reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Olo, a ta gęsta krew to nie jest po podaniu Wit K? Przecież właśnie po to się ją podaje chyba? Żeby zapobiec chorobie krwotocznej. Z czasem się wyplucze i będzie w normie, tak obstawiam.
Kurde, o tym nie pomyślałam i lekarka jak widać też nie... No nic, zobaczymy jak piątkowy wynik i będę kombinowała wtedy.
 
reklama
Dziewczyny a wy te pobrania krwi to na skierowanie od lekarza czy tak same z siebie robicie?
Bo Leon miał krew pobieraną w szpitalu i tyle. Pytałam pediatry czy mamy wykonać jakieś badania i powiedziała że nie bo nie widzi potrzeby znęcania się nad dzieckiem profilaktycznie.
Teraz zastanawiam się czy jednak nie powinniśmy sprawdzić czy wszystko gra.
Ale jak przypomnę sobie ten płacz rozpaczy [emoji22]...

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też mi to przeszło przez myśl. Tym bardziej przy tym katarze. Na razie jednak się wstrzymam. Dopóki nie niepokoi mnie nic jakoś bardzo. A jak u Was Karlik z katarem?
 
A jeszcze mam pytanie: zawsze trzymacie dzieci do odbicia? Właśnie sobie uświadomiłam, że Wika wcale nie odbija i ja jej też nie noszę, czasem w dzień jak się obje jak Bąk, ale w nocy nigdy.
 
Mania, odpowiadając na Twoje pytanie- nie ma pojedynczych szczepionek (a szkoda!) Nawet DTaP czyli błonica tężec i acelularny krztusiec nie jest obecnie dostępny. Wybór mamy pomiędzy DTPw (refundowana z pelnokomorkowym krztuscem i tiomersalem) lub 5w1 i 6w1. Sama nie wiem co gorsze :(
 
Ja odbijam ale to dlatego że mały strasznie ulewa. A nawet bardziej ulewa jak go karmię piersią niż butlą [emoji53].
Prawda jest taka że z butli wolniej mu mleko wypływa niż z moich piersi. Kilka razy już mi się zakrztusił w trakcie karmienia cycem i nie mógł oddechu złapać. Panika i przerażenie [emoji33]!
Czytałam że w takim wypadku powinnam najpierw laktatorem odciągać trochę mleko i dopiero przystawiać małego, ale jak dla mnie to mija się z celem. No bo jak ? Mam karmić na żądanie czyli nie wiem kiedy sobie mój synuś wymyśli głód. A jak zglodnieje to co ? Mam mu tłumaczyć , że mamusia da cyca ale za chwile jak trochę upuszcze i ciśnienie będzie mniejsze ? Moje dziecię napewno okaże wyrozumiałość i będzie cierpliwie czekać...
Jak tak dalej pójdzie to będziemy butelkoowac moim mlekiem [emoji20]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja skierowanie na badania krwi dostalam, bo lekarka powiedziała, ze mam grupe 0rh+ i trzeba zrobic morfologie.

Co do odbijania - ja na początku właściwie w ogole nie odbijalam, ale teraz,zaczelam, bo mlodej sie zdarzylo ulac. Po jedzeniu ja podnosze i czesto odbija od razu. Jesli jest spokojna i po 2-5 minutach nie odbija, to ja klade spac i jest ok.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
MamaAWR- podwyższony poziom bilirubiny też może mieć związek z nadmiarem Wit K.
Raczej to nie przez wit. K.
Dostał ją w pierwszej dobie a ta bilirubina juz mu ładnie spadała. Najwyższy poziom w szpitalu to było 19. Potem 13. A teraz robi się coraz bardziej żółty, nawet wizualnie.

Dziewczyny a wy te pobrania krwi to na skierowanie od lekarza czy tak same z siebie robicie?
Ja dostałam skierowanie na kontrolę tych płytek krwibo w szpitalu miał bardzo nisko: 64 (norma od 150). teraz płytki są ok a białe krwinki poleciały. Czytałam, że takie wyniki są przy powiększonej śledzionie (w wyniku infekcji wirusowej). Może też powodować bóle brzuszka. Ale lekarz w sumie badał go i nic nie zauważył. A USG mamy mieć dopiero w sierpniu - skierowanie dostaliśmy jeszcze w szpitalu.

A jeszcze mam pytanie: zawsze trzymacie dzieci do odbicia?
Staram się zawsze. Chyba że Młody twardo zaśnie na cycu. Wtedy jak saper tykającą bombę odkładam do łóżeczka bez zbędnych ruchów i modlę się żeby nie wybuchł/obidził siię :)
 
reklama
Witam Was porannie i mocno pozdrawiam :) u nas ciepło więc spacerujemy i spacerujemy i spacerujemy ;) i wdychamy jod...Młoda pobija rekordy spania...
Trochę mnie zmartwilyscie z tą krwią ale ide za tydzien na szczepienie to podpytam...a odnosnie ulewania to w nocy nie biorę do odbijania i nie ulewa ale w dzien juz coraz mniej ulewa ale sie zdarza i biorę do odbicia...
Jeszcze raz miłego dnia...
 
Do góry