reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

Ja nie zauważyłam. Ale ja nie mam włosów nawet na rękach. Zdarzyło mi się, że ludzie mnie pytali czy golę ręce.
 
reklama
Witajcie majówkowe mamusie :)
od pewnego czasu Was podczytuję, ale dopiero teraz pozwoliłam sobie do Was dołączyć :)
Od kilku dni jestem na wolnym, więc raczej będę do Was często zaglądać :)
 
Dzieci moczą się w nocy np z powodu silnego stresu ,kiedy z czymś sobie nie radzą.

Zgadza się, a nocnik może być właśnie przyczyną ogromnego stresu.
mandrzejczuk ja też zauważyłam że w okolicach pępka pojawił się taki dziwny meszek a wcześniej go nie było i ogólnie trochę mi włosy zciemniały np. na ręce gdzie praktycznie ich nie było widać a teraz są delikatnie ciemniejsze, ale czytałam że to normalne w ciąży, powinna też wyskoczyć ta brązowa krecha na brzuchu, ale codziennie sprawdzam i nic.
 
Ta linea negra na brzuchu to chyba ok20 tygodnia będzie..Pewnie też zależy od brzuszka:)

Co do obrastania nie zauważyłam, ale zauważyłam poprawę kondycji włosów na głowie.No i skóra już się tak nie wysusza.
 
Ostatnia edycja:
Ja na brzuchu nie mam włosów, ale ogólnie poprawiły mi się włosy, szybciej rosną (widzę, bo farbowalam trzy tygodnie temu i już powinnam iść zrobić odrost), paznokcie mam twardsze i mniej łamliwe, nawet mogę sobie całkiem długie zapuścić i nie mam problemu z łamaniem i rozdwajaniem. Za to cera dalej jak u nastolatki, pryszcze, swędzi i czerwone plamy. No ale cóż począć. Może kosmetyczka coś poradzi, bo już nawet make-up nie pomaga zasłonić tego :-(
 
Co do pryszczy to witam w klubie - mam nadzieję że niedługo przejdzie i będę mogła cieszyć się tą zachwalaną promienną cerą ciężarówki ;)
 
no mi tez sie paznokcie poprawily i wlosy na nogach jakies takie gesciejsze rosna, normalnie czuje sie jak siersciuch jak sie nie ogole :-D skora tez mi sie juz nie przesusza ale za to jakies wypryski na buzi sie pojawiaja...a co do tej ciemnej kreski na brzuchu to nie chcialabym jej miec, nie wiecie od czego ona sie pojawia i wogole to po co?
 
Pręga pojawia się prawie zawsze. Jaśniejsza jest u blondynek, ciemniejsza u brunetek. Dlaczego? Bo linea nigra jest ściśle związana z produkcją melaniny. A im kto jest ciemniejszy, tym więcej tej melaniny ma. A wzmożona produkcja melaniny jest z kolei związana z produkcją progesteronu. To znaczy odwrotnie. Ponieważ organizm wytwarza progesteron w ilościach hurtowych (hormon niezbędny do utrzymania ciąży), wpływa to również na produkcję melaniny, która rusza z kopyta. Stąd ciemna pręga, która tym wyraźniejsza się staje, im bliżej porodu.
Po porodzie nie znika od razu. Może się utrzymywać przez kilka miesięcy. Dlaczego ta kreska przebiega akurat tak, a nie inaczej? Nie, dajmy na to, poziomo? Nic nie dzieje się przypadkowo. W tym miejscu, gdzie biegnie linea nigra normalnie mamy coś w stylu „linea bianca”, czyli pręgę w kolorze identycznym z naturalnym odcieniem naszej skóry. Nie widzimy jej, ale ona sobie jest. Takie tajemne miejsce wrażliwe na ilości melaniny przekraczające zwyczajną zwyczajność. Biała pręga potrafi czasem spłatać psikus i pojawić się w zupełnym oderwaniu od ciąży.
Pręga oczywiście nie jest niczym niepokojącym. To zupełnie normalny objaw zaawansowanej ciąży, bo pojawia się najczęściej w drugim lub trzecim trymestrze.

Za: Dzieciowo
 
reklama
No mi się jakieś dziwne pryszcze pojawiły na samym początku ciąży i łudziłam się że miną wraz z I trymestrem, a tu nic z tego zaczynam sądzić że piękna ciężarna cera mi nie grozi, paznokcie zawsze miałam silne i zdrowe i to przynajmniej zostało bez zmian. Skóra nie jest już taka sucha jak kiedyś, i dostała takiego fajnego odcieniu, żyły widoczne tylko po prysznicu i to najbardziej na piersiach, za to sutki momentami są ciemne jak mleczna czekolada.
 
Do góry