reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Nic nie pisala wiec moze dobry znak.
Moze odpoczywa albo pojechala na wizytę?:)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Mam nadzieję, że to dobry znak i już niedługo odezwie się z dobrymi wiesciami

Mnie znowu dzisiaj mdli. Ciśnienie mam 90na 50 nic dziwnego, że śpiąca jestem.
Gotuję zalewajke bo mam straszną ochotę [emoji3]

Co do objawów to na córkę miałam mdłości, wstręt do mięsa i cebuli. Nie mogłam jeść i cały czas mogłam spać . Na syna apetyt miałam, nalepiej na mięsko i kielbaskę i nie mogłam spać. Całe noce bezsenne. A teraz apetyt raz jest, raz nie ma, zmęczona jestem. Wstret tylko do drobiu i rosołu, ale za słodyczami też nie jestem. Ciekawe co teraz będzie [emoji12]

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
hm, no właśnie.Ja za słodyczami też nie bardzo, nie mam tak że muszę zjeść coś słodkiego, czasami jak coś leży na widoku to chrupnę, ale bez wow. Wole słone smaki. Też jestem bardzo ciekawa :)
 
hm, no właśnie.Ja za słodyczami też nie bardzo, nie mam tak że muszę zjeść coś słodkiego, czasami jak coś leży na widoku to chrupnę, ale bez wow. Wole słone smaki. Też jestem bardzo ciekawa :)
Ja czasami landrynka, ale tez bez szału. Z drugiej strony jedyne na co mam ochotę to jabłka. Już nie mogę się doczekać, żeby wiedzieć, a najbardziej nie mogę się doczekać ruchów [emoji4]

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Blondie a co ci powiedzieli?

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
Kobietka mi powiedziala, ze jesli nie ma przerwy 61 dni miedzy zwolnieniami to się sumuja. Niewazne czy to są różne choroby czy nie i ze 6 tygodni przed uplywem 270 dni (licząc od 1 zwolnienia) mam złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Ajak zapytalam czy jak teraz wrócę na 61 dni to bede mieć normalnie chorobowe i macierzyńskie platne, to powiedziala, ze skorro dostałam zwolnienie od lekarza to nie bez powodu, więc moze lepieej nie wracać do pracy. Ja tych zusowskich zasad nie ogarniam ani troche...
 
kachna w pierwszej chłopczyk i gorzej się czułaś?
Ja w obu ciążach czułam się ok, zero mdłości, tylko senność. W tej ciąży czuje się kompletnie inaczej. Ciekawe czy w brzuchu jest facecik. Cała rodzina marzy o synku, bracie :)


No właśnie się czułam ok ( tylko zgaga) i był chłopak. Teraz te mdłości mnie wykańczają. Ja z koleji liczę na dziewczynkę :-)
 
Nie masz zadnych dolegliwości? To tak jak ja.. Ani mdlosci, ani wymiotow, ani nie odrzuca mnie od jedzenia, nic.. I jak tak tu czytam dziewczyny to az sie martwie czy wszystko ok hehe.. Jedynie to czesciej robie sie glodna i jak czegos nie przegryze to mnie mdli ale to z glodu.. A jak u Ciebie jest?
Nic się nie martwcie brakiem objawów :D Moja pierwsza ciąża była taka; zero mdłości, wymiotow, zgagi, nawet bólu piersi czy opochnietych nóg, jedyny zaobserwowany przeze mnie objaw to dyskomfort spowodowany rozciągającymi się wiazadlami, gdy macicy się powiększa i to tylko na początku ciąży a pod koniec spojenie lonowe trochę bolało ;)

Napisane na GT-I8190N w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kobietka mi powiedziala, ze jesli nie ma przerwy 61 dni miedzy zwolnieniami to się sumuja. Niewazne czy to są różne choroby czy nie i ze 6 tygodni przed uplywem 270 dni (licząc od 1 zwolnienia) mam złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne. Ajak zapytalam czy jak teraz wrócę na 61 dni to bede mieć normalnie chorobowe i macierzyńskie platne, to powiedziala, ze skorro dostałam zwolnienie od lekarza to nie bez powodu, więc moze lepieej nie wracać do pracy. Ja tych zusowskich zasad nie ogarniam ani troche...

No tak a na świadczeniu rechabilitacyjnym jesteś do dnia porodu tzn do 12 miesiecy go udzielają,czyli nie bedziesz miała zadnego problemu

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Powiedz ze masz prace siedzaca ale czesto boli Cie brzuch.Ze chcialabys odpoczać.Ze odpoczynek w pracy nic nie daja.Jak normalny lekarz powinien zrozumiec.Dopowiedz ze masz bardzo stresujaca prace.
Jak dlugo chcesz pracowac?
Zobacz dopiero 1 trymestr a brzuch Cie pobolewa.



Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
W niemczech kobiety pracuja do 34 tygodnia. Ja mam troche urlopu uzbieranego i jezeli nie bede mogla to wykorzystam urlop. A jak bede mogla to do końca. Ewentualnie jak sie bede zle czula to pojde na l4. Ale to w ostateczności raczej. W niemczech rzadko daja l4 na ciaze...

 
Do góry