reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2011

reklama
Witajcie dziewczyny. U mnie pogoda piękna, wyprałam pościel do łóżeczka i spakowałam torbę do szpitala-ledwo ledwo,ale w razie czego mąż coś dowiezie.Ważne,że już się nie stresuję i sobie stoi i czeka. Na poród rodzinny też już kwitek opłacony-znajoma pielęgniarka nam załatwiła i mąż ma tylko podjechać do niej do domu.

Ale stresuje mnie dziś coś innego - moją Gabrysię coś dopadło:-(Od rana była płaczliwa,później była na dworze i nagle mówi,że jest jej zimno i chce się położyć ze mną. Zasnęła na 15 minut i zbadałam jej temperaturę,a tu 38,4! Kurcze nie wiem skąd! Zaraz po czopek i teraz po półtorej godziny ma 37,9:crazy: Mówi,że nic ją nie boli,ale wcześniej to jakby drgawki po czopku dostała,ale na szczęście szybko minęły. Mój M w pracy,a lekarz już nie przyjmuje. No ale mamy tu takiego,co przyjeżdża prywatnie,więc kazałam mężowi do niego zadzwonić, żeby przyjechał i ją obejrzał. Matko kochana-ja mam leżeć,oszczędzać się,unikać stresu...a tu D***. No cóż tak to już jest.

faudziouch ja też z wielkopolski jestem :-pTylko bardziej środkowo-zachodniej.
poziomki trzymam kciuki​
 
Kamcia - a czy powstanie także temat analogiczny do tego gdzie były tylko nasze terminy i płeć? To znaczy majówkowe dzieciaczki w kolejności urodzenia i takie tam? Bo w tych informacjach o porodzie te wszystkie informacje gdzieś giną wśród gratulacji.
 
Poziomki &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Ja już wróciłam z powtórnego KTG i jest wszystko ok, tętno u małego się unormowało i teraz wyszło 146. Kamień z serca mi spadł. A w nagrodę Synuś dostał lody. Boże mogłabym je jeść kilogramami. A i przed tym KTG wypiłam sobie meliskę tak mi poleciły położne, widać zadziałała hihihi.
 
wogóle podziwiam was że wstałyści tak wcześnie dzisiaj:-D

melia pochwal się fotelikiem:tak:(oczywioście jak mozęsz w odpowiednim wątku:-p)
salsera przypomniałaś mi że muszę w pokoiku dziecięcym okno umyć:-p
mam nadzieję że uda ci się jkupić ciuszki
mandrzejczuk mi się przypomniało że ostatnio tak samo zrobiłam z pizzą.. hehe mój zrobił a ja nie zjadłąm bo nie o tej godzinie zrobił co chciałam:-p
futrzaczku współczuję z autem.. fakt nieplanowane wydatki teraz nie na rękę:no:
zanka o tak po porodzie też jest burza bo chodzi się niewyspanym rozdraznionym. poddenerwowanym...
facet musi poczekać :-D
młoda fajnie ze sie juz przeprowadziliście na swoje:tak:
zelka współczuję takich teściów:eek: dla mnie to nie do pomyslenia żeby mi ktoś móił co mam robić , a tym bardziej teściowie.. bo im głupio coś odpowiedzieć....np żeby się nie wtrącali:-p
faudzioch współczuję .. ale pewnie macie wesoło.. i trochę się wkurzacie jak każdy tak sobie planuje za was....
stya dla ciebioe herbatka z miodem:tak:
kama u mnie to samo.. mama ma słabo z urlopem , jak się Vi urodziła to brała urlop z roku do przodu... teraz móieła że nie wie... a bezpłatnego nie bardzo bo musi ieć kasę na opłaty...
a teściowie byli tak samo ale teść jest bardzo nerwowy i pwoiedział e już więcej do samolotu nie wejdzie .. brał kilka tabletek relanium przed lotem.. a że jest starszej daty to nie chcemy zeby coś mu się jeszcze ze stresu stało , teściowa też go samego nie zostawi więc tym razem odpada
faudzioch ja jak za pierwszym razem rozę z mężęm.. \
mamy temat od takich rozmów
https://www.babyboom.pl/forum/maj-2...itale-obawy-i-watpliwosci-za-i-przeciw-45173/
alex trzymam kciuki&&&&&&&&&
persefona niemartw się może temperaturka spadnie..
a mała może ma 3 dniówkę... poczekaj i pilnuj temperaturki , buziam :*
salsera tak powstanie
pisałam o tym na ogłoszeniach ze jak bedzie to nie bede zapisywać osób które nie podadzą wszytskich danych zeby tak jak teraz nie czekać do samego maja a i tak nie każdy dał wszystkie dane;-) będzie coś podobnego do listy majówkowych maleństw tyle że już rozpakowane :-p
 
Kamcia - faktycznie było cos mówione o tym temacie.

A co do ciuszków to kupiłam komplecik, całkiem fajnie wygląda, kupiłam też kocyk z Autkiem Zygzakiem, zasłony do pokoju (przypadkiem zupełnie w kolorze jednej ze ścian bo reszta kremowa) i wuchtę innych spożywkowych rzeczy więc już mnie mąż opierdzielił. Opierdzielił też za okna bo tą sypialnię też machnęłam, do tego zrobiłam gołąbki na obiad i pranie a teraz mam tylko siłę na relaks na kanapie. Wysłałam małżonka do sklepu po lody bo taka dzisiaj pogoda piękna i smaka mi zrobiłyście.
Swoją drogą te wszystkie płyny do okien co do bez jednej smugi i inne cuda na kiju to powinni na mnie testować - jak bym się nie starała, czym bym nie myła, pucowała i w ogóle, to jakaś franca smuga zawsze wyjdzie. Ale lepsza smuga na czystym oknie niż taki syf, bo z tego co wiem jeszcze nagród za najbrudniejsze okna na osiedlu nie przyznają.

alex - super że z KTG już wszystko w porządku wyszło, szkoda że trochę nerwów cię to kosztowało.
 
Kamcia ja właśnie obstawiam trzydniówkę albo początki gardła, ale zobaczymy...Po czopku temperatura spadła do 37,4, ale znów chyba rośnie,bo Gabi ciepłe rączki dostaje. No nic-czekamy na lekarza. Odezwę się później. Pa
 
Nic dzisiaj nie zrobiłam a zmęczyłam się okrutnie. Pojeździłam ledwie po kilku sklepach i wpadłam z dzieckiem do Mcdonalda na lody i ślizgawkę. Najchętniej to bym się położyła spać teraz.

Kupiłam pampersy jedną paczkę do szpitala :D

Persefona dawaj małej na gorączkę na przemian syrop i czopek (jedno ibuprofen a drugie paracetamol) wtedy efekt jest najlepszy - nam tak pediatra zawsze zaleca. I żeby nie czekać aż temperatura przekroczy 38 bo wtedy zaczyna rosnąć błyskawicznie i ciężko ją zbić. Jak na opakowaniu jest podane dawać co 6 godzin to faktycznie dawać tak nawet jak jest 37,5 bo wzrost może być błyskawiczny. A ibuprofen jest też przeciwzapalny. A lekarz pierwszego dnia może nic nie stwierdzić niestety. Ja już nauczona doświadczeniem czekam z dzieckiem jak gorączkuje tak ze dwie pełne doby bo wtedy często zaczynają się objawy choroby. Albo ustępuje infekcja wirusowa bo organizm sam sobie poradzi. A lekarze z "pogotowia" lubią już pierwszego dnia infekcji i wyższej gorączki zapisać antybiotyk na wszelki wypadek a często to niepotrzebne, bo okazuje się, że to np. infekcja gardła i wystarczą syropki i witaminki i za kilka dni jest już dobrze bez antybiotyku.


Na zdjęciach są małe Poziomeczki!
 
Ostatnia edycja:
reklama
AAAAA ale mam dzisiaj superaszczy dzien! To chyba w nagrode za ten wstretny weekend. Nie uwierzycie co sie stalo dostalam dzisiaj od klientki napiwek 50zl :szok: a miesiac temu dala mi 35zl :szok: jak dla mnie moze przychodzic co tydzien :-D z tej radosci kupilam sobie grafitowe legginsy o dziwo rozmiar L jest nawet luzny ;-)
Co z tego, ze stopy mam jak balony, ale jakie mam gieterki hehe chcialam kupic sobie jeszcze jakas bluzeczke ale nie znalazlam nic odpowiedniego wiec dalam sie na spokoj na ostatni miesiac chyba mi sie nie oplaca kupowac juz nic wiekszego...Chcialam tez kupic se jakiec buty, sportowe baleriny albo trampki ale mam tak spuchniete nogi, ze z rozmiaru 38 zrobil mi sie 39 i boje sie, ze po porodzie beda za duze, wiec tez z tym poczekam.

Lece oblukac foteczki Poziomeczkow
 
Do góry