reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Moja ciocia straciła zdrowego synka po amniopunkcji, którą zrobiła tylko ze względu na swój wiek (40).
Było to już ładnych parę lat temu i może teraz to się rzadziej zdarza, ale ja chyba bym nie zaryzykowała tego badania. Dlatego nie zrobię pappy. Mam 36 lat, więc na pewno nie wyszedłby dobrze. Skoro dalej tego nie sprawdzę, to do końca ciąży żyłabym w strachu, co tylko szkodzi dziecku.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jagi robisz też test pappa? Ja oczywiście robię obydwa.
Ja pappy nie robie.Dla mnie to tylko statystyka.A ze wzgledu na moj wiek wyniki wyjda kiepskie i bede wyla.
Jesli trzeba zrobie nifty badz harmony.
Nie wiem jak postapie po usg.Wszystko zalezy jakie parametry wyjda.Czy na granicy czy w normie czy ponad norme.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja ciocia straciła zdrowego synka po amniopunkcji, którą zrobiła tylko ze względu na swój wiek (40).
Było to już ładnych parę lat temu i może teraz to się rzadziej zdarza, ale ja chyba bym nie zaryzykowała tego badania. Dlatego nie zrobię pappy. Mam 36 lat, więc na pewno nie wyszedłby dobrze. Skoro dalej tego nie sprawdzę, to do końca ciąży żyłabym w strachu, co tylko szkodzi dziecku.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Moj gin twierdzi ze u nich jest takie powiedzenie ze kazdy moze byc lekarzem ale nie kazdy potrafi dobrze zrobic amio.Podobno jak w kazdej dziedzinie sa lepsi i najlepsi.Co nie wyklucza powiklan badz najgorszego.
Duzo dziewczyn pisze ze stracily dzieciatko po amio a lekarze nie dawali zludzen ze predzej czy pozniej tak by sie stalo bo mialo wiele wad.
Nie wiem jaka jest prawda...


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam 37lat i mój wiek ma duże znaczenie. W poprzedniej ciąży też miałam robione obydwa testy. Nie będę się tu rozpisywać co daje test pappa bo można to przeczytać w necie. Nic nie daje 100% pewności, że dziecko będzie zdrowe, żadne testy, zawsze jest margines błędu. Ja osobiście chcę wiedzieć czy moje dziecko jest zdrowe a samo usg przezierności karkowej nie wykrywa wiele wad.
Na forum znalazlam Pana Pawla ktorego zona zrobila harmony.Test wyszedl dobrze a dziewczynka urodzila sie z ZD.Byl w marginesie 1% błedu.
Takze zaden test nie daje pewnosci.
A nie wiadomo ile takich spraw nie ujrzało swiatla dziennego.Podobno nie prowadzi sie statystyk.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja szczerze mówiąc nie wiem jakie badania bede robic. Czytam czytam i totalnie sie pogubilam. We wtorek mam wizyte z pierwszym usg, pogadam z ginem żeby mi to wszystko wytlumaczyl bo strasznie sie w tym wszystkiM pogubilam.spytam tez ktore badania on poleca, ufam mu wiec raczej zdam sie na niego...

 
Dziewczynki, wybaczcie że się nie odzywam, ale tak jak Arya leżę i zdycham, najgorsze są po południa, co zjem to w kibelku, schudłam już 3 kg od pierwszej wizyty u lekarza i jutro chyba dzwonie po L4 bo nie mam na nic siły, brzuch mnie boli od tych wymiotów, mięśnie, wszystko, ech ile jeszcze?

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczynki, wybaczcie że się nie odzywam, ale tak jak Arya leżę i zdycham, najgorsze są po południa, co zjem to w kibelku, schudłam już 3 kg od pierwszej wizyty u lekarza i jutro chyba dzwonie po L4 bo nie mam na nic siły, brzuch mnie boli od tych wymiotów, mięśnie, wszystko, ech ile jeszcze?

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
Mam to samo [emoji20] też mi się nawet pisać nie chce [emoji20]

Napisane na LG-D280 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Na forum znalazlam Pana Pawla ktorego zona zrobila harmony.Test wyszedl dobrze a dziewczynka urodzila sie z ZD.Byl w marginesie 1% błedu.
Takze zaden test nie daje pewnosci.
A nie wiadomo ile takich spraw nie ujrzało swiatla dziennego.Podobno nie prowadzi sie statystyk.


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Mieszkam w UK, obydwa badania są w standardzie. Miałam obydwa robione 2 lata temu w wieku 35lat, nie wydaje mi się że wynik był przekłamany a wynik badań mnie uspokoił :). Przestałam się martwić :) Teraz też zrobię obydwa dla spokoju. Każdy ma własne kryteria i nimi się kieruje :)

Ps. W UK on się nie nazwa testem pappa, może to coś podobnego. Jest tylko wypisane które choroby genetyczne wykrywa i inne nieprawidłowości.

Co kraj to obyczaj, tutaj oprócz standardowych :różyczka, toksoplazmoza itp są jeszcze HIV, syfilis, zoltaczka b, I co wizyta u położnej sprawdzają cukrzycę z moczu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry