reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Mi tez cola pomaga ale tylko do odbicia.Ja walcze z gazami:( Musze wziasc espumisam przed poniedzialkowym genetycznym by cos bylo widac.
PS.Mamuski czy polecaciw jakies ksiazki dotyczace pojawienia sie rodzenstwa w rodzinie?Mam jedynaczke 10 latke i oprocz milosci i uwagi chcialabym poczytac czego unikac by uniknac bledow.Boje się ze corka jako jedynaczka i oczko w glowie przez nasza nieuwage moze poczuc sie odrzucona.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Nie tyle polecam, bo żadnej z tych książek nie czytałam (to moja pierwsza ciąża :) ), ale pracuję w Książnicy i takie książki związane z tematem rodzeństwa kojarzę:
1. "Rodzeństwo bez rywalizacji" A. Faber.
2. "Rodzeństwo - rywalizacja i miłość. Wszystko, co powinni wiedzieć rodzice braci i sióstr" J. Parker, J. Stimpson.
3. "Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?" L. Blair.
4. "Druga ciąża. Poradnik dla rodziców".


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Nie tyle polecam, bo żadnej z tych książek nie czytałam (to moja pierwsza ciąża :) ), ale pracuję w Książnicy i takie książki związane z tematem rodzeństwa kojarzę:
1. "Rodzeństwo bez rywalizacji" A. Faber.
2. "Rodzeństwo - rywalizacja i miłość. Wszystko, co powinni wiedzieć rodzice braci i sióstr" J. Parker, J. Stimpson.
3. "Kolejność narodzin a charakter. Co wpływa na osobowość dziecka?" L. Blair.
4. "Druga ciąża. Poradnik dla rodziców".


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
A wiesz ze ja tez pracuje w pokrewnej branży:)Pewnie kojarzysz takie wydawnictwa jak znak,wilga,egmont,pascal,proszynski,zielona sowa,zakamarki,literatura:)
Poradnikami sie nigdy nie interesowalam i musze sie teraz temu dzialowi bardziej przyjrzec.Bardzo dziekuje za tytuly:))

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Uważam ze przy drugim dziecku juz w ciąży trzeba rozmawiać z dzieckiem o sytuacji. Trzeba uprzedzić ze może nie być tyle czasu dla niej co kiedyś ale cały czas się ją kocha tak samo. Dodatkowo trzeba poświęcać jej uwagę np odrabiać lekcje nie tylko tata ale też mama czy np wyjść na zakupy. Zdrowy rozsądek i odpowiednie podejście bo każde dziecko inne. Tez mam obawy bo mój syn będzie miał 5 lat. Ale chcę zachować nasze rytuały typu kąpiel lub wieczorne oglądanie bajki.
 
hej
ja mam kurde nie poranne mdłości a wieczorne. Cały dzień wczoraj super a pod wieczór masakra, aż mnie zwalają z nóg. Miałam wczoraj podać wyniki tych białych krwinek ale padłam.
Mam 8.43 dla normy 3,50-10.
Co do zapachów to mi już trochę przeszło, ale zmywarka i np brudne gary w zlewie są nie na moje nerwy hehe
Ale generalnie czuję poprawę samopoczucia.
Soł- dzięki za tytuły, ja też zakupię książkę, mimo, że dziewczyny nie są obce w temacie rodzeństwa to myślę, że między Martyną a nowym dzieckiem może być lekka zazdrość ;) Martynka to straszna moja przylepa ;) Moje takie trochę oczko w głowie.
Dzisiaj wybieramy się do Nadarzyna na targi turystyczne na spotkanie Nelą małą podróżniczką. Martyna jest jej dużą fanką ;) Nie śpi od 7, czeka z mapą aby jechać ;)
 
Ja na smrody z lodówki, gotowania i inne mam super sposób - zatyczka na nos. Taka do pływania, mała, delikatna, a czyni cuda. Nic nie czuć ;) . Bez niej nie zrobiłabym większości rzeczy.
Moje mdłości wieczorem też są zawsze większe niż rano i w poprzedniej ciąży też tak było. Boję się zapeszać ale czuję poprawę. Mam więcej energii i mogę w końcu zjeść coś w miarę normalnego( dotychczas kanapka z pomidorem)..
Co do strasznego dziecka, jak rodziłam małego to starszy miał 15lat, więc pogadanki o rodzenstwie odpadły. Jedynie co to chciał dzień wolny od szkoły w dniu porodu i jakaś kaskę ekstra za bycie starszych bratem, cwaniak ;).
Moja siostra gdy rodziła córkę to wracając że szpitala przyjechali do domu z dzieckiem i prezentem dla starszaka. "prezent od dziecka - dla dziecka" na zasadzie teraz jesteś starszym bratem i dzidzia daje Ci ten prezent za to że może z nami mieszkać i cieszy się, że Ty będziesz jej braciszkiem. Kupili wcześniej to co chciał dostać i wozili w aucie. Młody był zachwycony i ważny. Nie czuł się pominięty już na wstępie, bo jest ktoś młodszy. Ja też tak zrobię, bo to super pomysł :)
 
A wiesz ze ja tez pracuje w pokrewnej branży:)Pewnie kojarzysz takie wydawnictwa jak znak,wilga,egmont,pascal,proszynski,zielona sowa,zakamarki,literatura:)
Poradnikami sie nigdy nie interesowalam i musze sie teraz temu dzialowi bardziej przyjrzec.Bardzo dziekuje za tytuly:))

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Kojarzę większość starych i nowych wydawnictw, nawet tych mniejszych, bo skatalogowałam tysiące książek :) Na marginesie, obecnie pracuję w Dziale Pedagogicznym :D


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, my Patrycji z okazji narodzin Martyny też kupiliśmy prezent, prezent od Martynki ;) Nie było zazdrości, później za to pojawiła się rywalizacja między nimi, ale też nie ma tragedii. Ale za to straaaaasznie potrafią się kłócić. :p
 
reklama
Do góry