reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Ale postów do nadrobienia :) więc od początku. Nigdy nie miałam robione lewatywy do porodu, przy pierwszym dostałam w szpitalu czopek gliceryna, bo dawno odeszli od lewatyw.
Drugie rodzilam w Anglii i tutaj nikt nie słyszał o lewatywach :). Sama kupiłam sobie czopki glicerynowe i przed porodem zastosowalam. Tutaj nie dają nic w szpitalu, bo wszystko jest naturalne i już.
Poprzedni wózek kupiłam 3w1 super wypasione firmy i to był błąd. Mój syn nie lubi wózków :(. Gondola była przekleństwem, płakał jak głupi ;) . Za to sprawdził się właśnie fotelik wpinany do wózka. Miałam fotelik maxi cosi z bazą isofix i naprawdę gorąco polecam. Może jest trochę drożej ale warto poszukać używane w dobrym stanie. Nie ma zabawy z zapinaniem i wypinaniem, robisz "klik" i tyle. Ja swój niestety sprzedałam razem z całym wózkiem.
Nie kupię 3w1, bo moje dziecko nie lubiło wózków a wózki 3w1 są z reguły dość ciężkie i trzeba mieć dużo miejsca by to wszystko gdzieś trzymać ( spacerowke jak używasz gondole i odwrotnie). Jak mały dobrze siedział kupiłam mu lekką wygodną spacerówke i teraz też tak zrobię.
Poszukam wózka że względu na lekka i wygodna gondole z adapterami na fotelik maxi cosi. A później kupię lekką wygodną spacerowke :) .
U nas ładnie sprawdzalo się też nosiło ergonomiczne dla małego, fajna sprawa. Teraz myślę nad chusta dla niemowlaka żebym miała wolne ręce dla starszaka na spacerach.
Witaj w klubie , mój syn miał dokładnie to samo.... ile to ja się nameczylam żeby on chciał leżeć w tej gondoli do masakra. I potwierdzam nosidlo ergonomiczne ratowalo nas w wielu sytuacjach i podczas skoków rozwojowych, także szczerze polecam ;)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny czym starsza jestem tym bardziej wsytdliwa jestem.Moze dlatego ze mam rozstepy tu i tam.Ze figura nie idealna.Jak lekarz mnie bada na fotelu to patrze w sufit i wtedy wydaje mi sie ze mnie nie widzi:)
Przy pierwszym porodzie nie darłam się bo wszystko szybciutko na teraz myslę "boze,co lekarz powie,co polozna,jak zaczne się drzeć"
A wy macie to gdzieś?Czy sie przejmujecie porodem?


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Jagi, ja porodem zupełnie się nie przejmuje. Mam rozstępy po 1 ciąży masakryczne, też już się nie przejmuje. Poród to naturalna sprawa. Chciałbym rodzić naturalnie, bo zależy mi jak najbardziej na kontakcie z maluszkiem. Ale nie wiem, czy nie będę miała wskazań do CC i tego się boję. Mam wadę wzroku -7, wychodowanego paciorkowca (który leczy się dopiero przy porodzie) i mam nadzieję, że znowu cukrzycy nie dostanę (metke biorę).
A przy porodzie 1 i 2 nie darlam się. Drugi poród to dla mnie bajka i syn też jest bajeczny :-p- jakby wszyscy mieli takie dzieci to nie wiedzieliby co to problemy.
Ogólnie takimi sprawami się nie przejmuje. Bardziej boję się o zdrowie maluszka.
 
Hello...

Nie mam siły nadrabiać postów.
Wybaczcie.

Jakoś doła załapałam w poniedziałek, po tych wszystkich czarnych marszach i dyskusjach o wadach płodu.
Schowałam się w skorupie i udaję, że mnie nie ma.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Zmeczona jestem :'( nie jestem q stanie sie w robocie ogarnac.. Zmeczona jestem.. Az plakac mi sie chce. Czy to uzalanie sie czy naprawde moge troche nad soba poplakac??

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jagi, ja porodem zupełnie się nie przejmuje. Mam rozstępy po 1 ciąży masakryczne, też już się nie przejmuje. Poród to naturalna sprawa. Chciałbym rodzić naturalnie, bo zależy mi jak najbardziej na kontakcie z maluszkiem. Ale nie wiem, czy nie będę miała wskazań do CC i tego się boję. Mam wadę wzroku -7, wychodowanego paciorkowca (który leczy się dopiero przy porodzie) i mam nadzieję, że znowu cukrzycy nie dostanę (metke biorę).
A przy porodzie 1 i 2 nie darlam się. Drugi poród to dla mnie bajka i syn też jest bajeczny :-p- jakby wszyscy mieli takie dzieci to nie wiedzieliby co to problemy.
Ogólnie takimi sprawami się nie przejmuje. Bardziej boję się o zdrowie maluszka.
Myslisz ze drugi porod jest latwiejszy?
Ja mam szerokie biodra wprost stworzone do rodzenia:)Pierwszy porod byl szybki i wiadomo bole parte bolą ale nie miala krzyzowych.O tyle mialam troche komplikacji ze mala rodzila sie z raczka i nie umiala trafic w dziurę a nie chcieli jej barku wyrwać.
Bardzo sie boje drugiegom.Strach mnie sparalizowal...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wg OM 10 t 1d, wg usg 10 t. 6 d. Profesor kazała zrobić przed wtorkowa wizyta u niej.
Pewnie jak dostanę wyniki to wam naskrobie :blink::blink:
Czyli robią Ci prenatalne na początku 11tyg? Ja zawsze myślałam że prenatalne robi się dopiero od 12tyg czyli 12-14tyg? U nas robią dopiero po skończonym 12tyg, ja będę miała 12t2d na prenatalnym
 
reklama
Do góry