reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Olo, moja jak jest głodna to też jak dzikusek, jak czuje mleko to najchętniej by sobie sama rączkami pierś włożyła.

MajaMaj, u nas też położna mowila ze okolo 30g dziennie powinna przybierać, w necie widzialam ze 20g też jest oki...ale Moja Panna przybiera w siłę dość szybko bo kruszynka 3 kilo jak wychodzilysmy ze szpitala a teraz 4,5 to niedługo zmieniam pieluchy na trójeczki :p my wyjeżdżamy do Ustronia Morskiego, aby tylko nie padalo...

Waraai, dobrze ze piszesz ze takie maluchy nie muszą mieć gorączki bo ja to właśnie myslalam ze to będzie pierwszy objaw...

A ja sie zastanawiam jak przestwic Mlodej pory czuwania i czy to już czy może za wcześnie...starsze dziecko po kapieli bylo kapana jedzenie i spać a Panna to po kapieli moze nie zasnąć 3 godziny i to jest Jej nadluzsze czuwanie...
 
reklama
@Martussa82 - super artykuł, dzięki! :)

@Olo32 - Dominik też główkę podnosi wysoko i na długo, jak go trzymam pionowo, a potem Łup! - czołem w moje kościste obojczyki i mostek. Tylko patrzeć kiedy sobie nos rozkwasi, ale brakuje mi już rąk do asekuracji. Za to na brzuchu leżenie mu się wybitnie nie podoba, chociaż na samym początku nie miał zastrzeżeń.
Za to przy cycu jest w miarę spokojny. O ile go brzuszek nie boli, bo wtedy wierzga nogami i rękami i trudno go utrzymać, a cyca wtedy przygryza, żeby mu nie wypadł. Na szczęście moje brodawki już się podgoiły i nie boli to jakoś szczególnie.
A jak jest głodny bardzo i zobaczy cyca to robi taaaaakie wielkie oczy, buzia w wielkie O i chaps! - z takim impetem, że nosem hamuje gdzieś przy żebrach :D
 
U nas zazwyczaj po kąpieli śpi przez godzinę, a później wulkan energii :) tylko u nas kąpiel najpóźniej o 18 bo przecież trzeba jeszcze ogarnąć resztę..
 
U mnie kąpiel po 19 bo marzy mi sie ze plus karmienie Ola zawita spać po 20...starszak do 21 będzie wykapany i najedzony i od 21 cisza w domu ;)
 
@Lalamido w nocy na czas karmienia miałam dziś taką lekturę:
Link do: Skład mleka kobiecego

Nie chciałam i nie chcę karmić mm i dotąd się udaje, ale czuję się chwilami na krótkiej smyczy... Nikt za mnie nie nakarmi i muszę trzymać się blisko Małej. też to ciągłe wyjmowanie doprowadza mnie czasem do szału, ale jak popatrzę na ssaka jak z zadowoleniem ciamka i mruczy to mi przechodzi - czego i Tobie życzę, Jagienko!!! ;)
Boziu to my w cycach mamy nektar bogów [emoji12].
... no ja to wszystko wiem że najlepsze mleko mamy i że dla tych baczków małych wszystko zrobimy i że damy radę [emoji2] tylko mnie nie ogarnia ten brak organizacji czasowej [emoji52] , bo to nie po mojemu.

PS. Leon na mój widok zaczyna ciamkać i cmokać... Oliwier na dzień dobry po szkole mówi mi że jest głodny... a mąż wiecznie się pyta co na śniadanie, obiad, kolację...
Moi faceci widzą we mnie tylko jadłodajnię.
Nawet pies myśli że każdy mój ruch oznacza że coś mu wrzucę do miski... [emoji15]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lalamido, bardzo spodobał mi sie Twój post a najbardziej o psie bo mój pies to samo jak sie rusze ona mysli ze idę Jej coś wrzucić do miski a jak mąż je to ona stoi pod jego nogami i czeka kiedy mu coś spadnie :p
 
Majmaj- ja nie pisałam ze 5 to MamaAWR. No właśnie świetnie wazy. W niecale 10 dni w domu przybrał ponad 300g to idealnie.
Olo- ja uważam ze KAŻDE dziecko w 1-2miesiacu życia powinien zobaczyć lekarz rehabilitacji lub dobry fizjo. To co zrobisz z dzieckiem w pierwszym roku życia- nawet dobra, wskazana pielęgnacja to czasem wystarczy a czasem malutkie pierdoly potem wychodzą u nastolatków- nawet skolioza może mieć początek w złe ustawionej miednicy.
Moj je identycznie jak Twoja.
Waraai- z Twojego opisu to po dzisiejszej nocy powinnam jechać na IP z małym.
Marta- ale masz piękne marzenia. I o 21 czas dla męża.... w sensie pogaduchy nie miałam
jeszcze siły na to :(
Lalamido- jak ja Cię rozumiem!! U mnie jeszcze dziewczyny myślą ze mam sile na płac zabaw ciagle. (Idziemy ok.40minu) A położna wczoraj zakazała mi wchodzenia pod moja górę z wózkiem bo mam tak stromo ze mi macica kiedyś po prostu wypadnie [emoji12] wiec dziś ze szkoły w chuście. Nie mam wyjścia.

Mam dziś plan załatwić 500+ i kartę dużej rodziny... wczoraj tez był ten plan...

Milkaklaudia- co u Was??

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Karlik, ja zalatwilam 500plus przez bank, poszlo błyskawicznie...a odnosnie marzeń. ..tak to tylko marzenia bo Panna w godzinach wieczornych dopiero sie budzi po całym dniu gdzie tylko je i śpi....nocny marek z niej...
oszczędzaj się trochę Karliku :)
 
Masz rację Karlik . Oczywiście pięknie waży, książkowo. Chyba i mnie zmęczenie dopada- mylę wpisy, dzieci, liczyć nie umiem. A teraz jestem zła mama niestety i moje starsze ogląda bajkę w tv a ja z Wiką odsypiamy nockę, no muszę i już. Wieje i zimno, gdzie to lato???
 
reklama
@Lalamido taki smakowity kasek z Ciebie ;)
Pogoda do bani, aż się wychodzić nie chce :/
Z tego zmartwienia krostkami małej aż napisałam do lekarza z Medicoveru (fajną opcję mają - e-wizyta, czyli czat z lekarzem - można poprosić o poradę, przesłać zdjęcia itp.). Mam jej sparować największe syfki octeniseptem plus krem specjalny emolium. Mam nadzieję, że szybko się z tym uporamy, bo biednie mała wygląda.

No i pierwsze chustowanie uskuteczniamy właśnie :Dale nastało pragnienie cyca ponowne, więc się rozplątujemy.
 

Załączniki

  • 19141752_10155429939712059_2086961217_n.jpg
    19141752_10155429939712059_2086961217_n.jpg
    23,9 KB · Wyświetleń: 154
Do góry