reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Witamy kolejne majowe mamusie :)
Mi niestety powtórzyła się wczorajsza sytuacja w autobusie, z tym że na tyle późno że po prostu wysiadłam i doszłam jeden przystanek pieszo. Choć myślałam że przez skrzyżowanie które dzieliło mnie od tego przystanku to już nigdy się nie przekulamy. No i wcześniej się zorientowałam co jest grane więc nie chciałam wytrzymać na siłę bo wiedziałam ze nie dam rady niestety. Wygląda na to że dłuższe stanie w tłoku i duchocie mi po prostu nie służy. Na szczęście jechałam dzisiaj z mężem - choć nieźle biedaka nastraszyłam.
Od dzisiaj chyba na jeszcze wcześniejszy autobus muszę wychodzić i bezwzględnie zajmować miejsce siedzące. Na jakiś trening asertywności się muszę zapisać bo jestem z tych którym ciężko się upomnieć o swoje, ale tu przecież nie tylko o mnie chodzi, ale i o bulgotka w brzuszku.
 
reklama
Witam wszystkich gorąco:) salsera ja mam tak samo... jak dluzej postoje w bezruchu czy w tłoku zaraz słabnę. ostatnio przy prasowaniu prawie zemdlałam.... lekarka mnie opieprzyła,że przecież ktos inny mógl prasowac....:(
 
Dziewczyny!
jak to jest :
ile trwa urlop macierzyński od 2011 roku? dla 1 dziecka 20 tygodni?
co z dodatkowym urlopem? Ponoć jest w wymiarze 2 tygodniowym...

I co z urlopem tacierzyńskim? ile ona w koncu trwa? Tydzień czy dwa ?

Bardzo prosiłabym o rzetelną odpowiedź!
Dzięki
 
20 tygodni, plus dwa dodatkowe i bodajże właśnie dwa ojcowskiego. Ale sprawdzałam kilka dni temu już więc mam nadzieję że nic nie pokręciłam.
86ania86 - ja bojkotuję prasowanie i żelazka używam tylko w ostateczności.
 
Dzień dobry laseczki :)

Witam się śniadaniowo i kawusiowo :) Dziś też nie poszłam do pracy. Co do urlopu to nie mam pojęcia, jeszcze jakoś się tym nie zajęłam.
U mnie za oknem kolejna warstwa śniegu się pojawiła, odśnieżony wczoraj podjazd dziś był przykryty warstwą sięgającą ponad kostki :( Nienawidzę takiej pogody i śniegu. Ja chcę wiosnę! Jakoś dziś nie jestem w nastroju do niczego. Wczoraj wymyśliłam sobie plan zadań na dziś do zrobienia i chyba nic z tego nie wyjdzie. Na szczęście już dziś się lepiej czuję. Te tabletki na katar naprawdę działają. Jakby któraś chciała to są to tabletki Sinupret, bez recepty i bezpieczne dla ciężarnych.
 
Ostatnia edycja:
Salsera zgodnie z nowymi przepisami urlopu tacierzyńskiego jest tydzień czasu, a te dwa dni to przysługują z pracy jako okolicznościowy- zgodnie z informacją zawartą w poradniku M jak mama z grudnia 2010 r.
No a z macierzyńskim to się zgadza.

Mariika
witam na forum:)
 
zanka znalazłam cos takiego: Kalkulator urlopu macierzyńskiego - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl możesz obliczyc do kiedy będzie trwał twój urlop na podstawie daty porodu
 
WItam się i ja:) Dzisiaj jakaś taka połamana:(w nocy kiepsko spałam bo bolał mnie krzyż i drętwiałam cała :( w ogóle zauważyłam,że mam popuchnięte kostki..ehhh a miało być tak pięknie!

Salsera uważaj na siebie. Co do upominania się o swoje to może nie koniecznie o to chodzi, może po prostu też nie chcesz psuć sobie humoru od rana i użerać się z burakami!!!
 
reklama
Oj jolek z tym krzyżem to będzie coraz gorzej niestety. Ja już trzy tygodnie mam bóle w kręgosłupie i promieniuje mi na biodra, a lekarka zaleciła masaże, ćwiczenia i oszczędzanie się. Tak już zostanie do końca :(

Zrobiłam pranie i zmieniłam pościel. Zasapałam się i muszę posiedzieć chwilkę, oczywiście na BB :-)
 
Do góry