reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Maj 2011

basiekk pisz co tam u Ciebie jakoś ostatnio rzadko do nas zaglądasz... Dopatrzyłam się ostatnio,że masz termin na 17maja- piękna data (moje urodzinki)

Lepi dobrze,że teść tak szybko wyzdrowiał, trzymam kciuki za teściową i czekam na dalsze wieści. A jak brat się czuje???
 
reklama
Dzięki Jolek.
Askaniusz (mój brat) jest jeszcze bardzo słaby i obolały, ale to zrozumiałe. Lekarze są dobrej myśli i my też :tak:
poza tym musi szybko zdrowieć, bo jego roczny maluch czeka na niego w domu:-D
 
Jolek no dokładnie 17 maj :-) A co u mnie dużo pracuję i dlatego mam mniej czasu na bb. Poza tym ok jakoś leci. W ogóle maj to piękny m-c na poród :-)
 
Lepi to piękna motywacja żeby szybko stanąć na nogi :):) Trzymam kciuki za Twoją rodzinkę, na pewno wszystko będzie dobrze:)

Basiekk no tak maj to piękny miesiąc, mam nadzieję,że w tym roku będzie ciepły bo ostatnio to chłodno go w spominam
 
Witam się w deszczowy dzień:-(
Aż nic się nie chce.. dobrze, że mam od wczoraj rosołek, bo jakoś dziś nic mi się nie chce..

Jeszcze ostatnio mojego Ł. nagle dorwało 39 stopni gorączki, bóle pleców, żołądek.. Nie mógł się ruszać..:-( te głupie chorubska teraz dopadają.. Ale na szczęscie już jest dobrze i oby to nie powróciło..:tak:
 
gag nawet nie wiesz jak ja bym chętnie na zwolnienie poszła, praca ciężka na nogach cały czas, co rusz coś się dzieje no i jeszcze co chwile stres, ale w UK nie ma zwolnień z powodu ciąży, a ponieważ na początku z powodu wymiotów byłam długo na zwolnieniu to teraz zapłaciliby mi tylko połowę wypłaty, a wiadomo wydatków dużo. Co do twojego problemu ze świńską grypą u nas personel medyczny jest szczepiony w pierwszej kolejności, w zeszłym roku się zaszczepiłam w tym roku odmówiłam szczepienia bo nikt nie umiał jasno i wyraźnie powiedzieć czy nie zaszkodzi ona dziecku, z tym że zaznaczyłam że jak tylko pojawi się pacjent ze świńską grypą to ja idę do domu i nie wracam dopóki on będzie, ale co do wyjazdu do teściów ja bym pojechała, przecież samochodem podjedziesz pod sam dom i u nich będziesz siedzieć, natomiast unikałabym dużych skupisk ludzi, jak np. w supermarketach.
 
ja tez bym pojechala, nie trzeba popadac w paranoje darujcie sobie tlyko wyjscia do sklepu czy w miejsca gdzi jest wiecej ludzi, a nic sie nie stanie, uwazaj zeby nikt na ciebie nie kasłał i juz.

styna to ty normalnie bedziesz pracowac az do porodu? I faktycznie jak bedziesz chciala isc na zwolnienie juz blizej terminu to dostaniesz tlyko czesc pensji?
 
Mam pytanie odnosnie ojcowskiego - przeczytałam ostatnio, że w 2011 r. przysługuje tydzień a w 2012 r. - 2 tyg. Urlop można wziąć do momentu ukończenia przez dziecko 12 m-cy. Czy to znaczy, że jakby ojciec chciał wziąć w okresie styczeń - maj 2012, to dostanie 2 tyg. Czy liczy się rok urodzenia dziecka?
Jak tatus chce skorzystać:
od 1 stycznia 2012- 2 tygodnie,
przed 1 stycznia 2011- 1 tydzień.
Pamiętajcie o terminie 7 dniowym na złożenie wniosku.
Data urodzenia dziecka liczy się do obliczania tych 12mcy kiedy można go wykorzystać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry