reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ostatnia edycja:
reklama
Nie tyle polecam, bo żadnej z tych książek nie czytałam (to moja pierwsza ciąża :) ), ale pracuję w Książnicy i takie książki związane z tematem rodzeństwa kojarzę:
1. "Rodzeństwo bez rywalizacji" A. Faber.
2. "Rodzeństwo - rywalizacja i miłość. Wszystko, co powinni wiedzieć rodzice braci i sióstr" J. Parker, J. Stimpson.
3. "Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?" L. Blair.
4. "Druga ciąża. Poradnik dla rodziców".
Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja także nie czytałam. O książce A.Faber słyszałam jedynie dużo dobrego. Jeszcze kiedyś widziałąm książkę "Samo Sedno - Zgodne rodzeństwo. Jak wspierać" - N.Minge,K.Minge

Znalazłam też jeszcze blog Link do: Książki przygotowujące dziecko na pojawienie się młodszego rodzeństwa - Matka Wariatka - Blog dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, co lubią dzieci z wpisem o książeczkach dla dzieci, które mają zostać siostrą/bratem. Jest tam fajna książeczka "jestem starszym bratem " niestety poszukałam i chyba wydawnictwo już zaprzestało już druku , bo nigdzie dostać nie można. Może propozycje książek z bloga przydadzą się którejś, ja na pewno kupię Misię Marysie i Zuzię , bo Justyna ma sporą ich kolekcję ale spodobało mi się jeszcze kilka książeczek . Może zakupię
 
Ostatnia edycja:
To duże nad brzuszkiem, oderwane to pepowina. Na tym etapie nie widać siusiaka. Trzeba patrzeć na ułożenie wyrostka.

https://m.facebook.com/mamaginekolo...20/666791606813436/?type=3&source=48&__tn__=E
Na tym etapie cięzko prowokować, bo wyrostek lub tak zwany nub potrafi się jeszcze podnieść. U Ciebie jest równolegle do kręgosłupa jak na dziewczynkę. Bynajmniej ja tak to widzę. Rozumiem, że chcesz dziewczynkę bo masz już synka.
Więc oby tak się okazało :)
 
Na tym etapie cięzko prowokować, bo wyrostek lub tak zwany nub potrafi się jeszcze podnieść. U Ciebie jest równolegle do kręgosłupa jak na dziewczynkę. Bynajmniej ja tak to widzę. Rozumiem, że chcesz dziewczynkę bo masz już synka.
Więc oby tak się okazało :)
Pewne będzie dopiero na polówkowym.
Właśnie też zauważyłam, że równolegle, ale to się jeszcze może pozmieniać. Starszy syn był dziewczynką do 8 miesiąca ciąży
 
reklama
Moim największym ciążowym przysmakiem jest kapusta kiszona. Mogę zjeść 40dag prosto z worka.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
To tak jak ja - kapusta kiszona, kapusta w każdej postaci, śledzie i ogólnie ryby - uwielbiam, brokuły, kalafiory.
Ostatnio wrócił w łaski sok pomarańczowy i o dziwo jerzyki kokosowe (nie znosiłam kokosa przed ciążą). Słodkości już lepiej smakują.

Odnośnie mdłości wróciły dziś ze zdwojoną siłą. Ale teraz tak co 2-3 dni. Dziś 11t3d wg OM.
 
Do góry