reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

Waraai, ile??? To ja myślałam, że jestem szczupak bo ważę 68 kg :) Jak to jest możliwe, że Ty ważysz tak mało? Przeca ja na diecie cukrzycowej mam +12 kg, a jakbym mogła jeść normalnie jak człowiek ciężarny to pewnie miałabym +30 jak nic!!! Cieszę się, że sn jest możliwe!
Chyba też muszę przejrzeć torbę ;) już nie pamiętam co gdzie jest, a pakowałam się zaledwie kilka dni temu. Zaciskaj nogi Lalamido, dzisiaj kiepska pogoda na rodzenie!
 
reklama
Rany!!

Mogę pojechać do Palmiarni, żeby móc ją WĄCHAĆ! :D


@MamaMaj przytyłam jakieś 9kg. Czyli chyba optymalnie. Nie wiem. Wagi nie mam, jem milion słodkiego i ciągle noszę kurtkę w rozmiarze 34. ;P
Ale wody są w normie i wszystko, jak trzeba.
3kg sama panna z tego zabiera. :)

Jezu, i na lody mogę jechać... :D


@mamaAWR znam ten ból, niestety. :(
Młodego za noworodka tak kłuli (wenflony), że powiedziały mi położne, iż nie mają już gdzie się wkłuwać. Cała główka, stopy, wszystko. Patrzyłam na niego i wyłam z bezradności.
Ale w Twoim wypadku to są najzwyklejsze SIEROTY i tyraj je, ile fabryka dała.
Będzie dobrze. Niedługo wyjdziecie. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
A ja właśnie u mojej Pani M na fotelu [emoji1]. Kawa , gazetki ... muzyczka...Ehhhhh [emoji7] .
Właśnie po raz drugi rozpoczniemy akcje zapuszczanie włosa . W tamtym roku poddałam się bo po wakacjach posypały mi się dramatycznie a na terapię odbudowy szans już nie było bo brzucho zaczęło rosnąć [emoji2] .

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
waraai- 2 cm szyjki??!! Kobito tyle to ja nie miałam w LUTYM!! Teraz nawet 1 cm nie mam - he he ale już jestem na chodzie bez wyrzutów sumienia :-) Fajnie że jest zgodna na SN po Twojej myśli :-) A naprawianie serducha z niemowlakiem w domu.....? Drobinka jesteś niesamowita?
MajMaj - ja też dokładnie 68kg i tez równo +12 kg w ciąży.... A wzrostu mam 168cm :-)

No i jestem zrobiona do porodu na cacy. Miód malina, gładź od stóp po brzuch. I nawet mnie te 2 godziny rwania włosa z cebulami na leżance nie umęczyły.
Jutro lekarz i zobaczymy - jakie u mnie przewidywania terminu porodu :-)
 
U nas przed chwilą padał śnieg.

Odebrałam wyniki i kurczę lepsze niż przed ciążą, morfologia cudo, mocz piękny, zero białka, bakterii, no miód malina. A już chciałam pisać do gina żeby mnie dziś ba wywołanie brał bo mam złe wyniki, a tu lipa. Chyba muszę jakoś do jutrzejszej wizyty dotrwać.
Ja też przepakowalam torbę dla Małej, a moja czeka tylko na staniki do karmienia. Jak nie zdążą przyjść to trudno, pojadę bez :-) :-)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja sobie tę moją dokumentację przeglądam (jak już mam to poczytam, a co!) i na ostatniej wizycie (28 kwietnia) szyjka 2,5cm. Mam nadzieję, że teraz już jest krótsza :)
Tak sobie myślę, że poza nocnym sikaniem i trudnościami gabarytowymi (wczoraj w Lidlu poza miłymi paniami, które mnie wciągnęły do wolnej kasy był też pan, który stał przede mną i co i rusz mnie pyrgał w brzuch ;)) ta ciąża jakoś mi nie ciąży, ale oczekiwanie samo w sobie i wypatrywanie objawów porodu jest sprawdzianem cierpliwości ;)
 
Bry.. u nas też zimno, ale ja akurat sie cieszę bo w sali jest strasznie duszno. Po 3h snu czujęsię nawet niźle. Od rana w bojowym nastroju, ale dzięki temu udało mi się uratowwać małego od kolejnej dawki wczorajszych wrażeń. Okazuje się że położne nogdy nie słyszały o poboeraniu krwi "na cytrynian" do sprcjalnej próbówku, żeby się płytki krwi nie sklejały. Dopiero interwencja u pefiatry zaskutkowała wycieczką do laboratorium po te prubówkę. Dzisiaj wyniki już lepsze, ale zostawiają nas do jutra, żeby to potwierdzić.
@Olo32 - takie akcje na Karowej bo tu masa niedouczonych studentów. Strach się bać co będzie jak oni lekarzami zostaną.

Gratuluję wszystki szyjkowym skończonych tygodni. Zuch dziewczyny! Zobaczcie jak to szybko zleciało. Tak niedawno drżałyście o każdy centymetr a teraz już tylko czekacie na skrócenie :)

@waraai - nie mów hop z tą szyjką i porodem. Ja jak się stawiłam w szpitalu na "obserwację" w czwartek to miałam 1,5 cm szyjki i zero oznak porodu, a po przejechaniu z Zelaznej na Karową akcja już poszła ekspresowo :)

@Martussa82 - co tam u Was? Kiedy Was wypuszczają?
 
reklama
A mój facet nr 2 chyba nie wysłuchał uważnie lekcji o tym "jak mama idzie do fryzjera"
1. Mama nie odbiera telefonów, bo na ciapaję na głowie
2. Nie wysyłamy do mamy SMS z pytaniem "co na obiad?"
3. Wizyta u fryzjera ma trwać tyle ile ma trwać nawet jeśli to 3h
4. Nie pytamy mamy ile wydała, bo wydała tyle ile trzeba i biedak Boże tata by usłyszał
5. Zawsze podziwiamy fryzurę mamy nawet jeśli nic się nie zmieniło. Samo hasło "byłam u fryzjera" powinno być sygnałem że trzeba komplementować

I najważniejsza zasada ...
6. Kiedy mama jest u fryzjera jest "singielką" a faceci to tylko śmieszne anegdoty między farbowaniem, myciem i cięciem. I nie przypominamy o swojej obecności waląc stopami po żebrach a głowa wwiercając się w pęcherz....

Napisane na HTC One M9 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry