętno zawsze za wysokie. :)
 
Moje mięśnie i jestem w szoku w takim razie nie trzymają nie dobrze, skoro tak mnie wywaliło. Dziwię się ponieważ raczej jestem aktywną kobietą, brzuch zawsze miałam płaski i raczej umięśniony, brzuszki mi nie obce. Przytyć też przytyłam już sporo (tak myślę, lekarz nie komentuje na razie). Niestety ale mam smaka na słodycze. Staram się ruszać w ciągu dnia, a to potańczę, a to posprzątam ;) na spacer skoczę...Zobaczymy co z tego będzie ;) Ale mam też takie dni jak dziś np, że połowę przesiedziałam na kanapie :p
Tak na bezczela zapytam ile Ci przybylo?
 
reklama
Ja też tyje jak szalona 16tc i już plus ok 4 kg a startuje z niemałą waga :/ i tez nie jem dużo. Słodyczy prawie wcale bo mnie mdli po nich i zbiera na wymioty. Mam wrażenie, że woda mi się zatrzymuje w organizmie..a pije codziennie ponad 3l .. Masakra :(
 
Do góry