reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

@waraai udawaj, że jest maj i zmieściłaś się w terminie ;)
Jechaj do szpitala jak to wody! :D Zrobiszsynowi prezent na dzień dziecka :D
@Karlik - w nocy kurczaczki śpi nawet... Wczoraj w dzień cyc i cyc, wieczorem nie mogła usnąć, dałam jej odciągniętego mleczka 80 ml, dopychała cycami i wrzeszczała, by potem zasnąć i spać ponad 4 h... POtem dwie pobudki co 1,5 h i najadała się w max 20 minut :D

I nie wiem o co cho... pobudziłam cyce ciut laktatorem i Alą i zobaczę jaki efekt :)


@Olo32 - niezłe przygody! :O Mnie po ciąży został jeszcze ciut ponad 7 kg, a zniknęło 14 :D
 
reklama
myszka- dokładnie jestem tego samego zdania co lekarka - mały wie ile ma zjeść :-) A z wysypkami i kolkami trzeba poczekać. nie pamiętam ile Alanek teraz ma ale standardowo wysypki wyłażą ok. 7 tygodnia życia - te co "chorzy" pediatrzy często nazywają skazą białkową a nic z tym wspólnego nie ma. Ale kolki chyba wcześniej.... na pewno nie w 1 tygodniu ( bo mi tu mówili w szpitalu).
To jedzenie mężowe to nie tylko twoja waga czy Alanka brzuszek - o męża tez trzeba zadbać i zabronić ;-)
ja dałam smoczek w szpitalu już ( ale on się krzywi okropnie.) W szpitalu wszystkie chwyty dozwolone - byle wyjść. Ale generalnie nie lubię smoczków. Karolek nie płacze nigdy ale jak ma faze aktywności - np. teraz nie spał tylko się rozglądał to potem żeby usnąć woła pierś choć teraz zasnął sam np....
Olo - młody od wczoraj je co 10 minut... nie wiadomo z tymi dziećmi nigdy :-) Mnie dziś chcieli zdjąć ten 1 szew ale okazało się że już się rozplatał i nie było co zdejmować :-)
MajMaj- 3-5 godzin?? aaa i to liczysz odkąd zaśnie? bo u mnie między początkami karmień jest max 3 godziny. To już naprawdę max.
mamaAWR- wyobraź sobie że było tylko moje nazwisko, oddział położniczy i nazwa/adres szpitala. I mnie skubany znalazł mimo, że ja nei jestem na położniczym już. W paczce była książka ( Natalia Fiedorczuk - jak pokochać centra handlowe - świetnie się czyta, dostała paszport polityki), olej naturalny z nasion malin, olej naturalny ze słodkich migdałów, płatki kokosowe, daktyle suszone bez pestek, olejki eteryczne i japońska pianka z organicznego ryżu marki RITUALS, która podobno jest najbardziej naturalna ochroną UV na niewielkie słońce dla dzieci. Generalnie paczka organic i bio.
Ja uwielbiam te różnice językowe ja jestem z cz-wy, mąż opolskie, dzieci z Wrocławia, szefa mam z Poznania a teraz mieszkamy w Małopolsce i to w górach :-) a jak moje dzieci zaczęły już mówić strugaczka i że idą 'na pole" to stwierdziłam, że sie już wtopiły - czas na zmianę kraju teraz :-) A najbardziej lubię jeździć do naszych przyjaciół z Rudy Śląskiej. uwielbiam!
waraai- jak się naprawdę rozkręcisz dzisiaj to się sprawdzi to spanie i ten humor.....:-) trzymam kciuki żeby było bezboleśnie i jak najdłużej w domu...
marta:-) - widzę że masz ten syndrom co ja - że jak leży spokojnie to az dziwne... myślałam, że ja mam przez to, ze mam go tu przy łóżku i non stop na niego patrze. A w domu dam mu spokojnie leżeć i spobie pójdę. Byśmy chciały im ułatwić a one może tego wcale nie potrzebują :-)

Pani ordynator noworodkowa była dziś u mojej sąsiadki i opowiadała co tam z jej synem i mówi, że jest bardzo bardzo niespokojny, jak na głodzie, ciagle czegoś szuka ma potrzebę ssania ( a jest na mm) i to jest wynik nałogu nikotynowego!! Od palenia całą ciążę fajek!!
No ale sąsiadka idzie się wypisać na własne żądanie oby jej się udało!!

U nas za oknem kosza trawę i hałasują remontem i ciężko dziś przy otwartym oknie wysiedzieć.... Ale okazało się że pani dr Karolka mieszka na mojej ulicy. Tu pracuje a to przecież inne miasto. Mówi, że jak spojrzała w kartę to aż się zdziwiła :-) a! i dziś zerknie na posiew po 24, jutro po 48 i mówi, że powinno być OK :-)
 
Hejo!! U nas dzis dziwna noc. Mala sie obzarla o 1, przed druga jeszcze kawalek piersi dostala i dopiero o 7 obudzila sie na jedzenie mimo tego, ze w nocy probowalam ja przystawiac. Spioch i juz. Nie jem! A od 7 do 10:30 na zmiane karmienia i marudzenie. Dopiero 10 minut temu zasnela. Taki Dzien Dziecka @waraai to chyba już.. Ile mozna na Ciebie czekac no!!

Z ta polozna to chyba jest tak, ze w mojej 'super' przychodni maja niedobory wsrod pracownikow i jest jedna polozna od wszystkieho. Chociaz niby mowila, ze przychodzi do dziecka.. A z powodu niedoborow zawiesili elektroniczny system zapisywania sie na wizyty :/ a wygodne to bylo bardzo, bo ludzie starsi biedni od 6 pod drzwiami stoja, a Ola zapisuje sie na wizytę saczac kawke i niespiesznie po 15 minutach rusza do przychodni, ktora jest po drugiej stronie ulicy ;)

Palenie fajkow w ciazy... Jesu jak ja bym te laske przelozyla przez kolano i zlala na kwadne jablko..

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kurczę.
No nie wiem, czy to wody.

Poszłam wziąć prysznic i po rozebraniu coś tam cieknie mi po nogach, aż do kostek, przezroczystego ;P, ale nie non stop. ;)
Raz na jakiś czas po prostu.

I NIC MNIE NIE BOLI! [emoji23]
 
No właśnie na razie nic nie robię jeszcze. ;)

Liczę po cichu, że się nie rozkręci. Wbrew pozorom może mi się coś po prostu wydawać. No.. wiecie..


Nawet Tacie nic nie mówię, bo mi za szybko na zawał zejdzie, a w przyszłości będzie mi potrzebny. ;]

Tak czy siak, położna napisała, iż "(...)prawdopodobnie cos sie zaczyna. Czekamy na regularną czynność skurczową. Trzymam kciuki i jesteśmy w kontakcie ;)"

Trzymam się tego, że "prawdopodobnie", to nie "na pewno". [emoji23]
No to prawdopodobnie zaczyna Ci się poród [emoji7] .
I prawdopodobnie nie będziemy Cię stresować ale prawdopodobnie cały dzień będziemy pytać "jak tam jak tam ?"

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@waraai będziesz miała dzidzię na dzień dziecka :D
Bez stresu, piękna, wszystko pójdzie gładko ;)
U mnie z kolei mniej gładko. Byliśmy na badaniach DNA z dziadkami Nikodema. Teraz przepycham się z ZUSem w sprawie renty rodzinnej, nie wiadomo czy cokolwiek z tego będzie. Jak się wali to wszystko po kolei. :/
 
@Klaudia_i_nikodem - z ZUSem to trzeba na spokojnie. Wiem, że instytucja nie ma dobrej renomy, ale jak pójdziesz i na spokojnie do nich zagadasz to pomogą we wszystkim. Oczywiście, zależy od osoby, ale ja do tej pory spotkałam się zawsze z pozytywnym odbiorem. Pod warunkiem, że od razu stawiasz ich na pozycji "tych wiedzących wszystko". Oby wszystko udało się załatwić.
A jak Nikodem zniósł badania?

My dziś byliśmy na pobraniu krwi na morfologię i bilirubinę, bo ciągle jeszcze ma żółtawe białka oczu. Taki prezent wyrodna matka zrobiła synowi na dzień dziecka, ale akurat od dzisiaj jest ubezpieczony w Allianz, a ja koniecznie chciałam zrobić te badania tam, gdzie ja robiłam w ciąży, a to prywatna placówka.
 
reklama
Dziewczyny z Warszawy napiszcie krótko w którym szpitalu rodziłyscie i czy jesteście zadowolone.
Siostra zbiera info :-) Mieszka na Powiślu i najbliżej ma na Karową, ale lekarke ma z Zofii :-)
To jej 3 dziecko ale nigdy nie rodziła w Polsce - he he się zdziwi :-)

waraai - jak wody odpływają to masz 6 godzin :-)
klaudi_i_nikodem - zus w kosmos wyp... ja nie wiem czemu mają kłopoty sprawiać ( złodziejstwo!), po testach sprawa jest przeciez oczywista!
 
Do góry