reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Nie pomogę, ja chustę dostałam...

Jagi ja też zapomniałam, dlatego odświeżyłam sobie pamięć, to już nie są tylko leżące bobasy :)

Jagi ja mam to gdzieś, chce urodzić a co sobie będą o mnie myśleli to mam to .... wiesz gdzie ;) Badania też nie lubię, też patrzę w sufit, jest to krępujące...ale przy porodzie mi to wisiało, kto był i co widział.
Wiesz co masz 100% racji.Nie ja pierwsza nie ostatnia.A pewnie maja gorsze panikary niz ja:)
A jak wspominasz drugi porod?Bylo szybciej?Czy to prawda ze drugi porod idzie szybciej czy nie ma to znaczenia?
A jesli bede po terminie to musze sie zgodzic na oxotycyne czy jakos tak?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jagi, ja porodem zupełnie się nie przejmuje. Mam rozstępy po 1 ciąży masakryczne, też już się nie przejmuje. Poród to naturalna sprawa. Chciałbym rodzić naturalnie, bo zależy mi jak najbardziej na kontakcie z maluszkiem. Ale nie wiem, czy nie będę miała wskazań do CC i tego się boję. Mam wadę wzroku -7, wychodowanego paciorkowca (który leczy się dopiero przy porodzie) i mam nadzieję, że znowu cukrzycy nie dostanę (metke biorę).
A przy porodzie 1 i 2 nie darlam się. Drugi poród to dla mnie bajka i syn też jest bajeczny :-p- jakby wszyscy mieli takie dzieci to nie wiedzieliby co to problemy.
Ogólnie takimi sprawami się nie przejmuje. Bardziej boję się o zdrowie maluszka.
Ten paciorkowiec to bada sie chyba w 36 tc i to jest GBS?Ty kiedy te badanie robilas ze wiesz ze go masz?


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Spal lub spała:)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Moje tez spalo. Lekarz mowi: spi, obudzimy. I zaczal trzasc mi ta sonda dopochwowa, nie bylo to mile ale dziďzius sie obudzil i zaczął machac nozkami i raczkami [emoji16] pewnie dla dziewczyn ktore sa mamami to nic takieģo ale dla mnie to było mega przeżycie [emoji4]
Tak jak Ci powiedział, robi usg (przezierność karkową) i pobierana jest w tedy krew, to jest test Pappa.
Tu więcej na ten temat:
Link do: Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespoł



no tak, wystrój późny gierek to fakt, ale personel spoko, to chyba jest najważniejsze :)
W ogóle jak urodziłam Martynkę nie było miejsca w salach, brak łóżek, ale nie położyły mnie na korytarzu. Położyły mnie w sali do porodu rodzinnego, z jeszcze jedną dziewczyną, miałyśmy tam jak w domu :)
Na następną noc już nas przeniesiono na salę.

Lewatywy nie miałam robionej, przed oboma porodami miałam taką biegunkę, że się sama oczyściłam chyba.
Przy drugim porodzie miałam przebijany pęcherz płodowy, ja to poczułam po tych chwilową ulgę, nic nie bolało...

Co do wózka, gondoli i fotelika. Pati spała ładnie w gondoli, ale Martynce jakoś się tam nie podobało. Próbowałam różnych sposobów, spała na boczku lub na brzuszku, potem jakoś radziłam sobie ze smoczkiem...jakoś przetrwałyśmy kryzys i nie było problemu.

Jagi- jak np kupujesz wózek taki 3w1 to masz tam gondole, spacerówkę i właśnie fotelik montowany na adapterach. To taki system w stelażu gdzie wpinasz fotelik. Prawie to wszystkich pasuję maxi cosi. Adapter na pewno się przydaje osobom, które podróżują często autem z dzieckiem.

wózki mutsy też mi się podobają, zawsze mi się podobały, a te nowe modele są śliczne :) Jak nie odkupimy wózka od brata to będę się nad mutsy bardzo zastanawiała.

co do wanienki- kubełka to też jakoś nie jestem przekonana....kupię zwykłą wanienkę, albo dostanę od brata ;)

Ja na usg w 7 tygodniu tylko widziałam serduszko, lekarz powiedział mi, że bije i pokazał jak pięknie pulsuje ;)
Dziekuje za link [emoji9]

Dziewczyny czym starsza jestem tym bardziej wsytdliwa jestem.Moze dlatego ze mam rozstepy tu i tam.Ze figura nie idealna.Jak lekarz mnie bada na fotelu to patrze w sufit i wtedy wydaje mi sie ze mnie nie widzi:)
Przy pierwszym porodzie nie darłam się bo wszystko szybciutko na teraz myslę "boze,co lekarz powie,co polozna,jak zaczne się drzeć"
A wy macie to gdzieś?Czy sie przejmujecie porodem?


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

No costy. JA SIE w ogole nie przejmuje, jak ide do lekarza to wiem ze oni to maja na codzien i nie zwracaja uwagi na takie rzeczy[emoji4] tak samo na porodowce. To dla nich codziennosc [emoji4]

 
Poszłam do apteki po globulki,duphston,zastrzyki.Wydalam 200 zl na to ***** a Pani w aptece miala focha ze biore odpis na zastrzyki za 300 zl ze na dziecku sie nie oszczedza!Noz kur...nie oszczedzam ale nie musze kupowac msc zapasu za tyle kasy. No pogieło ją chyba jeszcze jej sie bede tlumaczyć czemu tak robię wrrr

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rukmini nie dołuj się :-*

Janka czasami łzy są dobre. Przynoszą ulgę, ale nie za dużo

Jagi a myślisz, że inne kobiety co rodzą mają ciała modelek? Nie przejmuj się tym wcale. Lekarze i położne tyle już w życiu widzieli że na byle rozstępy uwagi nie zwracają

Jak masz szerokie biodra to już masz łatwiej. Ja jestem wąska i dlatego były problemy. Każdy poród jest inny. Ja pierwszy mialam super, przy drugim mało nie umarlam za to moja przyjaciółka pierwszy miała ciężki, drugi nawet dobrze jej na porodowke nie przyjęli a już maluch był na świecie za to trzeci miała okropny. Obok mnie na sali leżała laska, trzy porody super. Jak rodzilam małego jednoczesnie rodziła dziewczyna. Szybko, sprawnie. Nawet dźwięku nie wydała za to jak ją czyscili w znieczuleniu to chyba nawet jest darla sie jakby ze skóry ja obdzierali a sam poród mówiła, że tylko trochę bolało

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja pierwszy poród z komplikacjami i trauma na długie lata. Trwał tylko 8godz a tak naprawdę 2 ostatnie koszmar. Drugi poród w sumie 12godz ale najgorsze to 2:15 po przebudzeniu( dostałam zastrzyk i poszłam spać na kilka godz gdy trwała akcja, obudziłam się na 7cm). Wspominam dobrze, choć wiadomo nic przyjemnego i bolało strasznie. Ja mam zdanie, że poród naturalny bez znieczulenia zzo jest nie humanitarny;). No ja nie miałam zzo lecz tym razem bez niego się nie daję hihi
Ps. Przy pierwszym porodzie nawet nie pisnelam bo się wstydzilam.
Przy drugim dałam się i miałam to w dupie... Ważne że dawało mi to ulgę. Mój mąż był przerażony moim bólem i modlił się żebym już urodziła hihi. Przeciął pempowine i łzy mu poleciały gdy mały się urodził. Kochany był ♥♥
 
Ostatnia edycja:
Ten paciorkowiec to bada sie chyba w 36 tc i to jest GBS?Ty kiedy te badanie robilas ze wiesz ze go masz?


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Tak, paciorkowiec pod koniec ciąży. Przy porodzie podają leki. Ja miałam w drugiej ciąży. Chyba w kroplowce dostałam. Później badają dziecko. No i nie wiem jak to jest czy to już jest niewyleczalne?

Co za glupia baba z tej aptekarki

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
W sensie niewyleczalne, że jak miałam w drugiej ciąży to teraz też. Rozumiecie? Bo mi coś mózg dzisiaj naciska i sie wyslowic nie umiem

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Rukmini nie dołuj się :-*

Janka czasami łzy są dobre. Przynoszą ulgę, ale nie za dużo

Jagi a myślisz, że inne kobiety co rodzą mają ciała modelek? Nie przejmuj się tym wcale. Lekarze i położne tyle już w życiu widzieli że na byle rozstępy uwagi nie zwracają

Jak masz szerokie biodra to już masz łatwiej. Ja jestem wąska i dlatego były problemy. Każdy poród jest inny. Ja pierwszy mialam super, przy drugim mało nie umarlam za to moja przyjaciółka pierwszy miała ciężki, drugi nawet dobrze jej na porodowke nie przyjęli a już maluch był na świecie za to trzeci miała okropny. Obok mnie na sali leżała laska, trzy porody super. Jak rodzilam małego jednoczesnie rodziła dziewczyna. Szybko, sprawnie. Nawet dźwięku nie wydała za to jak ją czyscili w znieczuleniu to chyba nawet jest darla sie jakby ze skóry ja obdzierali a sam poród mówiła, że tylko trochę bolało

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
A drugi czemu taki masakryczny?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja pierwszy poród z komplikacjami i trauma na długie lata. Trwał tylko 8godz a tak naprawdę 2 ostatnie koszmar. Drugi poród w sumie 12godz ale najgorsze to 2:15 po przebudzeniu( dostałam zastrzyk i poszłam spać na kilka godz gdy trwała akcja, obudziłam się na 7cm). Wspominam dobrze, choć wiadomo nic przyjemnego i bolało strasznie. Ja mam zdanie, że poród naturalny bez znieczulenia zzo jest nie humanitarny;). No ja nie miałam zzo lecz tym razem bez niego się nie daję hihi
Ja tez nie mialam w pierwszej zzo ale sobie mysle ze czemu nie?Skoro wszystko jest dla ludzi?Lepiej moze zzo niz cesarka?Hmm sama nie wiem.
Mam mozliwosc od psychiatry zaprzyjaznionego na zaswiadczenie o wskazanii do cc ale nie szukam alternatywy :)
A masz jakies opinie o zzo???

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry