reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dziadzi może potwierdź u adim , czy potrzebuje tylko login czy hasło też ? GrubAśka gdzieś wkleila odpowiedź ale nie mogę jej teraz znaleźć :( nie jestem pewna czy tam nie był tylko login?
 
reklama
Dziękuję dziewczyny. Araya, więc wiesz o czym piszę. Ja nigdy nie sprawiałam takich problemów i dobre stopnie przynosiłam, więc trudno mi jest to zrozumieć. A znasz może jakąś dobrą książkę o postępowaniu z nastolatkami?

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
1478518082-mkfwow.jpeg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Z tego wynika, że tylko loginy.
 
Dziękuję dziewczyny. Araya, więc wiesz o czym piszę. Ja nigdy nie sprawiałam takich problemów i dobre stopnie przynosiłam, więc trudno mi jest to zrozumieć. A znasz może jakąś dobrą książkę o postępowaniu z nastolatkami?

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz, nie pamiętam tytułu bo to było ponad 4 lata temu. Ale znalazłam w necie opracowanie jakiejś Pani psycholog bodajże jak postępować z trudnym nastolatkiem. Było tego trochę , wydrukowałem sobie i zaznaczyłam wszystko co dotyczyło zachowania mojego syna. Jak w takich momentach postępować . Jak wprowadzić w życie nowe zasady, które musisz ustalić wspólnie z nim. ( jeśli nie ma obowiązków domowych lub uważasz , że robi za mało to musi sam wybrać z twojej list co może robić więcej ) . Dodatkowo z twojej strony też musi być bonus-bo to działa w dwie strony. Mój syn jest lubi pieniądze , więc w ramach bonusu za ustaloną kwotę robił dodatkowe obowiązki domowe, które ja miałam robić . Nie zawsze mu się chciało , więc nie było kaski. Później nie trzeba było mu nawet przypominać , bo zbierał na coś . Nie chodzi tu o przekupstwo -ale uczciwą pracę za ustaloną kwotę (szef-pracownik) . Każde dziecko ma 8nne potrzeby i trzeba to ustalić indywidualnie. Poszukaj w necie na pewno znajdziesz coś fajnego. To trudna sztuka bycie matką nastolatka :)
 
Tak, tylko loginy :)

A dziewczyny przyjmujecie jakieś witaminy w 2 trymestrze? Lekarz mi powiedział, ze nie musze, a ja sie zdziwiłam, bo myślałam, ze jakas kontynuacje Femibionu będę miała czy cos takiego.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
tylko loginy.
Ostatnio mój starszy syn (12 lat) mnie wyprowadza kilka razy dziennie z równowagi. Wczoraj podniósł ciśnienie wszystkim domownikom. Ciągle jestem zdenerwowana, zestresowana, mam już dość. Dziś od samego rana boli mnie brzuch ze zdenerwowania. On wszystko niszczy, jest złośliwy, pyskuje, zupełnie niczego nie słucha i tak chyba od kiedy pamiętam. Teraz to nie widzę w nim żadnej pozytywnej cechy. Oczywiście chodziłam z nim po psychologach, poradniach psychiatrach. Łatwo było zdiagnozować nadpobudliwość psychoruchowa z zaburzeniami uwagi i bach dac receptę na leki. I na tym koniec. Martw się sama. Ma zasady ustalone w szkole i w domu, ale ma je w d...e! Woli się wykłócać, bo nigdy to nie jest jego wina. Zawsze wina nauczycieli, bo się na niego uwzieli (dziwne, że młodszy ma z ta sama nauczycielka i jemu stawia 5 i 6) a jak go pytam z tematu, którego niby się uczył to opowiada jakieś farmazony. Ja mam już dość. Już nie wierzę, że ktokolwiek nam pomoże.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Zdiagnozowaną ma nadpobudliwość psychoruchową? jeżeli tak, to powinien uczęszczać na terapię - i Wy jako rodzice też aby dowiedzieć się jak postępować z synem i jakich metod używać. Tutaj przydaje się metoda behawioralna, stosowanie pozytywnego wzmocnienia. Można zrobić listę rzeczy do zrobienia i punktować, punkty wymieniać na coś atrakcyjnego dla niego. I tak jak pisały dziewczyny, nie dać się, nie wybuchać, to dla nastolatka ogromna satysfakcja. Moja córka, mimo iż ma 10 lat więc dopiero wchodzi w okres nastoletni już ma trudne okresy, zawsze je miała, była bardzo nerwowa- oj co my z nią przeszliśmy jak się złościła. Nie potrafi zapanować nad emocjami, jak się złości to wybucha i ważne jest to aby nie wybuchać razem z dzieckiem a wyciszać, przytulić, mówić cicho i bardzo spokojnie, czasami jak jest "szał" zostawić. Moje dziecko po takich napadach złości zazwyczaj nie wie co się stało....przychodzi, przeprasza, ale nie wie co zrobiła źle. Nie ma rzadniej diagnozy, ale jak Wy macie to terapia powinna być wdrożona.
 
Tak, tylko loginy :)

A dziewczyny przyjmujecie jakieś witaminy w 2 trymestrze? Lekarz mi powiedział, ze nie musze, a ja sie zdziwiłam, bo myślałam, ze jakas kontynuacje Femibionu będę miała czy cos takiego.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wydaję się ze to zależy od ginekologa spotkałam się już z teoriami, że nie ma sensu przyjmować nic jeśli wyniki są ok ale czy faktycznie kobiety mają wyniki ok np wita D, jod, nie spotkałam takiej. Mi lekarz zalecil zarówno ginekolog jak i endokrynolog bo mam subkliniczną niedoczynność tarczy witaminy dla kobiet w ciąży. Biorę Omega Med Optima Forte, są drogie ale fajne dobrze się po nich czuje, w pierwszej ciąży tez je brałam.
 
Tak, tylko loginy :)

A dziewczyny przyjmujecie jakieś witaminy w 2 trymestrze? Lekarz mi powiedział, ze nie musze, a ja sie zdziwiłam, bo myślałam, ze jakas kontynuacje Femibionu będę miała czy cos takiego.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja właśnie chciałabym zacząć przyjmować jakieś dobre witaminy. Do tej pory przyjmuje tylko kwas foliowy i magnez. Od kiedy można zacząć te przeznaczone dla 2 trymestr od 13 tygodnia? Dziewczyny jakie ilości kwasu DHA zawierają Wasze witaminy? Chciałabym kupić takie, które mają go jak najwięcej, bo podobno przeciwdziała przedwczesnym skurczom macicy. A to był powód przedwczesnego (33 tc) mojego pierwszego produ.
 
reklama
Do góry