reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Tyle ze kazda z nas startuje z innym BMI i moze sobie na co innego pozwolic.
Uwazam tez ze jak dziewczyny przybieraja na wadze po 20-30kg to jest dopiero trauma.
Mam kolezanki ktore przybieraj po 8-10kg i rodzily zdrowe dzieci po 35000 do 4kg.
Duzo dziewczyn tez lapie cukrzyce wciazy i jak przechodza na diete np.cukrzycowa tez albo stoja na wadze lub chudna na poczatku bo organizm dostaje calkiem inaczej przygotowany posilek.Mi lekarz powiedzial ze dziecko wezmie to co pptrzebuje z mamy i jesli ma to jej zapasow na poczatek.
Ja na szczescie jem 5 x dziennie a nie wiem co maja powiedziec mamy co wymiotuja do 12 tc i wszystko co zjedza zwrócą?Tez sie odchudzaja?
Zdrowko naszych dzieci najwazniejsze:)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Co innego mamy, które wymiotują w ciąży, one nie bardzo mają wybór. Zresztą w 1 trymestrze prawie nic nie przybieramy na wadze i owszem czasem można przez dolegliwości 1 trymastru stracić, ale nie przez celowe odchudzanie. Zdrowe odżywianie polega na tym, że utrzymujemy obecną wagę a nie na niej tracimy.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co innego mamy, które wymiotują w ciąży, one nie bardzo mają wybór. Zresztą w 1 trymestrze prawie nic nie przybieramy na wadze i owszem czasem można przez dolegliwości 1 trymastru stracić, ale nie przez celowe odchudzanie. Zdrowe odżywianie polega na tym, że utrzymujemy obecną wagę a nie na niej tracimy.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Nie maja wyboru i owszem ale nie dostarczaja sobie odpowiednich wartosci odzywczych i nikt im nie powie ze sie odchudzaja.Ja jem 5 posilkow i dostarczam to co trzeba.A ze organizm moj fajnie sie przestawil na regularnosc to tak zareagowal.I sek w tych ze ja wlasnie w pierwszych 11tc przytylam az 5kg przez i to bylo niezdrowe.Jakby dalej tak bylo do porodu przytyłabym z 20kg:(
Jesli mamy maja niskie lub prawidlowe bmi im nie groza komplikacje jak kobiety ktore maja je podwyzszone i one musza uwazac-tak jak ja.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
JAk Na Razie nic Mi Nie przyszlo, Ale Sprawdze Za Jakis Czas :) cos mi Sie W Tel Poprzestawialo i mi same duze litery wskakuja :(wrr
A Jesli Chodzi O Smarowanie To Jak Naa Razie Smaruje Dwa Razy Dziennie Oliwka Z Rossmana I Irytuje Mnie Opakowanie, Leje Sie Po Nim I Do Tego Wchlania Sie Jak Nie Powiem Co :) Mam Tez Balsamy Ale Jakies Badziewia. Kupie Cos Lepszego :)
Ja polecam ziajke przeciw rozstepom od 4 mc ciąży. Używałam jej w pierwszej ciąży i rozstepa nie mam ani jednego. Teraz też się zaopatrzylam. I cena przystępna 21,50 za sporą butlę. Ktoś jeszcze jej używa?
 
Ostatnia edycja:
Ja się nie odchudzam a schudłam już 3 kg, po prostu jem mniej bo mi się nie chce jesc, w pierwszej ciaży miałam podobnie bo nie przytyłam ani grama nadprogramowego a schudłam 5kg i mam zdową córke która urodziła się z wagą 3520g
 
Każda z nas inaczej tyje, jesteśmy różne. Wszystkie chcemy najlepiej dla naszych dzieci i intuicja nam podpowiada jak będzie dla nas najlepiej.
Jagi myślę że to super że zmieniając dietę na zdrowsza lepiej się czujesz i nawet dobrze jeśli udało się zrzucić troszke, skoro mówisz że masz podwyższone bmi i łatwo tyjesz. Ja jestem zdania, że w ciąży też trzeba bardzo dbać żeby się za mocno nie utuczuc. Nie żeby się glodzic w żadnym wypadku. Ale nie popieram jedzenia " za dwoje" i wszystkiego czego nam się zachce, tłumacząc sobie "później będę się martwić ". To nie jest dla nas, ani dla dziecka zdrowe. Trzeba mieć umiar nawet w ciąży. Żeby później nie było płaczu. Urodzimy dzieci i zejdzie te 8 kg, reszta zostanie.
 
Każda z nas inaczej tyje, jesteśmy różne. Wszystkie chcemy najlepiej dla naszych dzieci i intuicja nam podpowiada jak będzie dla nas najlepiej.
Jagi myślę że to super że zmieniając dietę na zdrowsza lepiej się czujesz i nawet dobrze jeśli udało się zrzucić troszke, skoro mówisz że masz podwyższone bmi i łatwo tyjesz. Ja jestem zdania, że w ciąży też trzeba bardzo dbać żeby się za mocno nie utuczuc. Nie żeby się glodzic w żadnym wypadku. Ale nie popieram jedzenia " za dwoje" i wszystkiego czego nam się zachce, tłumacząc sobie "później będę się martwić ". To nie jest dla nas, ani dla dziecka zdrowe. Trzeba mieć umiar nawet w ciąży. Żeby później nie było płaczu. Urodzimy dzieci i zejdzie te 8 kg, reszta zostanie.
Dobrze to ujęłaś:)
Popieram:)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się nie odchudzam a schudłam już 3 kg, po prostu jem mniej bo mi się nie chce jesc, w pierwszej ciaży miałam podobnie bo nie przytyłam ani grama nadprogramowego a schudłam 5kg i mam zdową córke która urodziła się z wagą 3520g
No wlasnie z tym apetytem masz racje.Nie zawsze apetyt dopisuje.Kazdemu w moim otoczeniu a zwlaszcza starszym wydaje sie ze osoba wciazy musi byc zawsze glodna i jesc za dwoje.
Ciekawe czy spotkamy sie na porodowce?:)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czekam przed przychodnią i nie mam odwagi wejść. Jeszcze mam chwilę czasu, to sobie postoje..

Jeszcze jak na złość dopadł mnie Koszmarny ból głowy...mega mdłości i biegunka ze stresu.. Cudownie.. [emoji17]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Każda z nas inaczej tyje, jesteśmy różne. Wszystkie chcemy najlepiej dla naszych dzieci i intuicja nam podpowiada jak będzie dla nas najlepiej.
Jagi myślę że to super że zmieniając dietę na zdrowsza lepiej się czujesz i nawet dobrze jeśli udało się zrzucić troszke, skoro mówisz że masz podwyższone bmi i łatwo tyjesz. Ja jestem zdania, że w ciąży też trzeba bardzo dbać żeby się za mocno nie utuczuc. Nie żeby się glodzic w żadnym wypadku. Ale nie popieram jedzenia " za dwoje" i wszystkiego czego nam się zachce, tłumacząc sobie "później będę się martwić ". To nie jest dla nas, ani dla dziecka zdrowe. Trzeba mieć umiar nawet w ciąży. Żeby później nie było płaczu. Urodzimy dzieci i zejdzie te 8 kg, reszta zostanie.
Po pierwsze to nie był komentarz do Jagi. Nie stwierdziłam że ona się odchudza. Tylko napisałam ogólnikowo. Po drugie ja nie napisałam, że ktoś ma jeść za dwoje. Tylko zdrowe odżywianie tj. dostarczanie wszystkich potrzebnych składników to nie jest odchudzanie. Zdrowe nawyki żywieniowe powinny nam towarzyszyć przez całe życie. Nie tylko w ciąży.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Asia mój post nie jest kontrą do Twojego[emoji5] napisałam jakie jest moje podejście do tematu. Mam w otoczeniu ludzi, którzy uważają że w ciąży trzeba jeść więcej np. moja mama. A mnie to strasznie irytuje.
 
Do góry