reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe mamy 2017

reklama
Fit mamcia :) ja czekam na ćwiczenia na szkole rodzenia bo nawet piłki w domu nie mam ... :/
Staram się ;) dziś w ramach fitnessu odkurzanko ;)
Piłka to dobro. U nas mało miejsca, więc trochę zawadza, ale do ćwiczeń idealna. Po operacji kręgosłupa codziennie na niej ćwiczyłam. A propos - w poniedziałek idę do ortopedy z tymi bólami kości ogonowej (chociaż są mniej uciążliwe odkąd jestem na l4 i mniej siedzę) i dowiedzieć się, czy po tej operacji mogę rodzić siłami natury..

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Olo - fajny ten materac [emoji6] dzięki za info...

Klaudia - daj znać jak po zajęciach [emoji16]

U mnie tez nie ma gdzie piłki trzymać [emoji20] ratuje się spaceremi [emoji16]

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Staram się ;) dziś w ramach fitnessu odkurzanko ;)
Piłka to dobro. U nas mało miejsca, więc trochę zawadza, ale do ćwiczeń idealna. Po operacji kręgosłupa codziennie na niej ćwiczyłam. A propos - w poniedziałek idę do ortopedy z tymi bólami kości ogonowej (chociaż są mniej uciążliwe odkąd jestem na l4 i mniej siedzę) i dowiedzieć się, czy po tej operacji mogę rodzić siłami natury..

Napisane na ONE E1003 w aplikacji Forum BabyBoom
To oby nie było żadnych przeciwwskazań wskazań bo wolalabys pewnie rodzic naturalnie? Mnie ten boli boli mam pracę siedząca z lewej strony aż nieraz noga dretwieje a to wszystko na bank od kręgosłupa :/
 
To oby nie było żadnych przeciwwskazań wskazań bo wolalabys pewnie rodzic naturalnie? Mnie ten boli boli mam pracę siedząca z lewej strony aż nieraz noga dretwieje a to wszystko na bank od kręgosłupa :/
No jak drętwieje to 100% kręgosłup. Ja jak miałam przepuklinę to drętwienie i bół aż do pośladka, a potem do uda, a na koniec doszło pieczenie przy kostce w stopie! Aż tak te nerwy były uciskane.
A rodzić bardzo bym chciała siłami natury. Zanim zaszłam w ciążę, to myślałam, że rodzenie siłami natury to coś strasznego, a teraz nie wyobrażam sobie innej opcji. Będę namawiała lekarza najwyżej :p
 
Jestem po zajęciach. Joga to jest dobra opcja powiem Wam, tylko z brzuchem często brakuje oddechu, przynajmniej ja mam taki ucisk na przeponę, że w pewnych momentach to fioletowa się robiłam. To jest mega przydatne do porodu fizjologicznego.. i mi też strasznie zależy na tym, żeby rodzić naturalnie, tylko u mnie jest to dość wielka niewiadoma ze względu na infekcje i zmiany na szyjce przez HCV.. :/ No i moja szkoła rodzenia jest dość fajna, zaczęłam to doceniać, dostałam paczkę z próbkami, a w nich była butelka z Aventu, więc generalnie całkiem dobrze ! ;)
 
Jak tak czytam, to w poniedziałek podjadę zapisać się gdzieś do szkoły rodzenia jednak. [emoji1]

A dziś zabiorę piłkę mojemu facetowi, bo idę do niego pod wieczór, a jedna taka się u niego bezproduktywnie wala. [emoji6]

Co to porodu SN.
Przy pierwszym porodzie rodziłam tak właśnie i nie wiedziałam w tamtym czasie, ani że mam solidną wadę serca, ani że mam więcej kręgów w kręgosłupie, niż wypada istocie mego gatunku. [emoji6]
Rodziłam 48h. Byłam totalnie odwodniona, bo solidnie wymiotowałam przed porodem, więc pod koniec zarządzili znieczulenie ZO.
Podali i urodziłam w zasadzie w tym samym momencie. ;)
Ale potem nie mogłam ruszyć nawet palcem, taki przeszywający dopadł mnie ból od tego drenu w kręgosłupie. Tym samym wiem już, że tym razem ZO odpada, bo spokojnie mogłam zostać pięknie sparaliżowana.

Natomiast też bardzo mi zależy na porodzie SN. Zasadniczo boję się operacji, a CC to już jednak spora ingerencja, przecinanie wielu warstw mięśni i proces gojenia, który przy wymagającym nieustannej opieki noworodku do mnie nie przemawia.
Po SN jest super.
Co prawda też się goi, ale mimo wszystko to ogromny komfort.




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Przede wszystkim po porodzie SN szybko wstaje się na nogi, większe prawdopodobieństwo, że laktacja przyjdzie bez problemu no i szybciej kg lecą.. :) jak trafi się w odpowiednie ręce do niezłego szpitala to nie musi być wcale taka tragedia. :)
@waraai, to ładnie Cie wymeczyli, nie powiem... Dobrze, że przez te znieczulenie nic poważnego Ci się nie stało!!

Napisane na E2105 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry