reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja jestem z Woli i mimo że mam bliżej inne szpitale ( inflancka i św. Zofia) to też tam będę rodzić bo tam pracuje mój lekarz. Co więcej znam ten szpital, innych nie i nie życzę sobie ich poznawać. Tylko to jest szpital przy czerniakowskiej, im Orlowskiego, a nie szpital Czerniakowski :-).

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja rodziłam w Instytucie Matki i Dziecka (11 lat temu to była pomyłka) i na Karowej (10 lat temu - tu było o niebo).
Biorąc pod uwagę, że z miejscami w szpitalach położniczych jest krucho to teraz nie wiem. Koleżanka namawia mnie na Żelazną. Moja ginka też pracuje w jakimś szpitalu, muszę dopytać w jakim.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
W lutym jak byłam na IP po lyzeczkowaniu w Szpitalu Bielańskim to dziewczyny z wypływającymi wodami w 7 miesiącu nie chcieli przyjąć, bo miejsc nie było a ja lezałam z dziewczyną po cesarce. Ona na ginekologii a dzidziuś na położniczym :-/

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dadzi, mój gin nazywa się Arkadiusz Baran. Nie pracuje wprawdzie na poloznictwie tylko na ginekologii, ale to najlepszy lekarz którego kiedykolwiek miałam. Czuję że jak coś będzie nie tak z porodem to zawsze mogę do niego zadzwonić. Ale ostatnio nie miałam do czego się przyczepić. Jak rodziłam to miałam wrażenie że nadmiernie zwlekaja z decyzją o cesarce, ale z perspektywy czasu ich rozumiem.
Z kurtką nie wiem, ale pewnie wybiorę się do szafy mamy. Ma figurę jabłka i kilka kg więcej ode mnie :-). Coś się znajdzie. No i olx jest pełne mało zniszczonych ciazowych ciuchów, bo to przecież na kilka miesiecy tylko.
Ja na razie nie przytulam ani kg a wyglądam jak grubasek. Nie lubię tych początków brzuszka, bo mi w faldki idzie. Więc chwilowo poczucie atrakcyjności trochę mi opadło.


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dadzi, mój gin nazywa się Arkadiusz Baran. Nie pracuje wprawdzie na poloznictwie tylko na ginekologii, ale to najlepszy lekarz którego kiedykolwiek miałam. Czuję że jak coś będzie nie tak z porodem to zawsze mogę do niego zadzwonić. Ale ostatnio nie miałam do czego się przyczepić. Jak rodziłam to miałam wrażenie że nadmiernie zwlekaja z decyzją o cesarce, ale z perspektywy czasu ich rozumiem.
Z kurtką nie wiem, ale pewnie wybiorę się do szafy mamy. Ma figurę jabłka i kilka kg więcej ode mnie :-). Coś się znajdzie. No i olx jest pełne mało zniszczonych ciazowych ciuchów, bo to przecież na kilka miesiecy tylko.
Ja na razie nie przytulam ani kg a wyglądam jak grubasek. Nie lubię tych początków brzuszka, bo mi w faldki idzie. Więc chwilowo poczucie atrakcyjności trochę mi opadło.


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
Rojanka, mam tak samo z tym brzuszkiem. Na wadze kilogamy w miejscu a brzuszek mam taki jakbym ponad 80 kg ważyła. No i w piersi poszło.

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jestem załamana :(( mam taaaaaki wielki biust (zaden cyckonosz juz nie pasuje) i brzuszek tez całkiem, całkiem jaak się najem i martwię się, że utyje jak swinia.
Jagi. Ta Twoja dieta ma zapewnić, że będziesz mniej przybierać na wadze? Mam też rozpinana od dietetyczki, ale to jak chciałam schudnąć i baba w ogóle nie życiowa. Pytała o moje nawyki jedzeniowe itp itd i dała mi takie przepisy, że pół dnia schodziło na robienie posiłków. Chyba tez poszukam dietetyka, ale na peewno innego niż wcześniej.
Tak,mam mi zapewnic wszystkie wartosci odzywcze przy niewielkim przybraniu na wadze.I lekarz i dietetyk i diabetolg potwierdzili ze dziecko jesli ma z czego(zaspas tkanki tluszczowej)zabierze sobie z zapasow.
Dzisiaj drugi dzien na diecie.Fakt mam 5 posilkow.Zero slodyczy.Czuje sie lzej dzisiaj.Nie ma napadow glodu.Nie mam duzej nadwagi ale ja po mamie mam tendencje do szybkiego przybierania na wadze.Naleze do tych osob ktore musza caly czas uwazac co jedza.Nie wracam do pracy i ruchu mam 70%mniej.Dla mnie to zabojstwo.Do tego zaraz 3 imprezy ur,swieta,sylwester..
Nie chce poprostu plakac w maju.Wyglada jest dla mnie wazny ale jeszcze wazniejsze aby sie dobrze czuć w swojej skorze.
Moge Ci na @ wyslac moj 1 tydzien.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
I ja też z Warszawy! [emoji4]

Ja chyba będę celować w św. Zofię. Mój lekarz jest z Zofii.
Poprzednio poszłam rodzić na Madalińskiego, choc też miałam tego samego lekarza, co teraz i był zdziwiony, że nie chcę Zofii.
Szpital na Madalińskiego jest przepiękny! Dużo bardziej mi się podobał niż Zofia i miałam tam cudowną położoną wykupioną,stąd moja decyzja.
Niestety trafiłam na kiepskiego lekarza na dyżurze i mam bardzo złe wspomnienia z porodu...
Dlatego tym razem zdam się na mojego lekarza i św. Zofię.
Zresztą już też poznałam ten szpital (mój gin mi tam usuwał zmiany na wargach sromowych w poprzedniej ciąży i mi tam wywolywał poronienie).
Pewnie będę mieć znów cc, więc już nie chcę kombinować. Niech mnie bierze do siebie i najlepiej sam tnie.


Kurtkę na szczęście mam z poprzedniej ciąży. W zeszłym roku też w niej chodziłam, bo pod nią miałam dziecko w chuście.
Czyli zakup był w teorii na 3 miesiące, a chodzę w niej trzecią zimę! [emoji6]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie 10 tc i 2 dni.
Mdłości cały czas trzymają, choc są odrobinę słabsze i trochę krócej w ciągu dnia trwają.
Ale chyba gorszy jest totalny brak siły i ogromna senność.
W ogóle nie daję rady normalnie funkcjonować.
Tak samo miałam w pierwszej ciąży. W drugiej, poronionej zresztą też zdążyłam się tak poczuć. Jakby mi ktoś odciął zasilanie.. Nawet po zmyciu blatu w kuchni i wyrzuceniu worka śmieci, mam zadyszkę i muszę usiąść. Masakra.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez cos czuje ze do lutego bedzie cud abym sie zapiela w to co mam.Albo kupie cos na olx na zime z kurtek.
Na sportowo lubie ale tylko na spacer badz po domu.Na codzien nie chodze sportowo.Raczej casual badz szpile i elegancko.Nie wiem jak bedzie teraz.Szlag mnie trafia jak w cyckach sie nie moge zapiac w moje koszule.
Mala lepiej ale nic nie chce jesc.Tylko pije.Ale dobre i to.Z glodu przez 1 dzien nic sie bie stanie.
Ja mam kryzys.Zarwana noc daje mi siwe znaki.

Ja planuje za 800 zl zaplacic za opieke poloznej.Sa dwie polecane w moim Katowickim szpitalu.Jak bedzie sn a jak cc to oleje to.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
to prawda, poród to jak maraton, bez treningi będzie słabo :)


Zależy jak będziesz się czuła, ale długa podróż już w tak zaawansowanej ciąży to nie wiem, może coś wcześniej uda Wam się wykombinować. Wiem, że od 30 któregoś tygodnia nie wolno latach samolotem.
Znam też babki które "chwile" przed terminem podróżują, więc to dużo też zależy od Twojego samopoczucia.

Ja zaczynam trzeci dzień bez mdłości, ale za to spać mi się chce strasznie znowu w dzień a w nocy nie mogę;/

My chcemy na ferie pojechać w góry, ferie chyba są w lutym i to druga połowa.

Właśnie niezbyt chce wczesniej bo planuje zakup mebli dla dziecka i paru iinnych rzeczy, a nie chce nic zbyt wcześnie kupowac wiec mam dylemat [emoji52] ale chyba pojedziemy pod koniec lutego, mam nadzieje ze nam ten plan wypali [emoji4]

Jagi, zdrowia dla córeczki :)

Mnie dzisiaj plecki bolą, ale już o wiele, wiele mniej. To chyba starość :D a tak serio, to też mam coś tam z kręgosłupem, chodzilam kiedys do ortopedy. A pozniejj jak u większości lekarzy, olałam temat. :)
Wczoraj szukałam tych poduszek do spania na allegro i tyle tego, że nie wiem jaka jest ok. Serio te poduszki dają radę? Jeśli ma mi pomoc w spaniu to inwestuje :D ach i próbuje się uczyć spać na lewym boku, ale ciężko, budzę się na prawym, albo na plecach. Zasypiam niby na lewym, ale troszkę na brzuchu, bo tak mi najlepiejm jak zasypiam na plecach to się duszę, brakuje mi po chwili tchu.
Kaszel gruzlika nie przdchodzi. Piję syrop handmade z miodu, przegotowanej wody i soku z cytryny, niby nieco lepiej.

Ja w ogole nie umiem zasnąć na lewym boku, juz dwie noce probowalam i bez szans, dopiero jak po dwoch, trzech godzinach polozylam sie na brzuchu - zasnelam. Cala moja nadzieja w tej poduszce..

Ja rozmawialam w piatek z ginem o podrozowaniu na drugi koniec Polski.
Dla mnie co prawda zakaz ze wzgledu na infekcje gardla od miesiaca, natomiast ogolnie to powiedzial, ze jesli nie ma krwawien itp to podroz z przerwami co 2-3 godziny na picie, jedzenie, sikanie i chodzenie jest ok :)
Ale w sumie marzec wydaje sie dosc pozno, nigdy nie wiadomo, czy mlode nie bedzie sie rwalo na swiat wczesniej :)

Jagi zdrowka dla malej ;)

Dziewczyny jaki macie plan z kurtka na zime?
Rozkminiam temat od paru dni, jak tu zrobic najbardziej ekonomicznie, ale kazdy pomysl wydaje sie slaaaaby

No i wlasnie mam metlik w glowie ... maz musi w pracy wpisac urlop do końca miesiąca a ja sama juz nie wiem. 2 miesiące przed terminem bedzie ok ?

 
reklama
tak, Madalińskiego ładny ale słyszałam złe opinie. Św. Zofia bardzo popularna. Ja przytyłam 4 kilo ale jakoś bardzo tego nie widzę po sobie jeszcze.Cycki urosły i brzuch, no i może tyłek. Ale przy mojej wadze 52 kg jak ważę teraz 56 to nawet korzystniej wyglądam. Nie ma tragedii. W poprzednich ciążach przytyłam ok 16 kg.
 
Do góry