reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

marta :-) - no właśnie może na 1 dziennie się zdecyduje, chociaz jak się nic nie dzieje to po co się faszerować :-) Pytałam koleżanke o smoczki do butelek i mówi, żeby kupić taki 1+ od razu, że te 0 sa bardziej dla wcześniaków. Torba do wózka - KONIECZNA! Polecam skip hop nawet używane pooglądaj.
waraai - e no aż do 26.05 to szkoda maja :-) Taki piękny miesiąc zmarnować na dźwiganie ;-) Między nami jest 1 dzień różnicy w terminie porodu to nasze dzieciaki jak bliźniaki :-)
matussa- no brawo brawo. Sportowcu :-)
Olo- ja dziś tak źle spałam, ale ostatnio odpukać przesypiam całe noce - choć moja 5cio latka co noc do nas przychodzi! 4,5 roku spała pięknie to teraz ją naszło... Ale odkąd kupiłam ten wałek długi - poduszkę C - to zaczęłam duużo lepiej spać. No mnie się laktator przydał już w szpitalu - swój zabierałam. U nas nie było możliwości pożyczania wtedy. Olo - a masz pod domem samochód? Wiem, że niektórzy chowają wózek w bagażniku pod klatką :-)

A! zapomniałam o jednym szczególe z wizyty. Pani doktor powiedziała że mam wód 75 ( nie wiem jaka to jednostka) i że to nie jest źle ( poniżej 50 jest źle) że nie każdy musi mieć 120 ale trzeba duzo pić żeby nie malało.
Co mnie dziwi, bo ostatanio czytałam w książce o ciąży że picie nie ma nic wspólnego z ilością wód.... no i komu wierzyć....na wszelki wypadek kupiłam papierki lakmusowe i bedę sprawdzała czy mi cos nie wycieka.
 
reklama
Olo- ja dziś tak źle spałam, ale ostatnio odpukać przesypiam całe noce - choć moja 5cio latka co noc do nas przychodzi! 4,5 roku spała pięknie to teraz ją naszło... Ale odkąd kupiłam ten wałek długi - poduszkę C - to zaczęłam duużo lepiej spać. No mnie się laktator przydał już w szpitalu - swój zabierałam. U nas nie było możliwości pożyczania wtedy. Olo - a masz pod domem samochód? Wiem, że niektórzy chowają wózek w bagażniku pod klatką :-)

A! zapomniałam o jednym szczególe z wizyty. Pani doktor powiedziała że mam wód 75 ( nie wiem jaka to jednostka) i że to nie jest źle ( poniżej 50 jest źle) że nie każdy musi mieć 120 ale trzeba duzo pić żeby nie malało.
Co mnie dziwi, bo ostatanio czytałam w książce o ciąży że picie nie ma nic wspólnego z ilością wód.... no i komu wierzyć....na wszelki wypadek kupiłam papierki lakmusowe i bedę sprawdzała czy mi cos nie wycieka.
Ja z wałkiem śpię już od kilku miesięcy, ale ostatnio nawet on nie pomaga. Meliska przed snem też nie :/ Dobrze, że już na L4 jestem, bo wstawanie o 7 po kilku przespanych godzinach by mnie wykończyło, A tak to właśnie od 7 do 10 śpię i dzięki temu względnie się wysypiam. Ale nie jest to cudowny, twardy sen. Taki lajf :)

Co do samochodu pod domem - mamy miejsce na parkingu, tylko raczej mąż będzie samochód do pracy zabierał, więc ta opcja odpada :/
 
Hej dziewczyny.
Ja mimo swoich ciążowych atrakcji nadal z malutką w brzuchu. Dziś zaczęłyśmy 33 tydzień. Ostatnio miałam kilka dobrych dni a dzisiaj niestety ból wrócił i dziwnie się czuję. Pytanie mam czy któraś z Was używała wiaderka do kąpieli? Ostatnio położna zachwalała ale z moich znajomych tylko jedna kąpała w tym dziecko i była zadowolona.
 
Ja się w miarę wysypiam ale w ciągu dnia szukam okazji na jakąś drzemkę chociaż pół godzinki ;) pogoda u nas dziś do kitu,deszcz pada...rwie mnie lewa noga w udzie co nie jest przyjemne niestety. Została mi ostatnia kupka ubranek do prasowania ale to jutro chyba,ze późnym popołudniem mnie najdzie. Zamawiam dziś z allegro ostatnia paczkę-laktator,pojemniczki na mleko,kolejna butelkę avent i jakieś drobiazgi więc na początku przyszłego tygodnia będę miała już spakowana torbę do szpitala i pozostaje tylko czekać na znaki porodu ;)
A laktator kupuje zwykły,ręczny chyba z conpolu za ok.50 zl koleżanka zamówiła też z allegro i używa już przy drugim dziecku.
 
Jak chodziłam na szkole rodzenia 5 lat temu to te wiaderka do kąpieli były w modzie ale szczerze jakoś nie wyobrażam sobie tego,główka dziecka nie jest wtedy stabilna i jakoś to do mnie nie przemawia chyba,ze na dziecka,które już siada i utrzymuje samodzielnie główkę ;) My kupilismy zwykła wanienke ale w komplecie był jeszcze taki plastikowy lezak,narazie poszedl w odstawke bynajmniej w tych pierwszych tygodniach maluszka.
 
Hej dziewczyny.
Ja mimo swoich ciążowych atrakcji nadal z malutką w brzuchu. Dziś zaczęłyśmy 33 tydzień. Ostatnio miałam kilka dobrych dni a dzisiaj niestety ból wrócił i dziwnie się czuję. Pytanie mam czy któraś z Was używała wiaderka do kąpieli? Ostatnio położna zachwalała ale z moich znajomych tylko jedna kąpała w tym dziecko i była zadowolona.
Agata - 8 lat temu na SR też nam zachwalano, a my z mężem ledwo powstrzymywaliśmy się od śmiechu :D Mam podobne odczucie jak @myszkax33 :) Nie daj się wkręcać :D i uważaj na siebie!!! Jeszcze 3-4 tyg i ciąża donoszona! Trzymam kciuki!!!:)

Laktator mam pożyczony ręczny Aventu, poprzednio się sprawdził :)
 
Hehe ale jaja z tym kubeczkiem, ja używam tamponow i chyba narazie zostanę im wierna ;)
Dziewczyny kupujecie żel położniczy do porodu ? Może któraś już ma doświadczenie w zastosowaniu. Jak wspomnialyscie o tym wiadrze do kąpieli dzieci to mi się przypomniało,ze ten żel też wtedy był hitem u nas na szkole rodzenia a zaraz po nim miał wejść gaz rozweselajacy do szpitali ;)
 
reklama
Do góry