reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

To przerażające jak ludzie nie mają w sobie a grosz odpowiedzialności. Szkoda tych dzieci tylko :(
Tyle rodzin się stara o dziecko latami i nie mogą się doczekać. Dmuchają, chuchają i nic. A tu taka zapije, zapali i uważa że wszystko jest ok. Smutek :(
 
reklama
DaWo - genialne zdjęcie :-) to z karuzelą i ten szkic - tez tak kiedyś wygladałam i znów się w to pakuje - ha ha ha
milkaklaudia- cytrynian magnezu to postać magnezu, a firmy - ja osobiście polecam Swanson lub Solgar. (solgar dopiero kupiłam wczoraj na iherb.com - tam kupuję wszystkie suplementy ( wit. B complex solgar tez tam) więc nie wiem jak wygląda tabletka, ale Swanson ma olbrzymie tabletki do połykania - jak ktoś ma z tym problem to chyba musi je dzielić).Witaminę kiedys jadłam osobno Bcomplex - zwykłą z apteki, a teraz kupuję Solgar - lepsza i świetny skład ( już z kwasem foliowym).
Ceny - kosmos. To dobrze, że co miesiąc a nie co dwa tygodnie :-) U mnie z USG, nowe 3D( nawet prenatalnym) koszt to 100zł ;-) A ja i tak mam refundowane z luxmed :-)
marta:-) - ja mam jeszcze stanik z poprzedniego karmienia - bo to najlepszy stanik EVER i jest większy ale rozciągliwy - chyba się dostosuje do ew. rozrostu. Ale on jest z tych eeleganckich - a do szpitala trzeba już cos mieć zwykłego, prawda? Bedziesz kupowała online czy w sklepie? Daj znac jak znajdziesz coś fajnego ( miałam tez kiedyś jakiś canpola i był koszmarny)

U mnie piękny pierwszy dzień wiosny. Dzieci dziś palą i topią marzanny a ja wietrzę cały dom. Nawet ogrzewanie dziś wyłączyłam :-) Szaleństwo ;-)
Ach jak miło że już 30 tygodni za mną....
Dobra, wracam do pracy bo mam spore zaległości :-) miłego dniaaaaa
 
No właśnie zacznę szukać bo te z poprzedniego karmienia mi nie przypadly do gustu.
U nas tez dzis witanie wiosny więc i my korzystajmy.
Miłego dnia Kobietki :)
 
Cześć dziewczyny! Jeden dzień w pracy i znów nie nadążam za wami :)

@Karlik - ty ewidentnie wykrakałaś to rozwolnienie. To nie wiesz, że dzieci nigdy nie wolno chwalić?! A już zwłaszcza w kontekście zdrowia, bo zawsze jak na złość coś się przypląta.

@waraai - szalona, że też masz siły tyle podróżować - podziwiam! Ja to wzdycham jak muszę metrem do pracy zajechać (normalnie mnie mąż podwozi, ale nie zawsze)

@Olo32 - też widzę żywiołowo, jak na 32 tygodniową ciężarówkę. Skąd wy tyle siły bierzecie?

@majówka2017 - nie daj się wygonić ze szpitala bez konkretnej diagnozy i pomocy. Przede wszystkim powinni zbadać przyczyny tego bólu i Cię o nich poinformować! Pamiętaj, że mają obowiązek informować Cię o wszystkich badaniach, wynikaj i diagnozach jakie stawiają. Walcz o swoje!

@Lola1009 - cieszę się, że u Ciebie już lepiej, ale już może leż i odpoczywaj do tej soboty. Trochę leniuchowania Ci nie zaszkodzi. Pamiętaj, że po porodzie już nie będziesz miała czasu na takie leżakowanie :)
Nadal trzymam kciuki za was!
Cześć!
Nie wiem, skąd te siły, ale wiem, że mnie opuściły pod koniec dnia, za to przyszły znajome już zakwasy w okolicach górnej części ud i wzgórka łonowego i ciężko było wyjść z łóżka chociażby na siku te pińcset razy ;) młoda chyba mocno tuli mój pęcherz, bo mogę wyjść z toalety i zaraz tam wracać na "dosiknięcie"..

Te kobiety w ciąży - pijane i palące to masakra :/ ja mam czasem koszmary, że jestem w ciąży i sobie zdaję sprawę, że wypiłam piwko, albo jestem na imprezie i piję wino i potem nie wiem, co zrobić, jak się orientuję, że przecież jestem w ciąży i nie mogę tak się zachowywać..

Dziewczyny a jak ruchy Waszych maluchów? U mnie Mary czasem rusza sie tak intensywnie, że cały brzuch mi lata na boki, a niby te ruchy miały być już teraz spokojniejsze..

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Takie porady znalazłam:
"Stanik do karmienia najlepiej kupić przed porodem (ale nie wcześniej niż w 9. miesiącu - biust często powiększa się w końcówce ciąży). Wybierając biustonosz tuż przed porodem, należy od aktualnego obwodu pod biustem odjąć ok. 10 cm (obwód zmniejszy się po porodzie). Jeśli mama w ciąży nie przytyła ponad normę, może wybrać obwód sprzed ciąży. Miseczka powinna być o rozmiar większa od tej, którą nosimy w końcówce ciąży."
 
Karlik dziękuję za wyczerpujacą odpowiedź :)
Olo32 Ruchy też mam bardziej intensywne, jak już kopie to bardzo mocno. Nieraz cały brzuch mi się rusza... A co do toalet to wszędzie każda moja, będąc u ginekologa wczoraj prze 1 h byłam w toalecie 3 razy :) a ja tak nie lubię obcych toalet i sikania w powietrzu no ale co zrobić...

Dajcie spokój brak słów na takie sytuacje. Totalna patologia! Powinni odrazu jej maluszka zabrać skoro pije kobieta w ciąży to co teraz będzie dalej jak już dzieciątko się urodziło. Ale znam przypadek co do palenia papierosów - znajoma paliła przy dwójce, stwierdziła, że lekarz jej powiedział, że jak już tyle pali to lepiej żeby nie rzucała w ciaży bo to będzie szok dla organizmu :D
 
Cześć dziewczyny,u mnie slonecznie ale wietrznie ;) jak patrze,ze zostało mi 42 dni do porodu to jestem w szoku jak ten czas szybko leci. Na week planuje wszystko poprac i poprasowac bo już czas.
Jak lezalam na patologi to dwie dziewczyny z kroplowkami w zagrożonej ciazy chodziły do toalety palić,jak się po nich weszło to aż siwo w pomieszczeniu. Mam też sąsiadkę w wieku 44 lat,dwóch dorosłych synów i 5lat się starała o kolejną ciaze,udało jej się zajść rodzi w sierpniu a chodzi z psem pod balkonami i jara fajki...często też robią imprezy w domu i ręki nie dam obciąć,ze czegoś nie podpija .
Uzywalyscie pasów poporodowych?albo planujecie zakup? Ja po pierwszej ciąży nie używałam ale teraz mam zamiar kupic
 
Też witam Was wiosennie, kilka dni Was nie czytałam i miałam dziś zajęcie od samego rana :) Zaczęły mnie atakować skurcze łydek, chyba czas odstawić kawę, tylko że ja na tej cholernej diecie cukrzycowej odstawiłam już prawie wszystko i tak mi strasznie smutno będzie pożegnać się z kawusią... Na ostatnim USG (30,6) moja córeńka ważyła 1700 gram, wszystko ok wg lekarza więc się cieszę. Z imieniem u nas nadal kłopot, ostatnio bardzo spodobało mi się Sara, chodzi za mną cały czas. Trzymajcie się dziewczyny, szczególnie te z dolegliwościami!!!
 
reklama
@milkaklaudia - Jutlandia, to jedna ze składowych Danii. ;)
Ten półwysep łączący ją z kontynentem.
Będę zasypiać gapiąc się w morze! Jak latarnik. :D
Google pokazuje jakieś 7h jazdy, plus postoje na:
1. siku
2. aerobik ;P i chyba leżenie plackiem na parkingowym asfalcie [emoji23]
3. wysikanie kota
4. siku przed odjazdem

Zleci. Towarzystwo najlepsze na świecie, przejęte i wspierające, to minie w dyskomforcie, choć w poczuciu miłości. ;)

@Karlik - pierdylion ubranek - serio, opór (mam wrażenie, że ja mniej się nimi ekscytuję, niż obdarowujący ;]), gadżety do wózka, pieluchy, prześcieradełka, przewijak, samaniewiemjeszczeco.

W sumie fajnie rodzić w takim wieku, kiedy gro koleżanek już nie chce, nie może, lub z tęsknotą wspomina swoje doświadczenia na bobasowym polu, bo wszystkim włącza się instynkt gniazda. ;)
Zresztą, usłyszałam jakiś czas temu od bliskich mi osób, że Młodą rodzę dla nich, by mogli ją rozpieszczać.
A że będą ją widzieć raz na jakiś czas, to... za każdym razem Gwiazdka! [emoji12]


Młoda też wierci się już inaczej.
Albo nie widać specjalnie i czuję serie gdzieś głęboko w środku przy spojeniu łonowym, albo chce mi rozpęknąć gdzieś mój balonik.
Czasem mam wrażenie, że prostuje jednocześnie wszystkie kończyny - brzuch przybiera kształt piłki do rugby. [emoji6]
Co to będzie w maju, jak tej solidnej już masy nabierze, to boję się sobie wyobrażać.


Palących kobiet (ani ludzi) nie toleruję w żadnym stanie. W moim otoczeniu - rodzina, przyjaciele - nie pali nikt.
Taką matkę to bym najpewniej zrównała z ziemią po prostu.
Słowami. ;)
Alkohol.. tu już brak mi słów jednak permanentnie.
Sama tęsknię za lampką wina, czy dobrym rzemieślniczym piwem w knajpie - ale to nie ucieknie.
Młodego karmiłam ponad dwa lata i w tym czasie nie popełniłam nawet łyka alkoholu.
Nie zaszkodziło mi. Nie zwiędłam od tego.

:)



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry