reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dziewczyny z terminem na początku maja mialyscie teraz usg transwaginalne czy przez brzuch. Ja mialam transwaginalne i nie slyszalam serduszka, tylko widzialam. Mialam dzis pierwsze usg z 3 które sie robi w ciazy. Myslalam ze ze te 3 najważniejsze usg które sie robi w ciazy sa przez brzuch

Jeśli chodzi o USG to z pierwszym dzieckiem miałam przez brzuch dopiero w 12 tygoniu. Może to zależy od sprzętu i tego jak się ułoży dziecko czasami lepiej widać przez usg traswaginalne.
 
reklama
Ja mialam transwaginalne juz 3 raz, chyba nastepne za 2 tygodnie bedzie juz przez brzuszek, a bedzie 11-12 tydzien tez narazie tylko widzialam jak miga serduszko, ale wazne i to :)
Ja dokladnie tak samo. Niektóre dziewczyny mialy nawet mierzony puls plodu a ja jeszcze nic [emoji57] jak siedzialam w poczekalni to slyszalam serduszka innych kobiet w ciąży (moj maz stwierdził ze gin ma chyba tam glosniki jakies mocne bo tak dobrze było slychac) [emoji39] ale wszystkie mialy juz widoczne brzuchy wiec mnie to chyba dopiero pozniej czeka. Chcialam nawet sobie policzyc jak szybko bije serduszko ale nie mialam zegarka zeby zmierzyc czas. Slyszalam ze w tym wieku dobrym znakiem jest jak serduszko bije szybko. W ogóle tak wiele rzeczy chcialam spytac lekarza i lipa [emoji52] nie zdarzylam nawet spytac o bole brzucha a ostatnio mam praktycznie codziennie takie klucia .

 
Dziewczyny, tak z innej beczki - powoli planuję budżet "niemowlęcy" (tak, wiem że jeszcze czas, ale kasa jest kasa:)) i przydałyby mi się porady doświadczonych mam, jeśli chodzi o produkty, np. wózek. Myślicie, że dla tak obszernego wątku założyć może nowy temat, co sądzicie?
 
Dziewczyny,umieram dzisiaj normalnie..

Nie chcę mi sie nic jeść - zrobiłam wczoraj spaghetti, narzeczony się zajada i mówi że rewelacja a ja podziubię i mnie zatyka :( Wiem że teraz muszę się odżywiać zdrowo, zwłaszcza że będę miała 2 ale nic nie mogę w siebie wcisnąć :(

W dodatku śpię po 16 godzin a przez resztę czasu jestem tak nieżywa że tylko leżę i seriale oglądam.. Mdłości mam okropne, ale nie wymiotuję...Też tak macie ?
 
reklama
Dziewczyny,umieram dzisiaj normalnie..

Nie chcę mi sie nic jeść - zrobiłam wczoraj spaghetti, narzeczony się zajada i mówi że rewelacja a ja podziubię i mnie zatyka :( Wiem że teraz muszę się odżywiać zdrowo, zwłaszcza że będę miała 2 ale nic nie mogę w siebie wcisnąć :(

W dodatku śpię po 16 godzin a przez resztę czasu jestem tak nieżywa że tylko leżę i seriale oglądam.. Mdłości mam okropne, ale nie wymiotuję...Też tak macie ?

Z mdlosciami tez tak mam. Rozumiem i łącze się slz tobą w bólu.
Jeśli chodzi o porody to ja miałam cc. Przebicie nie boli, jest mało przyjemne jak nadanie ginekologiczne ale nic strasznego. Oxy dostałam i nie wiem czy od niej czy nie ale ogromne bóle z kręgosłupa miałam. Skończyło się cc bo tętno spadło syna i następowała zmartwica czy jakoś tak.
Co do prenatalnych. Idę na usg ale na pappa nie. Chyba ze lekarz od usg tak powie to tak.
Wydaje mi sie ze usg z brzucha to w II trymestrze. Póki co miałam 2 usg i oba wewnętrzne .
 
Do góry