reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Usg jest sprzetem ultradzwiekowym.
Ultradzwieki to fale o bardzo duzej czestotliwosci (drgania w czasie)i emitują bardzo duza fale ultradzwiekowa ktora odbija sie od przeszkod(zarodka) i cyfrowo przetwarzane na obraz.
Powstala energia cieplna przy tarciu jest tak mala ze nie spowoduje zadnych uszkodzen plodu.
Moj maż pracuje z sprzetem ultradzwiekowym i jak slyszy takie rzeczy jak mówia niektorzy lekarze to mu sie nóż otwiera w kieszeni.Owszem sa dobrymi lekarzami ale na temat promieniowania elektrostatystecznego maja bardzo male pojecie.
Usg nie jest szkodliwe dla dziecka.
To moje zdanie ale szanuję twoja decyzję:)



Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Ale jaka decyzje? Tylko mowie co on mówi. Jezeli cokolwiek stanowi o tym, ze za wcześnie sluchac serduszka, to wole poczekać, wystarczy, ze on widział pulsowanie. P.s. Jestem inżynierem i wiem co to częstotliwość :D
 
reklama
Niezdrowe i absolutnie tylko na krótkich dystansach. Nie rozumiem czemu matki robią to własnym dzieciom...
No wlasnie.Co zdjecie na ig to stelaze z fotelikami i juz pomyslalam ze albo jakas nowa moda albo ja jakas nie kumata jestem.Od zawsze wiadomo ze dziecko powinno na plasko lezec a nie w takiej pozycji.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szkoda nawet gadać o tych fotelikach. Jednorazowo dluzsza podróż, ok, bo mus. Ale żeby codziennie na spacery, to juz masakra. Duza gondola, żeby chociaż do grudnia starczyla i dziecko będzie bezpiecznie lezalo. Ja nawet adapterow do fotelika nie kupowałam.
 
Ale jaka decyzje? Tylko mowie co on mówi. Jezeli cokolwiek stanowi o tym, ze za wcześnie sluchac serduszka, to wole poczekać, wystarczy, ze on widział pulsowanie. P.s. Jestem inżynierem i wiem co to częstotliwość :D
Chodzilo mi bardziej o wytwarzanie energii cieplnej niż o czestliwość.Zle napisalam ze decyzje.Myslałam ze z powodu jego opinii bedziesz miec obawy przed posluchaniem serduszka w kolejnym badaniu usg.
Ale jak kazda z nas ufa swojemu lekarzowi i to jest najważniejsze.
Wszystk pewnie tez zalezy od wieku sprzętu jakim lekarze dysponują.Teraz z gabinetach maja lepsze niz na oddzialach szpitalnych.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Czesc dziewczyny.jestem tu nowa.jestem w 6t i 2d ciazy.mam termin na 28 maja.Mam juz 2.5letnia core a to moja druga ciaza.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom

Witaj aaniaa86

Dziewczynki,na kazda wizyte idziecie mezem?ja na kazdej do tej pory sama.Nie dlatego ze maz nie chce bo jak go poprosze to pojdzie ale jakos nie widze takiej potrzeby narazie.Moze na pozniejsze w kwestiach porodu i ustalen by byl na biezaco ale tak nie wiem czy bede go ciagala.A jak jest u Was?
Wiecie ja juz jestem wiekowa i nie pierwsze dziecko wiec moze dlatego takie mam podjescie.
Lekarz mi tez mowil ze kobiety teraz sa bardziej swiadome zagrozen sa bardziej oczytane w kwestii porodu,ciazy i tym samym wiecej obaw.Moja ciotka w latach 60 nie miala ani jednego usg i urodzila a my teraz?Szok tak medycyna idzie do przodu :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja byłam dopiero na jednej i mąż bardzo chciał zobaczyć jak dzidzia wyglada na usg choć tłumaczyłam mu że to będzie kropeczka. Poprosiłam gina czy on może wejść ale najpierw chciałam sprawdzić czy wszystko jest ok.

A będziecie rodziły z mezami? Mój się przy pierwszym porodzie "nie przydal" i już Mu zapowiedzialam, ze nie będzie mi potrzebny :D ale znając życie wyblaga żeby mógł byc

Ja z mężem, on bardzo chce być przy porodzie.

To jest na ul. Nowe ogrody

Muszę poczytać o tym szpitalu.

Dziewczyny tak ogladam ig i sie zastanawiam ale moze zle mysle.
Musze kupic wozek.Ale tak sie zastanawiam czy zamiast gondoli w maju moge wozic dziecku na stelazu w wozku w foteliku?Tak teraz sobie przypominam ze duzo kolezanke moich wozilo maluchy w lato wlasnie w tych fotelikach.Mozna wogole tak?Zdrowe to bedzie dla dziecka?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Niestety nie jest zdrowe dla dziecka jak przebywa zbyt długo w foteliku. Ja akurat mieszkam w małym miasteczku i wiem że będę jeździć dużo i zabierać dziecko ze sobą (zakupy, wizyty u lekarzy) tak wiec przyglądam się fotelikom, które po zamontowaniu na stelażu wózka rozkładają się tak że dziecko leży płasko.


Czytam opowieści z waszych porodów i jestem przerażona aż mnie brzuch rozbolał.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szkoda nawet gadać o tych fotelikach. Jednorazowo dluzsza podróż, ok, bo mus. Ale żeby codziennie na spacery, to juz masakra. Duza gondola, żeby chociaż do grudnia starczyla i dziecko będzie bezpiecznie lezalo. Ja nawet adapterow do fotelika nie kupowałam.
Też jestem tego zdania, samo to że w foteliku pozycja siedząca prawie a w gondoli swobodnie dziecię leży.

ckais65gb28rwhsn.png
 
Ale mi sie robia siniaki od zastrzykow:(Czy to ja czy maz czy nawet moja znajoma pielegniarka jak mi robi.
Uroku to mi nie dodaje :)
A jeszcze mam ich na pewno z 30 szt
:(
1475616161668.jpg


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • 1475616161668.jpg
    1475616161668.jpg
    13,1 KB · Wyświetleń: 383
Szkoda nawet gadać o tych fotelikach. Jednorazowo dluzsza podróż, ok, bo mus. Ale żeby codziennie na spacery, to juz masakra. Duza gondola, żeby chociaż do grudnia starczyla i dziecko będzie bezpiecznie lezalo. Ja nawet adapterow do fotelika nie kupowałam.
Adaptery do fotelika sa potrzebne do zamontowania wózka w stelazu tak?
Czy maja jeszcze jakąs inna funkcje np.podczas montażu w samochodzie?
Moje 10 lat od poprzedniej ciazy to jak przeniesc się w czasy dinozaurowTyle sie zmienilo i tyle nowosci.Nie nadązam.
A widzialyscie te wiaderka do kąpania zamiast wanienki?W czym to jest takie innowacyjne?Pozycja dziecka podczas kąpania?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Adaptery do fotelika sa potrzebne do zamontowania wózka w stelazu tak?
Czy maja jeszcze jakąs inna funkcje np.podczas montażu w samochodzie?
Moje 10 lat od poprzedniej ciazy to jak przeniesc się w czasy dinozaurowTyle sie zmienilo i tyle nowosci.Nie nadązam.
A widzialyscie te wiaderka do kąpania zamiast wanienki?W czym to jest takie innowacyjne?Pozycja dziecka podczas kąpania?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Jagi ja już swoje zastrzyki skończyłam. Dawała mi je mama i nigdy nie miałam siniaków.
Adaptery są do montowania fotelika na stelażu wózka a sam fotelik montujesz w samochodzie za pomocą pasów lub jeśli masz auto wyposażone w system isofix to możesz tak przypiąć bazę do fotelika i swobodniej wkładać i wyjmować fotelik. Nadmienię tylko że taka baza potrafi kosztować tyle co fotelik [emoji44]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry