reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Cześć! My dzisiaj po kolejnej wizycie u pediatry i zła jestem bo nic się nie dowiedziałam w kwestii Dominikowej morfologii. Ale mam już Devikap i jakieś kropelki na nietolerancję laktozy.

@Karlik- ja dostałam w szpitalu taką kartke do USC z juz wyznaczoną datą i godziną. Szpital sam nas umówił. Jak tego noe masz to myślę że karta wypisu ze szpitala wystarczy. No i akt małżeństwa i dowód Twój i męża będzie potrzebny.

@DaWo - ze mnie ciągle leci (dzisiaj mija równo miesiąc) niewiele, ale wkładkę muszę mieć.

@MajaMaj - Dominik tez tak miał. Dwa dni po odpadnieciu pepka zaczął lekko krwawić. Ale zagoiło się szybko. A pepek u małej jes zaczerwieniony albo opuchniety?
 
reklama
Karlik, u Nas przy rejestracji Olenki mąż mial ze sobą tą kartkę ze szpitala i i dowód i nic wiecej bo akt małżeństwa nie byl potrzebny bo juz w tym miejscu rejestrowalismy Stasia to nie bylo potrzeby bo maja w systemie.

MajaMaj, mojej Małej też leciała krew i położna mowila aby raz dziennie czyscic patyczckiem i psikac Osceniseptem i samo przeszlo. U nas tak bylo bo kikut pepowiny odpadł juz na 6 dzień.
 
Cały dzień przelezałam, mama zajmowała się mała ja tylko mleko sciagalam. Było mi bardzo zimno a teraz to jest mi gorąco... Nie wiem jak się ogarnąć... No i ten krzyż...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja dzis krwawie jak dzika :/ masakra jakas :/ u nas do usc maz jedzie w srode - mamy kartke ze szpitala i musze ja wypelnic ;)
Dzis pierwsze karmienie poza domem - w samochodzie. Na spacerze jeszcze nie probowalam, bo sobie nie wyobrazam karmienia bez rogala.

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@DaWo mnie brodawki podgoiły się w nocy w szpitalu, jak musiałam do inku Małej pokarm zanosić i nie mogłam karmic, także patent z laktatorem jest niezłym rozwiazaniem, a potem nakładki Aventu chciałam zastosować, ale Ala tego nie kupiła. Powodzenia!! Mam nadzieję, że szybko się zagoją!!

Ze mnie nadal coś wylatuje - po miesiącu, ale coraz mniej, ale niemal cały czas coś było.

@Karlik u nas Mąż z dowodami pojechał bo szpital zgłaszał narodziny Ali i tyle.

A ja dziś wróciłam na kijki!!!!! Ze Stworkiem!!! :) Zrobiłyśmy prawie 4 testowe kilometry i pasuje nam obu! :rofl::rofl::rofl:
18893227_1473652349323560_6418715401750003535_n.jpg
 
@Martussa82 - super że się chustujecie! Fajnie, że Ali podpasowało. My musimy jeszcze trochę poćwiczyć.

@DaWo- korzystaj ile możesz z pomocy mamy! Wypoczywaj, też musisz nabrać siły!

Ja już tydzień jestem bez pomocy i różnie bywa. Po 4h snu i kołysania małego od 1 w nocy łzy lecą jak grochy ale zaciskam zęby i jedziemy dalej. Wyśpię się potem, jak to stwietdziła bezdzietna koleżanka :)
 
@Olo32 - my się w większości karmimy po spartańsku, na rękach. Ale dzisiaj mąż idzie mi kupić poduszkę Poofi bo Mały waży już 3915 a mnie ręce odpadają i kręgosłup wysiada.
Z miejsc publicznych przy karmieniu zaliczyliśmy: pediatrę, samochód, kawiarnię i plac zabaw. I przewijanie na świeżym powietrzu też było :)
 
@Martussa82 - super że się chustujecie! Fajnie, że Ali podpasowało. My musimy jeszcze trochę poćwiczyć.

@DaWo- korzystaj ile możesz z pomocy mamy! Wypoczywaj, też musisz nabrać siły!

Ja już tydzień jestem bez pomocy i różnie bywa. Po 4h snu i kołysania małego od 1 w nocy łzy lecą jak grochy ale zaciskam zęby i jedziemy dalej. Wyśpię się potem, jak to stwietdziła bezdzietna koleżanka :)
Ale dzisiaj ja zeszlam na dół i zaniosłam Gabrysie i tyle, mama dawała jej pić a mnie tak głowa boli jak jeszcze nigdy. Wczoraj miałam bardzo nerwowy dzień, mąż tak się popisał a długo było dobrze, noc przy cycu też nieciekawa, jestem dzisiaj nie do życia. Ciężko mi dzisiaj, boję się nocy. Cholera jasna żebym nie zwariowała... Dziewczyny co mi jest???

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny co mi jest???
Hmm.. jakby to ująć.. zostałaś matką i masz w domu kilkunastodniowego noworodka. Taka byłaby moja diagnoza. Dorzuć do tego burzę hormonów, bo niedospanie i skrajne wyczerpanie mieści się już w pierwszym zdaniu.
Na ból głowy mogę doradzić picie dużej ilości wody. Zakładam że w tym całym rozgardiaszu mogłaś się odwodnić. No i stres też swoje niesie.
Nie martw się. To powinno przejść gdzieś za 18 lat jak Gabrysia pójdzie na studia.
 
reklama
@mamaAWR potrafi postawic diagnozę ;) co do rogali do karmienia - stwierdzilam, ze ten ciazowy do spania jest jednak za duzy do karmienia i kupilam ten maly motherhood. Zdaje egzamin :)

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry