reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

ZdechłaKura, a nie ma ci kto pomóc narazie? Nie no niektórzy faceci są beznadziejnie zapatrzeni w swoje potrzeby

Zabaa151 cieszę się bardzo

Kachna sprawa życia i śmierci normalnie

Jagi ty masz teściową, a ja mam szwagierke która nie dość, ze by chciala WSZYSTKO wiedziec to jeszcze o WSZYSTKIM decydować. No ale ostatnio tak się zapedziła, że nawet P sie wkurzyl. Powiedział jej do słuchu, że ma się do mnie nie zbliżać

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Dziewczyny pytanko. Jaki bierzecie kwas foliowy. Ja bralam cały czas 800 mg raz dziennie, mialam brać do konca 12 tyg, a od 13 przejsc na 400 mg. Teraz zaczynam 11 tydz i skonczyly mi sie tabletki, pytalam lekarza czy mam brac te same czy przejsc na 400 mg, powiedzial zeby te brac, ale on chyba zrozumial czy w ogole brac. I teraz mam dylemat. Kupilam ostatecznie 800, i nie wiem czy moge brac ten caly czas (a opakowanie jest na 3 miesiące) czy za dwa tyg kupic 400 mg.

Nie pomyslalam o tym zeby kupic 400 mg i brac dwie tabletki, ale juz za późno bo otwarlam juz opakowanie...

 
Lekarz mówił że lepiej dać większą dawkę, i organizm weźmie ile potrzeba niż za mało:) Najważniejsze, że z maleństwem jest dobrze. 3,5 roku się staraliśmy i nie darowałabym sobie gdyby coś się stało z mojej winy :(
Lekarz wie co robi.Ale nie mysl tak.Czasami nie mamy wpływu na niektore rzeczy jesli chodzi o zarodki.
Dbaj o siebie i duzo odpoczywaj!Na pewno bedzie teraz tylko dobrze[emoji173]Dobrze ze plamienia ustały hura[emoji3]

Nie załamuj się :( Myśl pozytywnie dla swoich malutkich dzieciaczków!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Heeej i ja po wizycie. Moje malenstwo jak go doktor opisal to plod ktory zyje i ma bijace serduszko. Slicznosci. Krecil sie na usg. Hihi.

Gorzej z ospa, lekarz kazal mi od razu jak u zuzy pojawia sie krosty jechac na ip na zakazny i maja mi zrobic przeciwciala i w razie braku podac immoglobuline. Ponoc takie cos 5 tys kosztuje ale jak powiem ze jestem w ciazy i nie bylam chora na ospe a dziecko mam chore to nie bedzie problemu z dostaniem tego za darmo w ramach nfz.
Tylko ze u zuzy teraz zauwazylam 4 krostki na plecach ale kij wie czy to ospa czy potowki. Poczekam do rana jak urosna lub bedzie ich wiecej to jade na ip i oby to nie byla ospa.

Jeszcze dostalam skierowanie na badanie przeciw jakims plytkom w krwi co ponoc tez pare stowek to kosztuje a ja w ramach jakiegos dofinansowania zrobie za darmo. Ogolem sprawdza czy moge rodzic naturalnie czy musze miec cc. Bo jesli mam przeciwciala ujemne to porod sn mogl by zaszkodzic dziecku

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Heeej i ja po wizycie. Moje malenstwo jak go doktor opisal to plod ktory zyje i ma bijace serduszko. Slicznosci. Krecil sie na usg. Hihi.

Gorzej z ospa, lekarz kazal mi od razu jak u zuzy pojawia sie krosty jechac na ip na zakazny i maja mi zrobic przeciwciala i w razie braku podac immoglobuline. Ponoc takie cos 5 tys kosztuje ale jak powiem ze jestem w ciazy i nie bylam chora na ospe a dziecko mam chore to nie bedzie problemu z dostaniem tego za darmo w ramach nfz.
Tylko ze u zuzy teraz zauwazylam 4 krostki na plecach ale kij wie czy to ospa czy potowki. Poczekam do rana jak urosna lub bedzie ich wiecej to jade na ip i oby to nie byla ospa.

Jeszcze dostalam skierowanie na badanie przeciw jakims plytkom w krwi co ponoc tez pare stowek to kosztuje a ja w ramach jakiegos dofinansowania zrobie za darmo. Ogolem sprawdza czy moge rodzic naturalnie czy musze miec cc. Bo jesli mam przeciwciala ujemne to porod sn mogl by zaszkodzic dziecku

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Super wiesci. Ospa dosyc szybko się rozwija. Zobacz za uszami bo mojej młodej tam najpierw wyskoczyły.
A co to za płytki? Chodzi o jakiś konflikt? Nie słyszałam jeszcze chyba o czymś takim

Pauli_ne nadmiar kwasu foliowego wydalany jest z moczem

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
 
przepisze dokladnie ze skierowania. Skierowanie na nieodplatne badanie antygenu HPA-1a ,

a cala ja opatrzylam, te krostki co ma nawet czerwone nie sa troche panikuje

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Facet jak ma katar to dramat a co dopiero taka operacja. Współczuję ci wiem ze twój stan wymaga od ciebie wysiłku a tu pomocy nie masz.
Mój mnie dziś zdenerwował. Rozmawiam przez telefon z kimś z pracy a on do mnie mówi. Wiec mowie zaraz a in się wytrzasa nade mną . Nosz k.... widzi że rozmawiam to on jest najważniejszy . Obraził się i sie odzywa polslowkami. A wiecie co chciał? Zapytać za ile idziemy do domu. No mega ważne. .


hehehehehhe no nieźle :):) zabrzmiało zabawnie, chociaż mogę się domyślać, ze mega upierdliwe.
eh dobrze, że nie mam takich problemów;)
 
Hej Dziewczyny.
Ja znowu w szpitalu, ale tym razem nie z mdłościami.
Wstałam dzisiaj z łóżka i podcierajac sie na papierze mialam ciemno brązową, gęstą wydzieline.
Zadzwoniłam do swojej położnej i okazało sie, ze akurat moj lekarz ma dyżur w szpitalu.
Pojechalismy, przyjeli mnie i zostawiaja na obserwacji kilka dni.
Z dzidzią ok, urosła ładnie, ma juz 3,5 cm :-) Serduszko biło ładnie.
Nie wiadomo od czego, może od wysiłku. Chociaz dla mnie to nie byl taki wysilek, poprostu wzielam sie wczoraj za sprzatanie porzadnie, ale z racjj tego, ze przed mdlosci i wymioty zazwyczaj leze, to byla to jakas zmiana.
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie z nami dobrze :-)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny.
Ja znowu w szpitalu, ale tym razem nie z mdłościami.
Wstałam dzisiaj z łóżka i podcierajac sie na papierze mialam ciemno brązową, gęstą wydzieline.
Zadzwoniłam do swojej położnej i okazało sie, ze akurat moj lekarz ma dyżur w szpitalu.
Pojechalismy, przyjeli mnie i zostawiaja na obserwacji kilka dni.
Z dzidzią ok, urosła ładnie, ma juz 3,5 cm :-) Serduszko biło ładnie.
Nie wiadomo od czego, może od wysiłku. Chociaz dla mnie to nie byl taki wysilek, poprostu wzielam sie wczoraj za sprzatanie porzadnie, ale z racjj tego, ze przed mdlosci i wymioty zazwyczaj leze, to byla to jakas zmiana.
Mam nadzieje, ze wszystko bedzie z nami dobrze :-)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Życzę ci żeby wszystko było dobrze. Pewnie to z wysiłku. Najwazniejsze, że z dzidzia dobrze

przepisze dokladnie ze skierowania. Skierowanie na nieodplatne badanie antygenu HPA-1a ,

a cala ja opatrzylam, te krostki co ma nawet czerwone nie sa troche panikuje

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Muszę o tym poczytać. Młoda miała takie krostki z wodą

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Zobacz załącznik 777739

Uklada sie w glebokim talerzu skittelsy i wlewa troche goracej wody.
Powolutku robi sie fajna tecza:)
A wzor zalezy jak talerzyk stoi:)Nam troche pod katem wiec splynelo w dol:)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie w domu niestety takich cukierków nie uświadczysz, zresztą my w ogóle nie jadamy cukierków .
Ale jak lubisz kreatywne zabawy dla dzieci to polecam bardzo fajny blog. Śledzę go od 4 lat.
Link do: Eksperymenty z dziećmi - wir mleczny - Moje Dzieci Kreatywnie
Wczoraj z tego blogu robiłyśmy eksperyment z olejem o octem, a dziś z wędrującą wodą , a i pomysł z namalowaną rybka też dziś zrobiłyśmy. Zresztą ja wiele inspiracji od niej zaczerpnęłam
IMG_6121.JPG


IMG_6157.JPG
IMG_6161-tile.jpg
 

Załączniki

  • IMG_6121.JPG
    IMG_6121.JPG
    62,8 KB · Wyświetleń: 466
  • IMG_6157.JPG
    IMG_6157.JPG
    117 KB · Wyświetleń: 471
  • IMG_6161-tile.jpg
    IMG_6161-tile.jpg
    81,1 KB · Wyświetleń: 470
Do góry