reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

MajMaj- ja tez rocznik 79!! Jeszcze się okaże że mijałyśmy się w Czarze (w okolicy Norwida -spędziłam tam 2klasę) albo innym przybytku licealnej rozkoszy... Miałam nawet chłopaka z Norwida przez chwilę bo graliśmy razem w zespole "The Cross Roads" :-) Najbardziej mnie rozwala jak piszesz przyjemne skurcze :-)
Ja też czopa nie "urodziłam" nigdy.
DaWo, Lalamido- z tą piosenką to jest chyba jakiś hit. Ja tego nigdy nie słyszałam ale fragmenty mi córka z zerówki podśpiewała ale to dopiero kilka miesięcy temu a piszecie że to jakoś staroć ;-).
Lalamido - 10 zł za ząb - fiu fiu bogata zębuszka ;-) U mnie córka wszystkie jedynki schowała sobie na pamiątkę i absolutnie nie chciała za nie nic od nikogo. Z dwójkami już było ok - u nas w okolicy i u znajomych jest 5 zł za ząb ale znam dziewczynkę co za pierwszy ząb dostała lalkę baby born :-) Teraz czekam aż moja młodsza rocznik 2011 zacznie gubić :-)
kaska mama Hani - nie pozostaje Ci nic innego jak czekać. Te porodowe skurcze/bóle sa takie że dokładnie będziesz wiedziała że to to. Trzymaj się.

Dziewczyny z pozytywnym GBS - czytałyście kiedy jechać w czasie porodu do szpitala?:
"Jeśli pacjentka ma wynik dodatni gbs (czyli stwierdzoną obecność paciorkowców) to możliwie najszybciej po zauważeniu odpływania płynu owodniowego powinna zgłosić się na izbę przyjęć."
U nas jakoś "dycha" się przyjęła [emoji41] .
Jego zęby to zresztą ewenement (w jego klasie przynajmniej [emoji57]). Późno zaczęły mu rosnąć i późno wypadają. A jak już wypadną to miesiące trzeba czekać aż urośnie stały ząb. Poza tym doooooobry z niego chłopak bo druga jedynkę jaka stracił to oddał przyjacielowi. Smutno mu było że przyjaciel zgubił swój ząb i wróżka do niego nie przyjdzie i wolał dać mu swój [emoji7] .
Na razie ma 4 stałe zeby czyli tylko 1. Teraz 2 zaczynają lecieć i liczę że za trzy miesiące max urosną.
Jedynki tak długo mu rosły że nie obyło się bez logopedy i nadal walczymy z seplenieniem które się pojawiło.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
MajMaj- ja tez rocznik 79!! Jeszcze się okaże że mijałyśmy się w Czarze (w okolicy Norwida -spędziłam tam 2klasę) albo innym przybytku licealnej rozkoszy... Miałam nawet chłopaka z Norwida przez chwilę bo graliśmy razem w zespole "The Cross Roads" :-) Najbardziej mnie rozwala jak piszesz przyjemne skurcze :-)
Ja też czopa nie "urodziłam" nigdy.
DaWo, Lalamido- z tą piosenką to jest chyba jakiś hit. Ja tego nigdy nie słyszałam ale fragmenty mi córka z zerówki podśpiewała ale to dopiero kilka miesięcy temu a piszecie że to jakoś staroć ;-).
Lalamido - 10 zł za ząb - fiu fiu bogata zębuszka ;-) U mnie córka wszystkie jedynki schowała sobie na pamiątkę i absolutnie nie chciała za nie nic od nikogo. Z dwójkami już było ok - u nas w okolicy i u znajomych jest 5 zł za ząb ale znam dziewczynkę co za pierwszy ząb dostała lalkę baby born :-) Teraz czekam aż moja młodsza rocznik 2011 zacznie gubić :-)
kaska mama Hani - nie pozostaje Ci nic innego jak czekać. Te porodowe skurcze/bóle sa takie że dokładnie będziesz wiedziała że to to. Trzymaj się.

Dziewczyny z pozytywnym GBS - czytałyście kiedy jechać w czasie porodu do szpitala?:
"Jeśli pacjentka ma wynik dodatni gbs (czyli stwierdzoną obecność paciorkowców) to możliwie najszybciej po zauważeniu odpływania płynu owodniowego powinna zgłosić się na izbę przyjęć."
Ja nie słyszałam o takich zaleceniach. Ja miałam GBS w pierwszej ciąży. Wody odeszły o 18 a na 22 miałam pojawić się w szpitalu (położna tak zadecydowała telefonicznie) ale nie miałam skurczy.
Ale słyszałam że przy odejściu wód generalnie nie należy zwlekać.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wlasnie ta położna pisała ze jak odejdą wody to tez sie nie spieszyć ale dotrzeć do szpitala do 6 godzin!
Ja 6 godzin po odejściu wód przy 1 porodzie to juz dziecko karmiłam :)
W 2 w ogole nie odeszły :)
 
Karlik - ja też nie słyszałam takiego zalecenia, ale faktycznie lepiej nie zwlekać, żeby zdążyli z antybiotykim i żeby antybiotyk zdążył zadziałać.
 
Kochane,nie nadrobię...
My jeszcze w szpitalu...
Trzy noce naświetlania nie dały efektów,ostatnia,czwarta była bez przerwy w inkubatorze,z kroplowka,a ja laktatorem co dwie godziny odciagalam pokarm, bo nie zgodzilam sie na mm. Trochę jestem zmęczona,czekamy ma wyniki dzisiejszych badań... mała przybrała na wadze po początkowej sporej utracie,zaczęła regularne wypróżnienia, dzis od 5 jest ze mną i sie tulimy i karmimy. Opieka super, położne i lekarze bardzo w porządku,jedzenie smaczne,warunki niemal spa... Ja po cc raz na dzień czopal przeciwbólowy i i jest bardzo dobrze, malo boli, brzuch jeszcze został spory,ale macica się obkurczyla, blizna się goi, no Iron Woman...

Nie mogę sie odkleic od Ali...

Buziaki. Nawet noe wiem,czy ktoś się rozsypał od przedwczoraj...
 
No to bosko.
A miało być tak pięknie i wycieczki, zakupy, high life przed porodem.

A tu chyba odszedł mi czop. ;)
Chyba, bo - równie dobrze może to być jakiś bonus po wczorajszym badaniu (a z 1 ciąży go nie pamiętam). Choć wątpię. Po krótkim plamieniu wczoraj koło południa było superczysto i bez żadnej kropki czegokolwiek na bieliźnie.
A tu wizyta w toalecie i piękny, różowawy, długi glut. ;P
Fuj! To primo.
Secundo: chyba posprzątam w domu i zrobię obiad i sama nie wiem, co jeszcze.
Na wszelki wypadek.
Oraz dziś miałam w końcu wrócić do seksów. :(((

No kochane. Ja naprawdę nie chcę rodzić przez jakieś dwa tygodnie.
A tu mogę za tydzień. W weekend. Jutro. Nie dziś. ;P


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
@Martussa82 - ucałuj Alę od nas za to że jest taka dzielna! Trzymam kciuki za wyniki. My też czekamy na Dominikową morfologię. Jak mu płytki krwi podskoczą a bilirrubina spadnie to idziemy do domu dzisiaj.

@waraai - jak seksy zaczniesz to urodzisz ekspresowo. Tak słyszałam :)
 
Zasadniczo ćmi mnie podbrzusze i krzyż. Jak przed miesiączką. Ale to tyle.

Dzwoniłam i do lekarza i do położnej. Może być dziś, ale nie musi.
Mam wziąć kąpiel, przygotować torbę i obserwować (jak to dobrze, że mam już decyzję kardio!).

Ale nie mam nic na obiad!
Miałam iść na zakupy. I na pocztę (tu chyba pójdę, bo tam ciuszki dla Młodej jedyne na rozmiar 50 :p).


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
reklama
Hej[emoji16] no coś spokojny ten tydzień, ale swoją drogą że to już tuż tuż- nie chce się wierzyć... Te wasze stany i odbyte porody uświadamiają mi że zbliża się i moja kolej... Muszę ogarnąć górę, mam nadzieję że to już ostatni raz przed porodem, wczoraj mąż przywiózł szafę, sam zrobił [emoji3]dla córuni[emoji6] trzeba ją wnieść do góry i zapakować ale to już po porządkach no i kąt dla małej ustawić...

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry