reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Kachna, tesciowie nie robili afer. Uczulilam, żeby nie rozpowiadali o tym bo różnie może być.
Moja kotka ma ataki miłości. Strasznie mnie pilnuje i śpi z nami, co wcześniej było rzadkie.
Czy dobrze pamiętam, że ktoś z Was ma 6.10 gina?
 
reklama
Statystycznie starsze kobiety mają gorsze wyniki testu PAPPA bo po prostu ciało się starzeje , nie funkcjonuje coraz lepiej tylko coraz gorzej. Piszesz, że wiek wpływa na wyniki , więc idąc tym tokiem rozumowania może nie powinniśmy robić w ogóle jakichkolwiek badań, bo co roku jesteśmy starsi i prawdopodobieństwo, że zachorujemy na chorobę wieńcową, udar mózgu, cukrzycę, osteoporozę, choroby zwyrodnieniowe stawów itd itd rosną, więc mam większe zagrożenie , że będę miała złe wyniki i większe prawdopodobieństwo , że zachoruję. No tak , tylko po to są badania by za wczasu reagować a nie płakać gdy już nic nie da się zrobić.
Ja już młódka nie jestem, gdybym miała dwadzieścia pare lat na pewno bym ich nie robiła. Natomiast na szczęście dla mojej psychiki, wszystkie ciężarne koleżanki z pracy, oraz moje ciężarne znajome a większość mam starszych od siebie, robiła test PAPPA i wszystkim wyszły OK. Więc negatywnych informacji na siłę nie szukam
A co do tego czytania o tych 70% i śmierci jeden na 200 ---> właśnie dlatego ja tego nie czytam !!!

Może jednak powinnaś poczytać, bo chyba nie do końca wiesz, o czym mowa.
Badania kobiety (młodej czy starej) zwykle odzwierciedlają jej stan. Robisz usg. Wykrywa np. guza, to znaczy że go masz i już. A nie, że być może go masz..ale tak naprawdę to wcale nie wiadomo.
Natomiast test pappa to tylko statystyka. On nic nie mówi konkretnie o Twoim dziecku. On tylko zbiera dane, oszacowuje statystyki i daje Ci wynik, że np masz szansę na dziecko z ZD jak 1:20 albo jak 1:10000. Tylko że nadal możesz wcale nie być tą jedną z dwudziestu, ale też możesz mieć pecha i być akurat tą jedną z 10000. Tak realnie nie wiesz nadal nic.
Jeśli wynik jest zły, to żeby się nie stresować czy jesteś tą jedną czy nie, robisz dalsze badania. I te dalsze badania są ryzykowne.
Nawet jeśli o tym nie będziesz czytać, to cały czas takie będą.
Dlatego nad wszystkim warto się dobrze zastanowić.
[emoji4]

Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie ok, jak u Twoich koleżanek.
Tylko nadal nie będziesz wiedziała, czy masz zdrowe dziecko. Nadal będziesz mogła być tą jedną na ileś tam.
Prawdę Ci powie dopiero amniopunkcja.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a czy wy do l4 dostarczałyście oddzielne zaświadczenie o ciąży, żeby mieć 100% płatne? Koleżanka mi powiedziała, że powinnam takie zaświadczenie od lekarza dostarczyć, chociaż ja uważam, że chyba to jest bez sensu skoro na L4 mam kod ciążowy wpisany
 
Dziewczyny a czy wy do l4 dostarczałyście oddzielne zaświadczenie o ciąży, żeby mieć 100% płatne? Koleżanka mi powiedziała, że powinnam takie zaświadczenie od lekarza dostarczyć, chociaż ja uważam, że chyba to jest bez sensu skoro na L4 mam kod ciążowy wpisany
Ja już kilkakrotnie byłam na L4 ciążowym i żadnego dodatkowego zaświadczenia nie miałam, za zwolnieniu jest Kod choroby :))) i wystarczy.
 
Dziewczyny a czy wy do l4 dostarczałyście oddzielne zaświadczenie o ciąży, żeby mieć 100% płatne? Koleżanka mi powiedziała, że powinnam takie zaświadczenie od lekarza dostarczyć, chociaż ja uważam, że chyba to jest bez sensu skoro na L4 mam kod ciążowy wpisany
Moja kadrowa prosila o takie zaswiadczenie dla zus-u.Mam tez kod B na L4 .


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kachna, tesciowie nie robili afer. Uczulilam, żeby nie rozpowiadali o tym bo różnie może być.
Moja kotka ma ataki miłości. Strasznie mnie pilnuje i śpi z nami, co wcześniej było rzadkie.
Czy dobrze pamiętam, że ktoś z Was ma 6.10 gina?

Ja mam wizytę 07.10. czyli dzień po tobie i to przed 19.00 więc cały dzień czekania.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na L4 podajesz adres zameldowania. A jak masz inny zamieszkania?
Ja się z tym nie spotkałam szczerze. Na szczęście nie miałam aż takich akcji z zus

Wtedy musisz podać adres zusowi pod ktorym przebywasz podczas zwolnienia.
Ja tez znam jedna osobę kontrolowana nieraz w domu - przez podpieprzenie.

Ja dostarczalam do firmy zaświadczenie od gina. Na prośbę kadrowca.
 
reklama
Do góry