reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

ja miałam tą samą i słodziłam łyżeczkę ale jakoś specjalnie mi nie smakowała...
Aisha u nas jest w zabrzu w tym zielarskim na skrzyżowaniu wolności i korfantego na przeciwko grubego benka;-)
 
reklama
ja to mam spuchnięte palce i już dawno obrączki nie daje rady założyć :no:
nogi mi puchną jak długo stoję lub chodzę :no: a ciśnienie od zawsze niskie....mnie nic na temat zatrucia nie mówili, wydawało mi się,że to jakaś wysypka na brzuchu powinna być....
 
Melduję się po wizycie. Szyjka na 1-1,5cm zamknięta. Synuś po zmierzeniu waży jakieś +/- 2400g więc hipotrofia nadal bardzo widoczna. Mój ginekolog chce mnie już 14 stycznia ciąć, ale ze wzg, że ja chcę rodzić w Krakowie na Ujastku to tylko wystawił mi skierowanie do szpitala. 13 stycznia jadę tam na ustalenie terminu cc, powiedział, żebym się starała, by mnie zostawili od razu na oddziale.

Dziewczyny a na co pijecie tą herbatkę?
 
Dziewczyny. A moze ktoras sie orientuje jak to jest, gdy pracownica ma umowe do porodu, a pracodawca zamyka zaklad? Na pewno przejmuje mnie zus... co z zasilkiem macierzynskim? Ile go bede dostawala? Ehhh
 
Anulfka współczuję. Będziemy trzymać kciuki!
Dorex dzięki za cynk. W środę pośle męża.
Monika ZUS wypłaca średnia z ostatnich 12mcy która miałaś wypłacana przez pracodawcę . Jeżeli bierzesz roczny urlop of razu.to 80% tej średniej. Do średniej liczą się też.nadgodziny i premie :)
 
No to masz roczny zasiłek z zus, który jest wypłacany w tej samej wysokości co świadczenie na urlopie rodzicielskim:) zadzwoń sobie jeszcze do Zus, ale jestem na 95% pewna że tak jest. Na 100% tak jest gdy kończy się umowa o pracę w trakcie l4. Myślę, że dokładnie tak samo jest przy zamknięciu zakładu pracy. No i bedziesz miała rok na znalezienie pracy, więc spokojnie.
 
Made to juz 35+5 tyg. Z jednej strony to się cieszę, jeśli by mnie cięli zaraz po 14 stycznia bo młody tak mnie naciska na nerwy nóg ze nie mogę chodzić. A wiem, że w tym szpitalu będzie miał doskonałą opiekę gdyby nawet nie daj Boże okazło się że jest coś nie tak. To jest szpital z 3 stopniem referencyjności, oni uratowali mi bliźniaki więc im ufam.
 
reklama
No takie info tez wyczytalam, tylko nie wiem jak to czasowo jest. Czy ja musze o to wszystko wnioskowac, czy ona jako pracodawca zglasza to do zusu itp ile ma czasu na przeslanie mi dokumentow. Itp
 
Do góry