reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Witam się piątkowo, moje robole zapierdz*** od 8:-D,ale mąż ich wpuścił więc ja poleżałam do 9.Ze spania nici, bo tez coś wiercą,ale umiarkowanie.
Jakaś ponura dzisiaj aura, chyba będę spędzać dzień z książkami, mam trochę do nadrobienia.

aha , od tego pisania wczoraj o rozstępach albo się podrapałam wieczorem po brzuchu,albo mi się zrobił jeden rozstęp, wygląda to jak zadrapanie, cholera wie co to jest.Na wszelkie wypadek posmarowałam:-D

persefona- zagłosowałam.
 
reklama
hej wpadam na chwilę tylko powoedzięc że nie będzie mnie cały dzień bo jadę na zakupki , żebyście się czasem nie martwiły;-)
ak wrócę to się odezwę

buźka i miłego dzionka:tak::-D
 
dziewuszki a jak to w końcu jest z tym becikowym? czy w tym roku, w dalszym ciągu wypłacane jest wszystkim rodzinom, w których pojawiło sie dziecko, czy tylko tym, gdzie dochód jest niziutki? słyszałam, że tylko w tej drugiej opcji, ale na mamazone pojawiły sie slajdy, które mówią, że jednak wszyscy dostają... Slajdy - Becikowe: jak dostać becikowe - www.mamazone.pl więc juz nie wiem jak to jest. nie pytam o dodatkowe becikowe.
 
Cześć :-)

Strasznie mi się spało :-( a z sikaniem, to rekord życiowy pobiłam - z 5 razy :szok:
Dziś miałam bojowe zadanie odprowadzić i przyprowadzić dzieci siostry mego męża, jedno do szkoły, 2e do przedszkola. Co za przeżycie, cała mokra byłam i to nietylko przez deszcz. Jeszcze odebrać a potem wywieźć do dziadków na ferie. Mam nadzieję,ze jakoś korki przetrwamy!

persefona - piękna historia, głos oddany :-)

Nie wiem czy uda mi się wpaść na bb, więc życzę już miłego weekendu :-)

A teraz czego nie lubię - pakowanie.

bra - z tego co mi wiadomo, to poki co dla każdego
 
bra becikowe dostają wszyscy rodzice, którym urodziło się dziecko. I z tego co wiem, to nawet w tym roku jest tak, że nie trzeba być mieć dokumentu, że pierwsza wizyta u lekarza odbyła się przed 10 tygodniem ciąży. Natomiast dodatkowe to zależy od dochodów.
 
Cześć dziewczyny :) nie wyspałam się dzisiaj:( pół nocy wierciłam się na łóżku, to pewnie przez to,że w dzień spałam

Bra nic mi się nie obiło o uszy,żeby weszły już inne kryteria becikowego więc się nie stresuj :)
 
bra, co innego jest dodatkowe świadczenie rodzinne, jak masz niskie dochody co innego becikowe.
Becikowe(jednorazowa zapomoga- źle to brzmi ,wiem:]) dostaje się na podstawie zaświadczenia od lekarza lub położnej o pozostawaniu pod opieką lekarską od 10tyg ciązy, dołączonego do wniosku, złożonego do 3 mcy po porodzie, plus akt urodzenia dziecka i dowód tożsamości wnioskodawcy.
Poziomki dostają podwójnie:tak:
Niektóre gminy dodają dodatek(drugie tyle), ale to ustala samorząd corocznie.Raczej wyjątkowo :)
 
heh nie stresuje się, bo przez cały czas byłam pewna, że becikowego nie dostaniemy :) czyli jest to raczej miła niespodzianka :)
 
reklama
ania - oszczedzaj sie i odpoczywaj!
persefona - dolicz kolejny glos, i pytanie...glosowac mozna tylko raz?czy poprostu trzeba troche odczekac z kolejnym glosem?:-)
mandrzejczuk - nie denerwuj sie, oni tylko robia to co do nich nalezy, a o ktorejs godzinie musza zaczac zeby pozniej sie w nocy nie tluc :tak::-) wiesz, w sumie gdyby nie oni to wszyscy mieszkalibysmy w rozpadajacych sie ruinach :-D

ide poszukac cos do jedzenia...
 
Do góry