reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Dziewczynki, wybaczcie że się nie odzywam, ale tak jak Arya leżę i zdycham, najgorsze są po południa, co zjem to w kibelku, schudłam już 3 kg od pierwszej wizyty u lekarza i jutro chyba dzwonie po L4 bo nie mam na nic siły, brzuch mnie boli od tych wymiotów, mięśnie, wszystko, ech ile jeszcze?

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Współczuję Ci, mam to samo. Horror :(
 
reklama
Wy narzekacie na objawy a ja na ich brak wrrr . Coś tam mnie niby ćmi w podbrzuszu Ale to takie delikatne i rzadkie uczucie. Piersi nic prawie nie bolą. Także możecie mi oddać te mdłości i co tam jeszcze wam przeszkadza :)
Wolałabym, żeby mnie pomeczylo czulabym się chociaż na ciężarną a tak to tylko się boję, że znowu coś jest nie tak :( widziałam, że poruszony byl temat straconych ciąż. Ja też mam dwie na swoim koncie. Było poronienie, z drugiej ciąży Nikola i trzecia też stracona więc mam nadzieję, że czwarta okaże się okazem zdrowia w mAju
. Może macie jakiś pomysł jak wypełnić sobie czas przynajmniej do wizyty czwartkowej co by nie zwariować? :)
 
ja mam usg 25.10 i w tedy mam też oddać krew i tyle, jest to test podwójny papa nieinwazyjny. Więcej o nim tutaj. Nie zagraża dziecku. I ja go robię.
Link do: Test PAPP-A - czytaj artykuły na temat - test PAPP-A - Mjakmama.pl

Jagi- generalnie zastanawiam się czy mogę chodzić na uczelnie będąc na L4 czy nie? (zjazdy są w weekendy) No bo raczej nie łażę gdzieś całymi dniami, jestem raczej w domu lub okolicach, do przedszkola z przedszkola, plac zabaw pod domem....Dzisiaj wyszliśmy na dłużej. No właśnie i co w przypadku jak przyjdą w weekend a nikogo nie ma w domu? Czy zwolnienie "nie leżące" pozwala na wychodzenie z domu?
 
rukmini to nie jest nieczułość, każdy to przeżywa na swój sposób, mamy do tego prawo. Mi było bardzo smutno jak poroniłam, ale szybko doszłam do siebie. Też mi było szkoda snutych moich planów i że nic z tego nie wyjdzie, ale nie wyjdzie teraz....bo pięć miesięcy później byłam w ciąży :) U mnie też to była wczesna ciąża 5/6 tc, co innego chyba się czuje jak ciąża jest starsza - nawet taka jak teraz, ja mam wrażenie że tyle czasu już w niej jestem...W tedy nie widziałam serduszka, teraz już tak więc mogło by być trudniej po stracie. No ale zawsze można to sobie wytłumaczyć, że tak musiało być, że dziecko źle się rozwijało, że natura wie co robi....więc ja staram się jakoś bardzo nie nakręcać tą ciąża i to 12 tyg mieć do tego trochę dystansu, że wszystko może się zdarzyć...

Jakoś wpadłam w temat zusu i kontrolina l4...wiecie, wyjście po dziecko do przedszkola można jakoś wytłumaczyć, ale wyjście na uczelnie już chyba gorzej....Wiem, że zazwyczaj kontrolują kobiety które pobierają duży zasiłek, te które podpisały umowę będąc już w ciąży i te które zgłosił do kontroli pracodawca. Nie należę do tego grona. Zarabiam średnio, pracuje w tej firmie 4 rok i pracodawca na bank na mnie nie doniesie.
Szperam w necie, szukam informacji. Łukasz mój na szkoleniu, jak wróci to z nim pogadam, on się zna na takich sprawach...
Jak któraś z Was się zna na tym to piszcie...

To kontrola ZUS na l4 wyglada tak że przychodzą do domu i sprawdzają co robisz?
Ja miałam będąc na zwolnieniu komisje z zusu ale jechałam do zusu we wskazanym dniu.

Też się długo staraliśmy o pierwsze dziecko.
4 lata.
Tak mi psychika siadła, że ciężko opisać.
Tego chyba nie da się zrozumieć, jeśli się nie przeżyło. [emoji17]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Owszem potwierdzam długi czas starania się o dziecko to duże obciążenie psychiczne.



Ja pappy nie robie.Dla mnie to tylko statystyka.A ze wzgledu na moj wiek wyniki wyjda kiepskie i bede wyla.
Jesli trzeba zrobie nifty badz harmony.
Nie wiem jak postapie po usg.Wszystko zalezy jakie parametry wyjda.Czy na granicy czy w normie czy ponad norme.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Czyli rozumiem że jeśli mam 37 lat to wyniki bedą fałszywe ze względu na wiek?




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dadzi tak, z tego co wiem to jeśli na zwolnieniu nie masz zaznaczonego kodu na leżące to spokojnie możesz wychodzić i nikt nie może sie przyczepić więc podejrzewam, że nie będzie Ci nikt problemów robił z tego względu. Bo pomyśl sobie tak siedzieć 9 miesięcy w domu bez wyjścia heh... zwariowałybysmy.
Ja jestem na zwolnieniu odkąd tylko test wyszedł pozytywny bo w pracy bardzo dużo dŹwigam .
 
asiucha no właśnie tak czytałam, że mogą przyjść i sprawdzić czy jesteś w domu! dla mnie to jakaś paranoja :/ Ja rozumiem aby na l4 nie pracować gdzieś indziej, al kurna wyjść z rodziną na spacer??
 
Dadzi tak, z tego co wiem to jeśli na zwolnieniu nie masz zaznaczonego kodu na leżące to spokojnie możesz wychodzić i nikt nie może sie przyczepić więc podejrzewam, że nie będzie Ci nikt problemów robił z tego względu. Bo pomyśl sobie tak siedzieć 9 miesięcy w domu bez wyjścia heh... zwariowałybysmy.
Ja jestem na zwolnieniu odkąd tylko test wyszedł pozytywny bo w pracy bardzo dużo dŹwigam .

No dokładnie, przecież można oszaleć ;)
 
ja mam usg 25.10 i w tedy mam też oddać krew i tyle, jest to test podwójny papa nieinwazyjny. Więcej o nim tutaj. Nie zagraża dziecku. I ja go robię.
Link do: Test PAPP-A - czytaj artykuły na temat - test PAPP-A - Mjakmama.pl

Jagi- generalnie zastanawiam się czy mogę chodzić na uczelnie będąc na L4 czy nie? (zjazdy są w weekendy) No bo raczej nie łażę gdzieś całymi dniami, jestem raczej w domu lub okolicach, do przedszkola z przedszkola, plac zabaw pod domem....Dzisiaj wyszliśmy na dłużej. No właśnie i co w przypadku jak przyjdą w weekend a nikogo nie ma w domu? Czy zwolnienie "nie leżące" pozwala na wychodzenie z domu?
Jutro rano sie dowiem u zrodla i dam znać:)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co kraj to obyczaj, tutaj oprócz standardowych :różyczka, toksoplazmoza itp są jeszcze HIV, syfilis, zoltaczka b, I co wizyta u położnej sprawdzają cukrzycę z moczu.

Ja też mam te badania, o których piszesz.
One nie są standardowe wszędzie?
Chyba ze na NFZ jest mniej..
Robiłam je w pierwszej ciąży i teraz też mam zlecone.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry