reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Bry.. u nas też zimno, ale ja akurat sie cieszę bo w sali jest strasznie duszno. Po 3h snu czujęsię nawet niźle. Od rana w bojowym nastroju, ale dzięki temu udało mi się uratowwać małego od kolejnej dawki wczorajszych wrażeń. Okazuje się że położne nogdy nie słyszały o poboeraniu krwi "na cytrynian" do sprcjalnej próbówku, żeby się płytki krwi nie sklejały. Dopiero interwencja u pefiatry zaskutkowała wycieczką do laboratorium po te prubówkę. Dzisiaj wyniki już lepsze, ale zostawiają nas do jutra, żeby to potwierdzić.
@Olo32 - takie akcje na Karowej bo tu masa niedouczonych studentów. Strach się bać co będzie jak oni lekarzami zostaną.

Gratuluję wszystki szyjkowym skończonych tygodni. Zuch dziewczyny! Zobaczcie jak to szybko zleciało. Tak niedawno drżałyście o każdy centymetr a teraz już tylko czekacie na skrócenie :)

@waraai - nie mów hop z tą szyjką i porodem. Ja jak się stawiłam w szpitalu na "obserwację" w czwartek to miałam 1,5 cm szyjki i zero oznak porodu, a po przejechaniu z Zelaznej na Karową akcja już poszła ekspresowo :)

@Martussa82 - co tam u Was? Kiedy Was wypuszczają?
Jesteś dzielna [emoji2] !

Mi na Żelaznej tak młodego kilka razy dziennie kuli bo cukier mu tak sprawdzali.
Doszło do tego że przez miesiąc przy każdym rozbierania to było darcie bo myślał że go będzie boleć.

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@mamaAWR dobrze, że w końcu udało się coś wyegzekwować! Ja jakoś przegapiłam, że Ty na Karowej. Jak tam jest poza tym, że takie atrakcje zapewniają? Widać w każdym szpitalu może się coś przytrafić :/

Co do tej nadchodzącej pełni, o której pisała @MajaMaj to zaczęłam się trochę obawiać. Co prawda ja jakoś nigdy nie zwracam na takie rzeczy uwagi, ale wiem, że np. kiedyś bardzo często w trakcie pełni lunatykowałam, siadałam na łóżku, gadałam przez sen. Ale chyba jednak nie chciałabym trafić na pełniowy tłum w szpitalu ;)
 
Dziewczęta?

Po badaniu szyjki mogę mieć teraz większe plamienie? Bo jadę na endorfinach i lekko przyhamowałam przez to.

@mamaAWR dzięki za mocny parter. :p
W sumie zdaję sobie sprawę, że nie znam dnia ani godziny.
Ale. I tak. Jest. Dobrze. ;)

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja ostatnio po każdym badaniu przez gin miałam plamienia, dlatego wczoraj na izbie nie pozwoliłam się zbadać, uznałam że USG wystarczy.
No Karowa niestety ma tych nieszczęsnych studentów, ale zawsze można się na nich nie zgodzić ( tak też zrobiłam jak chcieli mi gmerać w szyjce podczas wizyty diabetologicznej!!!)
Karlik- to nawet wzrost mamy identyczny! Mój Ty częstochowski ziomie!
 
@waraai podobno pod koniec ciąży często się zdarzają plamienia po badaniu, bo szyjka jest mega mocno ukrwiona i delikatna. U mnie co prawda plamienia nie było po badaniu, ale mądre księgi tako rzeczą :)
 
Dzięki dziewczyny za wsparcie. Najdzielniejszy to jest Dominik, ze5to wszystkojeszcze znosi. Dzisiaj jest mega spokojny. Mielismy nawet sesję fotograiczną na łóżku szpitalnym (po oddziale chodziła pani fotograf).

@Olo32 - ogólnie tu jest nieźle. Lekarze są super i większość położnych też tylko kilka jest takich "sierot" no i studenci.. do nich nie mam siły... jedzenie nawet jest zjadliwe, tylko mało i mąż mi dowozi kanapkn na nocne podjadanie :)

@waraai - po badaniu możesz nawet krwawić jasną krwią. To zupełnie normalne. Im bardziej dokładne badanie tym krwawienie może być większe.
 
waraai- 2 cm szyjki??!! Kobito tyle to ja nie miałam w LUTYM!! Teraz nawet 1 cm nie mam - he he ale już jestem na chodzie bez wyrzutów sumienia :-) Fajnie że jest zgodna na SN po Twojej myśli :-) A naprawianie serducha z niemowlakiem w domu.....? Drobinka jesteś niesamowita?
MajMaj - ja też dokładnie 68kg i tez równo +12 kg w ciąży.... A wzrostu mam 168cm :-)

No i jestem zrobiona do porodu na cacy. Miód malina, gładź od stóp po brzuch. I nawet mnie te 2 godziny rwania włosa z cebulami na leżance nie umęczyły.
Jutro lekarz i zobaczymy - jakie u mnie przewidywania terminu porodu :-)

Serce lepiej zrobić. Choć już raz robili i im się nie udało, ale! - przy mojej wadzie zabieg jest skuteczny w 98%. [emoji23]
Może tym razem odpuszczę tym 2% wyjątków. :p
Wizytę mam ma koniec czerwca, i i tak będzie trochę nowych badań. A wyjęta z życiorysu będę przez jakiś tydzień, w szpitalu raptem 3dni. Do ogarnięcia. Będą mi małą do cycka przynosić, albo będzie wegetować w wyrze ze mną. Tymczasem to jeszcze i tak jest we mnie. :D


Przyjdzie Ci po porodzie piękne zdjęcia teraz popełniać. :D
Ja tymczasem zafarbowałam włosy i pomalowałam paznokcie u stóp. :p


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Karlik- to nawet wzrost mamy identyczny! Mój Ty częstochowski ziomie!
Czy to znaczy ze jeszcze potomstwem musze Cię nadgonić? Chyba już nie dam rady a Ty młodsza jesteś na pewno. Jak jeszcze się okaże że Trauguciak z Ciebie to padnę! ;-)
waraai- po badaniu można plamić nawet ze 2 dni. Widzę że nasz syndrom gniazda zmienia się w upiększanie siebie dzisiaj - a co coś nam się też należy!! :-) To kiedy palmiarnia?
Lalamido - ta litania o fryzjerze jest genialna!

A ja dziś w dzień uskuteczniłam 1,5 godzinna drzemkę. Czyżby ruszenie się z domu tak mnie umęczyło, czy takie spanie w nocy na zająca ( co 2 godziny dziś jakiś stres mnie budził)?

No ale pojawiłam się dziś pierwszy raz po 2 miesiącach w szkole muzycznej i od sekretarki poprzez nauczycieli - magiel a że jeszcze a kiedy itd. No i dywanik - że córa zapomina o pracach domowych, że nie czyta uwag do instrumentu ..... takie małe defekciki nie pilnowania przez mamę 8 latka. Ale trudno - widocznie nie zawsze w muzycznej będzie świadectwo z paskiem - he he - niech się zaprawia w bojach

moja młodsza śpiewa z radia jakąś piosenkę Chylińskiej :
"To cała ja
To właśnie ja
Królowa łez
Królowa SPA....."
 
reklama
No to rośnie królowa jak nic [emoji6] .

Mnie rozwalił na łopatki młody jak 1,5 roku temu śpiewał z kolegami "ruda tańczy jak szalona, krzyczy, piszczy ..." i znali kurde tekst na pamięć! A jak miał się wiersza do szkoły nauczyć to już drogą przez mękę [emoji12]

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry