reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
A będziecie rodziły z mezami? Mój się przy pierwszym porodzie "nie przydal" i już Mu zapowiedzialam, ze nie będzie mi potrzebny :D ale znając życie wyblaga żeby mógł byc
 
Dziewczynki,na kazda wizyte idziecie mezem?ja na kazdej do tej pory sama.Nie dlatego ze maz nie chce bo jak go poprosze to pojdzie ale jakos nie widze takiej potrzeby narazie.Moze na pozniejsze w kwestiach porodu i ustalen by byl na biezaco ale tak nie wiem czy bede go ciagala.A jak jest u Was?
Wiecie ja juz jestem wiekowa i nie pierwsze dziecko wiec moze dlatego takie mam podjescie.
Lekarz mi tez mowil ze kobiety teraz sa bardziej swiadome zagrozen sa bardziej oczytane w kwestii porodu,ciazy i tym samym wiecej obaw.Moja ciotka w latach 60 nie miala ani jednego usg i urodzila a my teraz?Szok tak medycyna idzie do przodu :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja narazie byłam na dwóch wizytach. Sama. Ale mam takiego gina, że nie widzę potrzeby zabieerania tam partnera. Wizyta trwa Góra 5 minut i do domu, co osobiście mnie wkurza jak diabli, bo przecież zostawiam mu kasę. Zapisałam się do babeczki na NFZ, ktora przyjmowała mnie w czerwcu w szpitalu do zabiegu lyzeczkowania. Byla bardzo miła, dużo mi wyjaśniła i jakos tak poczułam do niej sympatie. I będę chodzić równolegle, chociaż dostanę skierowanie na baadania do laboratorium, bo prywatnie mnie nie będzie stać
 
A masazu szyjki mozna odmowic czy trzeba sie poddać??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Chyba można odmówić każdej ingerencji w swoje ciało. Ale oni go robią kiedy już jesteś zdesperowana żeby urodzić i wtedy godzisz się na wszystko :-)
A zakladanie tego cewnikan Foleya boli?A jak lewatywa taka w szpitalu boli?Sama sobie robisz w wc czy pielegrniarka wklada wrrr[emoji40]
Przepraszam ale nic nie wiem na te temat:(

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Sami zakładanie nie boli. Nie pamiętam żadnego znieczulenia. Potem łazisz z rurką z między nogami i to jest tylko niewygodne. A potem jak dobrze pójdzie to rośnie ci rozdarcie. Ja to wspominam najgorzej z całego porodu, łącznie z CC.
Lewatywa jest tylko krępująca i stresujesz się żeby zdążyć do kibla. Potem jest jakbyś miała rewolucję w żołądku. Jest polecana bi może wywołać akcje plus nie masz stresu że coś ci się wydanie podczas parcia :-)
Cewnikowanie: jest na żelu znieczulajacym, ale i tak może nieco szczypac. Wiszącą rurka bywa po prostu glupim uczuciem miedzy nogami. Rozmiar dobiera się indywidualnie.
Piszę, bo miałam zakladany do operacji (nie porodu). Mozna sie przyzwyczaic. Wiem, jak to jest ;)


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z warszawskich szpitali polecam Inflancka. Teraz po remoncie więc w ogóle bajka. Rodzilam tam "z ulicy" bez prowadzacego lekarza itd.
Co prawda poród trochę się skomplikowal bo Syn zaczął się dusić i zagrazala mu zamartwica ale to tylko z mojej winy bo już nie miałam siły przec. Natomiast jeśli chodzi o warunki, lekarzy, położne itd to super
też słyszałam dobre opinie o tym szpitalu :)

Hehe, dadzi, tez tam radziłam :-). Jaka ta Warszawa mała :-). Ja tam chciałam rodzić bo mój gin tam pracuje, na ginekologii, a nie na porodowce wprawdzie, ale mi polecał i mnie przekonał. No i znałam ten szpital bo już tam byłam jak mi usuwali endometrioze więc wydawał mi się jakiś bliższy.

Jagi, masaż b. boli ale jest skuteczny i to niewielka ingerencja, więc często go robią na patologii przy okazji badania żeby wywołać akcje jeśli ktoś przenosi. To po prostu takie bardzo bardzo niedelilatne badanie. Warto od tego zacząć zanim dojdzie do większej ingerencji. Samo przebicie pęcherza chyba nie boli ale muszą dość głęboko włożyć rękę i to jest nieprzyjemne. Może są inne sposoby, u mnie pękł podczas badania i wydaje mi się że to było intencjonalne ale badajaca się wyparła, powiedziała że już mi się wody saczyly i podczas badania odeszły. Sorry za szczegóły.


Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom

Serio? hahah :) I jak wrażenia? Będziesz tam teraz rodziła? Na kiedy masz termin? Może się spotkamy heheh

Moj byl przy pierwszym i bardzo mi pomógł , nawet mial możliwość przebić pepowine:)przy drugim tez chce żeby był

Mój mąż był przy porodach i nie wyobrażam sobie aby było inaczej.
Co do wizyt to tylko na usg jeździ. Na zwykłą wizytę nie ma sensu, myślę ;)
 
U mnie maz byl przy pierwszym porodzie....na wizyty ze mna nie jezdzi ale moze teraz pojdzie bo sie okaze czy beda blizniaki czy kednak jedno dziecko...sa 2 pecherzyki ale jedno mniejsze i jest szansa ze sie niestety wchlonie....

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry