reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Ja chyba też tam będę rodzić chociaż szczerze nie słyszałam mega dobrych opinii:(

A można wiedzieć skąd dokładnie jesteś?

Ja dziś wstawałam 4 razy siku, za każdym razem nie mogłam zasnąć a teraz jestem nieprzytomna. A jeszcze pogoda jest straszna taka łóżkowa wieje i leje.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć! Jestem tu nowa, więc chciałam się przywitać :) To moja druga ciąża, pierwsza przez CC synek ur w marcu 2017. Teraz mam termin na 29.05 z usg. Pierwszą wizytę miałam 29.09 i wtedy był tylko pęcherzyk widoczny, ale jestem dobrej myśli :) Teraz wizytę mam 13.10 i mam nadzieję zobaczyć serduszko Maluszka:)
 
Duza gondola, żeby chociaż do grudnia starczyla i dziecko będzie bezpiecznie lezalo.

No zakup wózka jeszcze długo przede mną , ale z tą gondolą do grudnia to jestem ciekawa jak będzie. Licząc , że jesteśmy majówki to dzieciaki w grudniu będą miały 7 miesięcy. Moja córa w gondoli jeździła do końca 5 miesiąca. Dłużej nie dało rady , pomimo iż gondola z tych dużych. Sprawa pierwsza , że można powiedzieć się nie mieściła , było jej tam za ciasno, gdy leżała. A poza tym w 4 miesiącu wyła jak leżała, musiałam ją chociaż na 15 minut posadzić by wszystko widziała, wtedy był spokój. Moje dziecko fizycznie bardzo szybko się rozwijało. Jeśli drugie miałoby być z podobnym charakterkiem to w grudniu będę robiła kombinacje ze spacerówką. Kombinacje , bo na gondole za duże i zbyt ruchliwe, na spacerówkę za małe troszkę. Tak było z moją córą .
Co do wożenia dziecka w foteliku w stelażu wózka, jestem przeciwniczką . My Justynę w takim foteliku przewoziliśmy tylko wtedy gdy jechaliśmy na zakupy autem i nam w aucie usnęła , to wtedy jej nie budziliśmy tylko wypinaliśmy fotelik , wstawialiśmy go do wózka marketowego i tak robiliśmy zakupy.


Cześć! Jestem tu nowa, więc chciałam się przywitać :) To moja druga ciąża, pierwsza przez CC synek ur w marcu 2017. Teraz mam termin na 29.05 z usg. Pierwszą wizytę miałam 29.09 i wtedy był tylko pęcherzyk widoczny, ale jestem dobrej myśli :) Teraz wizytę mam 13.10 i mam nadzieję zobaczyć serduszko Maluszka:)

Witamy :D A synek w którym roku się urodził ? Bo wkradł ci się błąd i ciężko się domyśleć
 
Cześć! Jestem tu nowa, więc chciałam się przywitać :) To moja druga ciąża, pierwsza przez CC synek ur w marcu 2017. Teraz mam termin na 29.05 z usg. Pierwszą wizytę miałam 29.09 i wtedy był tylko pęcherzyk widoczny, ale jestem dobrej myśli :) Teraz wizytę mam 13.10 i mam nadzieję zobaczyć serduszko Maluszka:)
Cześć! Jestem tu nowa, więc chciałam się przywitać :) To moja druga ciąża, pierwsza przez CC synek ur w marcu 2017. Teraz mam termin na 29.05 z usg. Pierwszą wizytę miałam 29.09 i wtedy był tylko pęcherzyk widoczny, ale jestem dobrej myśli :) Teraz wizytę mam 13.10 i mam nadzieję zobaczyć serduszko Maluszka:)
Witaj ja też jestem nowa :) to moja pierwsza ciąża więc jestem pełna obaw. Pierwsze usg 12.09.16 i było widać tylko pęcherzyk 24.09.16 widziałam już serduszko termin 12.05.17
 
Dziewczyny a prenatalne to jakie dokładnie robicie? Mi dzis gin tłumaczyl ze robi jakies z krwi i przezierność karkowa. Ale nie rozumialam dokładnie tych fachowych niemieckich zwrotów i juz sama nie wiem...


Tak jak Ci powiedział, robi usg (przezierność karkową) i pobierana jest w tedy krew, to jest test Pappa.
Tu więcej na ten temat:
Link do: Test PAPP-A jest wykonywany pomiędzy 10 a 14 tygodniem ciąży jako badanie przesiewowe głównie w kierunku zespołu Downa, zespoł

Dadzi, mi się podobało w tym szpitalu. W sensie personel, bo wystrój typu późny gierek chyba pnikogo nie może zachwycić. Jeśli wszystko ułoży się po mojej myśli to planuje tam urodzić i drugie, bo mój lekarz wciąż tam pracuje. Mam termin ma 03.05.

Jej, jest szansa na trzeci komplet bliźniąt na forum?
Jagi, niewiele pamiętam z CC. Byłam już po całym dniu rodzenia, zrezygnowana, wyczerpana i w histerii. Chyba mi coś podali bo pamiętam jak przez mgłę, a potem odjechałam i obudziłam się dopiero na sali pooperacyjnej. Uruchamianie jest straszne, ale do przeżycia. Z każdą godziną jest lepiej, z dnia na dzień wracasz do zdrowia.

Pauli_ne ja pamiętam że moje genetyczne było dowcipne.

U mnie tętno było mielOne w 9w1d. Słyszałam serduszko, biło 180/ min.



Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom

no tak, wystrój późny gierek to fakt, ale personel spoko, to chyba jest najważniejsze :)
W ogóle jak urodziłam Martynkę nie było miejsca w salach, brak łóżek, ale nie położyły mnie na korytarzu. Położyły mnie w sali do porodu rodzinnego, z jeszcze jedną dziewczyną, miałyśmy tam jak w domu :)
Na następną noc już nas przeniesiono na salę.

Lewatywy nie miałam robionej, przed oboma porodami miałam taką biegunkę, że się sama oczyściłam chyba.
Przy drugim porodzie miałam przebijany pęcherz płodowy, ja to poczułam po tych chwilową ulgę, nic nie bolało...

Co do wózka, gondoli i fotelika. Pati spała ładnie w gondoli, ale Martynce jakoś się tam nie podobało. Próbowałam różnych sposobów, spała na boczku lub na brzuszku, potem jakoś radziłam sobie ze smoczkiem...jakoś przetrwałyśmy kryzys i nie było problemu.

Jagi- jak np kupujesz wózek taki 3w1 to masz tam gondole, spacerówkę i właśnie fotelik montowany na adapterach. To taki system w stelażu gdzie wpinasz fotelik. Prawie to wszystkich pasuję maxi cosi. Adapter na pewno się przydaje osobom, które podróżują często autem z dzieckiem.

wózki mutsy też mi się podobają, zawsze mi się podobały, a te nowe modele są śliczne :) Jak nie odkupimy wózka od brata to będę się nad mutsy bardzo zastanawiała.

co do wanienki- kubełka to też jakoś nie jestem przekonana....kupię zwykłą wanienkę, albo dostanę od brata ;)

Ja na usg w 7 tygodniu tylko widziałam serduszko, lekarz powiedział mi, że bije i pokazał jak pięknie pulsuje ;)
 
Jakoś cienko to widzę aby nasze dzieci przejeździły w gondoli zimę...Obydwie wskoczyły to spacerówek jak miały ok 7 mc właśnie...ale te spacerówki w wózkach wielkofunkcyjnych są ok, śpiworek do tego i jest ciepło, damy radę :) w ogóle się tym nie martwię :)
 
reklama
Jakoś cienko to widzę aby nasze dzieci przejeździły w gondoli zimę...Obydwie wskoczyły to spacerówek jak miały ok 7 mc właśnie...ale te spacerówki w wózkach wielkofunkcyjnych są ok, śpiworek do tego i jest ciepło, damy radę :) w ogóle się tym nie martwię :)
no to mnie pocieszyłaś :D Moja córa z połowy marca, niby między marcem a majem nie wielka różnica ale jednak dla takich maluchów ogromna , więc jak była zima to moja w grudniu miała 9 miesięcy i 72 cm wzrostu. W styczniu już sama chodziła . A majowe dzieciątko na zime to pewnie dopiero będzie raczkowało.
 
Do góry