reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Pojechalam do sklepu i boli mni brzuch jak na okres jakby za chwilę ze mnie mialo wyleciec wszystko.Pędem do domu.Czysto ale tak bardzo wilgotno jakby to wszytko siedzialo w szyjce lub glebiej..Wzielan nospe ale sie martwie.Na razie do lekarza nie dzwonie bo nic sie nie dzieje(brak plamien) ale co sie strachu najadłam...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Pojechalam do sklepu i boli mni brzuch jak na okres jakby za chwilę ze mnie mialo wyleciec wszystko.Pędem do domu.Czysto ale tak bardzo wilgotno jakby to wszytko siedzialo w szyjce lub glebiej..Wzielan nospe ale sie martwie.Na razie do lekarza nie dzwonie bo nic sie nie dzieje(brak plamien) ale co sie strachu najadłam...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Jagi, też tak mam czasem. Macica się rozciąga, wszystko się przesuwa. U mnie jeszcze te łożysko na przedniej ścianie, może być wynikiem łyżeczkowania.
Trzymam kciuki, żeby było dobrze. Odpoczywaj. To najlepsze lekarstwo.
 
Jagi, też tak mam czasem. Macica się rozciąga, wszystko się przesuwa. U mnie jeszcze te łożysko na przedniej ścianie, może być wynikiem łyżeczkowania.
Trzymam kciuki, żeby było dobrze. Odpoczywaj. To najlepsze lekarstwo.
A o co chodzi z tym lożyskiem na przedniej scianie po lyzeczkowaniu?(mialam 4 razy)wiec moze mnie tez dotyczy?
Przepraszam za szczegoly ale pogrzebalam glebiej i mam duzo bialego sluzu takiego jak sie miewa w dni niepłodne.
Leże ale strach mnie sparaliżował:(


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nigdy nie miałam łyżeczkowania. W poprzedniej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie. Być może z tego powodu, ale prawie nie czułam ruchów dziecka.
Poczułam pierwszy raz jakiś bardzo późno. Nie pamiętam teraz kiedy to było.
I do końca ciąży bardzo mało czułam. Tak może max 3 razy dziennie, zamiast kilkanaście razy na godzinę jak moja koleżanka.
Pamiętam, że na ktg w szpitalu musiałam się trzymać ręką za brzuch. Wtedy ręką czułam ruch, a samym brzuchem nic. Dziwne.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tez miałam łożysko na przedniej ścianie. To normalne. Można mieć z tyłu lub z przodu byle nie pod spodem. Faktycznie mniej i później czuć ruchy i tyle.

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
A o co chodzi z tym lożyskiem na przedniej scianie po lyzeczkowaniu?(mialam 4 razy)wiec moze mnie tez dotyczy?
Przepraszam za szczegoly ale pogrzebalam glebiej i mam duzo bialego sluzu takiego jak sie miewa w dni niepłodne.
Leże ale strach mnie sparaliżował:(


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Umiejscowienie łożyska oceniają właśnie na usg prenatalnym. Często na początku jest nisko a potem się podnosi. Wiem, że kilka dziewczyn z powodu takiego łożyska miało krwawienia/IP/ zalecenie leżenia. Na szczęście u mnie nic takiego nie ma i mam nadzieję, że do polówkowego się podniesie. Jeśli nie to tylko poród przez CC, bo łożysko zasłania ujście a to dziecko ma urodzić się pierwsze a nie łożysko.
 
Moja to tez taka przylepa[emoji4]Duzo czasu jej poswiecamy.Zwlaszcza ja bo maż duzo w pracy przebywa.Wiec lekcje ja,zajecia dodatkowe ja.Kapiele wieczorne ale tylko nadzor bo juz 10 lat ja,lekarze jak chora ja.Ale za to dentysta,laryngolog czy badanie krwi to juz tata.Kino w tygodniu chociaz teraz to jakos ciezkon w tyg raczej weekendy to juz razem.Maz w weekend duzo jej uwagi poswieca i wieczorami rownież.
Mysle ze trochę to przyjmnie obojetnie ale boje sie ze bedzie nie pokazywać emocji a swoje w glowie myslec.Chociaz tak ja znam ze widze po niej kazda emocje.Bol,smutek,radosc,znudzenie ze moze moze odrazu to wyłapię?:)
Qurcze zeby tego nie zepsuć...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Wiadomo, że mama najważniejsza :)

Tez uważam ze prezent to dobry pomysł. Napewno go wykorzystamy. Jednak starsze dzieci bardzo dobrze potrafią wykorzystać sytuacje i manipulować. Mojej znajomej 5 letnia córka jak ona na nią krzyknie to ona potrafi powiedzieć "ty juz mnie nie kochasz! Bo krzyczysz na mnie. " emocjonalna terrorystka ; -) także starsze dzieci szybko będą chciały wykorzystać sytuacje na swoją korzyść tak jak o to kieszonkowe. Ale trzeba również poświęcać uwagę starszemu choć niekiedy to trudne. Ale mama w życiu jest chyba najważniejsza choć tata równie ważny. U nas niby trzynaście z tata, jakieś zabawy itp jednak przyjdzie wieczór to mama przytul, choroba mama choć . Wiec jak trwoga to do mamy
Oj potrafią. Ja już nie raz usłyszałam od Patrycji, że kocham bardziej Martynkę, ale to było jak były młodsze. Teraz nie. Tysia starsza już nie wymaga tyle opieki no i Pati starsza.

Witam sie z Wami leniwie :))
Od rana czuje takie dziwne bulgotanie jakby smyranie w podbrzuszu tez tak macie ??
Tak, dzisiaj przez chwilę, leżałam, nawet podsypiałam i takie właśnie bulgotki mi się pojawiły...ale to pewnie jelita...chodź nie przypominało to bulgotów jelit.
 
Umiejscowienie łożyska oceniają właśnie na usg prenatalnym. Często na początku jest nisko a potem się podnosi. Wiem, że kilka dziewczyn z powodu takiego łożyska miało krwawienia/IP/ zalecenie leżenia. Na szczęście u mnie nic takiego nie ma i mam nadzieję, że do polówkowego się podniesie. Jeśli nie to tylko poród przez CC, bo łożysko zasłania ujście a to dziecko ma urodzić się pierwsze a nie łożysko.
Ja mam w pn pierwsze prenatalne ale wydaje mi sie ze to moze od przeciazenia pracami domowymi,moze macica sie rozciaga sama nie wiem.Nabralam troche wigoru od dluzszego czasu i moze faktycznie porzegiełam.W pn zaczynam 13tc.
Byle do poniedzialku.Ale dobrze ze weekend i zamierzam go do pn przelezec.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A ja się wkurzyłam :( przyszły dziś moje wyniki krwi. Przyszło wszystko oprócz różyczki. Albo nie dołączyli badania albo go nie wykonali. Najgorsze, że wizytę u położonej mam dopiero 25 listopada. Dopiero ona może coś w tej kwestii zrobić. Jedyne pocieszenie to takie, że w poprzedniej ciąży miałam przeciwciała jeszcze po szczepieniu. Ważna była dla mnie ta informacja, bo odwlekam cały czas szczepienie małego na mmr(Odra, świnka, różyczka). Chcę być pewna, że jestem chroniona. A tu dupa :(
 
Do góry