reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2011

ale te przepisy sa porabane co kraj to obyczaj...ja sie boje tego, ze mi ZUS nie bedzie placil w terminie i nie bedziemy mieli chwilami na zycie, bo cala wyplata mojego meza idzie na rachunki, do ktorych ja jeszcze musze dokladac...niby mial dostac podwyzke ale jakos nic o tym dalej nie slychac...
 
reklama
No w UK problem jest taki że L4 nie są regulowane przepisami prawnymi więc tylko od pracodawcy zależy czy i ile płaci, a pracownik musi się tylko dostosować. Ciąża to pół biedy jak nic się nie dzieje da się wytrzymać, ale gorzej jak moja koleżanka miała raka piersi i leczenie trwało 1,5 roku więc pracować nie mogła i co ona miała powiedzieć 20 lat pracy i tylko 6 miesięcy jej przysługiwało pełno płatne a reszta połowę.
 
styna26 może ucinają Wam pensję ale za to nie płacicie tak horrendalnych składek zdrowotnych jak my ! I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie te wszystkie szopki, limity i kolejki w naszych Przychodniach !!

Nie wiem co jest gorsze !
 
składki są wysokie mi idzie prawie 400 funtów miesięcznie na same składki a jak już coś ci jest i chcesz iść do lekarza to z grypą musisz mieć termin ustalony na kilka dni do przodu, badań nie robią bo po co, jak byłam z guzem w piersi to lekarz po tym jak go opieprzyłam to wymacał guza i powiedział że jest ale na usg to po co, antybiotyki dostałam i tak przez miesiąc je brałam, aż do polski poleciałam do gina poszłam odrazu piersi przebadał na usg i biopsje natychmiast wysłał i dopisał pilne, także po tygodniu wiedziałam że mój guz to nic poważnego i może samoistnie zniknąć np. po karmieniu. A oni mnie antybiotykami faszerowali.
 
Cześć laseczki :-)
w końcu wróciłam do świata i włączyli prąd. W środę się zaczęło - brak przed 3 godziny. Wczoraj od 8 do 17 a dziś od 7.50 do 17.30. Wieczorem jak już oddali prąd to trzeba było porobić inne rzeczy i nawet nie zaglądałam tutaj. A dziś chwilka spokoju, bo teściowie poszl na koncert a M do pracy poszedł za tatę, ale za chwilkę już wróci. Jakoś te dwa dni taka senna chodzę. No i jeszcze mnie podbrzusze bardzo boli. Na nic nie mam ochoty. A w dzień mnie nie bolało tylko teraz jak się położyłam.

Nie nadrobiędziś reszty wątków ale obiecuję, że jutro odrobie lekcje :-)

Buźki i witam nową mamusię :)
 
alex - dziekuje za troske, moze sie w poniedzialek zmobilizuje i zadzwonie do US, ale nie wiem czy telefonicznie to cos zalatwie... Jesli chodzi o ta dotacje to My rozliczalismy sie z niej w kwotach brutto z urzedem pracy, czyli vat byl zaplacony z pieniedzy unijnych. Moje ksiegowe twierdza ze gdyby ta dotacja byla z funduszu pracy czy innej dotacji krajowych srodkow to wtedy nie moge odliczac vat, a ze to unijne srodki to moge. Wogole jest to biuro podatkowe, bo sprawdzlam, a nie dosc ze mi za bardzo nie doradzaja to jeszcze w klopoty wplatuja ajjj:(
No nic musze sama na wlasna reke dowiedziec sie jak to ztym jest.

A ja bylam dzis u babci mojego meza i objadlam sie pysznosci:-) teraz chyba wlaczymy z P. jakis film:)
Mam jakis "Zgon na pogrzebie", "Matka teresa od kotow" i "wybuchowa para" chyba wybiore ten ostatni:)
 
Styna to też dupowato u Was z tą służbą zdrowia :(

Melia no w końcu jesteś a tak się zastanawiałam gdzie Cię wcięło.

Ja dziś cały dzień taka senna jestem, popołudniu polazłam z psem na dłuższy spacer żeby się odmulić bo nawet przy sprzątaniu oczy mi się zamykały:(

wisienka ten pierwszy nawet śmieszny a tych pozostałych nie oglądałam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry