reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

no dobra, obejrzałam. Fakt, test pappa pokazuje większe prawdopodobieństwo, ale zmieniła jej wiek przy tych samych parametrach i prawdopodobieństwo wystąpienia wady się zwiększyło, czyli wiek ma znaczenie. Aby mieć 100% pewność trzeba by było zrobić amniopunkcję. Ja amniopunkcji nie będę robiła, bałabym się chyba, ale bez tego to nie ma sensu robić pappy.
Dokładnie te zauwazylam ze wiek ma znaczenie.Zmienila na 36 (moj wiek)i wyniki wyszly duzo gorsze.Wiec wiek ma ogromne znaczenie.
Ja ide 12.10 ale lekarz mi nie proponowal chyba ze ona mi zaproponuje i wtedy nie wiem co zrobię.
A jesli wyjdzie zle to wtedy co mi zostaje?Do konca ciazy sie martwic i miec nadzieje ze bedzie dobrze:(?Albo niffty (drogi)albo amiopunkcja(ryzyko poronienia)
Macie racje w tym ze jesli tobic papp-a to tylko wtedy gdy rozwaza sie niffty badz amio.W innym wypadku nie ma sensu.
Cześć,
Wczoraj byłam na badaniach i lekko się podlamalam. Dzieci nie są dwuowodniowe a jednoowodniowe. Katastrofa. Syn chory. M.idzie w niedzielę do szpitala i cały miesiąc go nie będzie. Mam dość.

No niestety masz rację. Wiek ma wpływ , bo nasze komórki się starzeją. Statysztycznie częściej na zawał serca zapadają osoby po 50 -ce co nie znaczy , że muszą, i nie znaczy , że młodsze nie mogą.
Jeżeli wiesz , że nie będziesz robiła kolejnych badań po ewentualnych testach PAPPA to masz racje , nie ma sensu byś ten test robiła, tylko cię zdenerwuje , zestresuje do końca ciąży , a nie wiadomo jak ten stres wpłynie no rozwijające się w brzuszku maleństwo. Dletego ja uważam , że kobiety powinny mieć wolny wybór czy to badanie robić a nie być zmuszane przez lekarzy "bo kazał i koniec" . Poza tym temat testu PAPPA powinien być każdej takiej ciężarnej wytłumaczony łopatologicznie , nie jak dziecku, tylko jak 3 latkowi - trzeba dodać , że hormony w ciąży powodują , że często kobiety maja problemy z rozumieniem tego co się do nich mówi (ja tak mam)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na obiad grochowka a potem kalafior tez wzdymajacy.Stara jestem a glupia.A teraz zdycham i brzuch wielkosci pilki lekarskiej :(
Co mi pomoze?Mieta?A mozna espumisan?Podobno mamaginekolog mowila ze mozna ale nie powiedziala firmy(zalecala przed badaniem usg).Ktoras cos bierze na trawienie jak przesadzi?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć,
Wczoraj byłam na badaniach i lekko się podlamalam. Dzieci nie są dwuowodniowe a jednoowodniowe. Katastrofa. Syn chory. M.idzie w niedzielę do szpitala i cały miesiąc go nie będzie. Mam dość.

Przytulam cię mocno. Nie łam się, teraz musisz być dzielna za troje. Zdrówka dla męża i syna, może mąż szybciej wyjdzie ze szpitala

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
 
Na obiad grochowka a potem kalafior tez wzdymajacy.Stara jestem a glupia.A teraz zdycham i brzuch wielkosci pilki lekarskiej :(
Co mi pomoze?Mieta?A mozna espumisan?Podobno mamaginekolog mowila ze mozna ale nie powiedziala firmy(zalecala przed badaniem usg).Ktoras cos bierze na trawienie jak przesadzi?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nic nie biorę, dzisiaj pierwszy raz się mięty napilam i trochę lepiej mi się zrobiło

Dokładnie te zauwazylam ze wiek ma znaczenie.Zmienila na 36 (moj wiek)i wyniki wyszly duzo gorsze.Wiec wiek ma ogromne znaczenie.
Ja ide 12.10 ale lekarz mi nie proponowal chyba ze ona mi zaproponuje i wtedy nie wiem co zrobię.
A jesli wyjdzie zle to wtedy co mi zostaje?Do konca ciazy sie martwic i miec nadzieje ze bedzie dobrze:(?Albo niffty (drogi)albo amiopunkcja(ryzyko poronienia)
Macie racje w tym ze jesli tobic papp-a to tylko wtedy gdy rozwaza sie niffty badz amio.W innym wypadku nie ma sensu.





Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Dlatego ja nie robię, bo gdyby wyszło źle nie dałabym rady z myślami. Nie stać mnie na niffty, nie w tym momencie, a aminopunkcja odpada całkowicie

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
 
Na obiad grochowka a potem kalafior tez wzdymajacy.Stara jestem a glupia.A teraz zdycham i brzuch wielkosci pilki lekarskiej :(
Co mi pomoze?Mieta?A mozna espumisan?Podobno mamaginekolog mowila ze mozna ale nie powiedziala firmy(zalecala przed badaniem usg).Ktoras cos bierze na trawienie jak przesadzi?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Może zaparz sobie siemię lniane jeśli masz w domku? (mi pomaga na zgagę i zaparcia, łagodzi ból w żołądku). Albo koper włoski.

Łyżkę siemienia zalewam wrzątkiem tak ok. 3/4 szklanki i piję wystudzone jak się zrobi lekki glutek. Poza tym ma dużo wartości odżywczych, np. kwasy tłuszczowe omega-3.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja nic nie biorę, dzisiaj pierwszy raz się mięty napilam i trochę lepiej mi się zrobiło



Dlatego ja nie robię, bo gdyby wyszło źle nie dałabym rady z myślami. Nie stać mnie na niffty, nie w tym momencie, a aminopunkcja odpada całkowicie

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app
Czytalam tez ze jesli niffty wyszlo by zle (dziecko z wadami genetycznymi ale nie tylko ZD)to i tak jesli chce sie dokonac terminacji lub takie przeslanki zachodza to trzeba i tak zrobic amio.Chore to wszystko:(


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Może zaparz sobie siemię lniane jeśli masz w domku? (mi pomaga na zgagę i zaparcia, łagodzi ból w żołądku). Albo koper włoski.

Łyżkę siemienia zalewam wrzątkiem tak ok. 3/4 szklanki i piję wystudzone jak się zrobi lekki glutek. Poza tym ma dużo wartości odżywczych, np. kwasy tłuszczowe omega-3.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
O mam ale ten glutek nie powoduje u Ciebie wymiotow ?Da rade go wypic?
Moze faktycznie koper wloski spróbuję bo mam:)Dzieki bo nie wiedziałam.

Dziewczynki widzialyscie dla dzieci taki eksperyment z skittelsami?:)Pokazalam dzisiaj corce zachwycona.Dla chetnych powiem jak:)
Ja nic nie biorę, dzisiaj pierwszy raz się mięty napilam i trochę lepiej mi się zrobiło



Dlatego ja nie robię, bo gdyby wyszło źle nie dałabym rady z myślami. Nie stać mnie na niffty, nie w tym momencie, a aminopunkcja odpada całkowicie

Sent from my LG-D280 using Forum BabyBoom mobile app


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
1476206706484.jpg


Uklada sie w glebokim talerzu skittelsy i wlewa troche goracej wody.
Powolutku robi sie fajna tecza:)
A wzor zalezy jak talerzyk stoi:)Nam troche pod katem wiec splynelo w dol:)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1476206706484.jpg
    1476206706484.jpg
    42,1 KB · Wyświetleń: 378
reklama
O mam ale ten glutek nie powoduje u Ciebie wymiotow ?Da rade go wypic?
Moze faktycznie koper wloski spróbuję bo mam:)Dzieki bo nie wiedziałam.

Dziewczynki widzialyscie dla dzieci taki eksperyment z skittelsami?:)Pokazalam dzisiaj corce zachwycona.Dla chetnych powiem jak:)



Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Właśnie ok. 30 minut po wypiciu robiło mi się - o dziwo - mniej niedobrze :) No ale to pewnie u każdego inaczej. Chyba jeszcze też rumianek łagodzi uczucie przejedzenia, ale nie wiem czy można go pić w ciąży i czy zadziała jak trzeba.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry