reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2015

jestem:-)

o szczepionkach - ja daje to co w kalendarzu plus rotawirus. w szpitalu co maja dac to dadza. nigdy nie zapomne jak zapytałam na pierwszym szczepieniu takiej starej pani pediatry w czym te 5w1 czy 6w1 jest lepsze od bezpłatnych i ona do mnie ze są lepsze i tylko jedno ukłucie....:sorry::sorry::sorry:... to nie jest argument... a dla takiego małego dziecka to nie ma znaczenia, bo po 5 minutach zapominaja. a jesli ma na cos zareagowac to i tak zareaguje. Olka dostała to co nfz daje i ani razu nie było problemu po szczepieniu, moj chrzesniak kazde szczepienie konczy temperatura i obrzekami na rekach a dostaje skojazone. reguły nie ma - kazdy sam podejmuje decyzje.

powiem Wam, ze ten plan porodu mnie zniszczył i padłam przy kilku kwestiach jak, np słuchanine własnej muzyki, przyciemnione światło, cisza w chwili wyjscia na swiat, lusterko do obserwacji wyjscia główki... moze w prywatnych klinikach na swiatowym poziomie w obecnosci żanett kalety to tak mozna liczyc na cos takiego, ale nie w klasycznym polskim szpitalu. i tak naprawde czujac pierwszy bol krzyżowy kazdna ma w du**e światło, muzyke a tym bardziej lusterko i błaga by tylko dziecko juz wyszło. spytam swojego gina czy u nas trzeba cos takiego pisac, ale obawiam sie, ze w moim oldskulowym szpitalu mogliby mnie wysmiac za takie "plany". mi zreszta jest to wszytko jedno - Młody ma sie urodzic zdrowy i ja mam byc szybko na chodzie po porodzie - to sa moje roszczenia. a jak oni to zrobia to juz im zostawiam, bo musze komus zaufac, zeby nie zwariowac w trakcie porodu jako wielepa :-)

Lolka ma jakąs dziwna infekcje, temperatura non stop ok 37 -37,5. byliśmy w szpitalu i osłuchowo czysta, gardło spoko, a dziecko chyrla i ewidentnie cos sie dzieje. dostała jakies syropki i zobaczymy co z tego bedzie. Poki co uskuteczniamy siedzenie w domu i wprowadzanie klimatu swiąt.

choinke w niedziele Ola ubrała z babcią pod komenda dziadka :-) jest tak kolorowa i pstrokata ze ja uwielbiam. no i 400 punktów świetlnych robi swoje :-)

chojak.jpg

prosze nie zwracac uwagi na tło... dziecko w drodze, musielismy troche pościeśniać meble :-)

apropos mandarynek - kocham miłościa bezkompromisową i zrem na potege. zgage tez mam ale mam manti i sobie radze :-)
 

Załączniki

  • chojak.jpg
    chojak.jpg
    21 KB · Wyświetleń: 35
reklama
Drogo choinka piękna :)
Pytałam o te szczepionki kilka w jednym i prócz jednego uklucia podaje się też jeden konserwant. Każda szczepionka ma konserwant. Wiec przy szczepionkach skojarzonych jest tego mniej.

Plan porodu obowiązuje w każdym szpitalu, bo jest on wprowadzony ustawa. Ale jak nie chcesz to nie musisz. Ja w swoim planie ujelam jedynie info ze chce być o.wszystkim informowana, że zgadzam się na podanie środków przyspieszające poród o ile będzie to konieczne, że proszę o kontakt skóra do skóry itp. Po prostu takie najważniejsze dla mnie rzeczy.
 
Drogo choinka piękna :)
Pytałam o te szczepionki kilka w jednym i prócz jednego uklucia podaje się też jeden konserwant. Każda szczepionka ma konserwant. Wiec przy szczepionkach skojarzonych jest tego mniej.

Plan porodu obowiązuje w każdym szpitalu, bo jest on wprowadzony ustawa. Ale jak nie chcesz to nie musisz. Ja w swoim planie ujelam jedynie info ze chce być o.wszystkim informowana, że zgadzam się na podanie środków przyspieszające poród o ile będzie to konieczne, że proszę o kontakt skóra do skóry itp. Po prostu takie najważniejsze dla mnie rzeczy.

wiesz, ja rozumiem pełne poszanowanie decyzji i prawo do informacji i to jest ok, ale kilka zdan mnie zbiło z pantałyku.. z reszta, kazda z nas ma prawo do swojej wizji i mam nadzieje, ze uda sie je zrealizowac. wszystko co pisze to tylko moja subiektywna opinia, wiec jest tylko moja i dotyczy mnie :-)

choinka dziekuje za komplement :-D
 
No ten plan który jest na stronie rodzic po ludzku to jest trochę śmieszny :) ja mam zupełnie inny, stworzony przez szpital w którym będę rodzic.
Czytałam wiele opinii ze robią dużo rzeczy i w ogóle nie mówią o co chodzi, dopiero przy wypisie się okazuje co było. Dlatego sobie życzę aby mnie o wszystkim informować co się dzieje ze mną i dzieckiem.
To mój pierwszy poród wiec.boje się jak cholera!
 
Aisha to ze pierwszy to masz na plus. My wiemy juz czym to pachnie i uwierz, latwo tez nie jest. A zapewniam Was ze strach czujemy teraz, jak zacznie sie akcja, odejda wody albo poczujemy skurcze to wtedy nie ma strachu, jest pelna mobilizacja i skupienie aby zrobic cos co sprawi ze bole beda mniejsze.
 
też mam stracha :(
Drago śliczna choinka :)
magnez mi również pomógł i na brzuch i skurcze, mandarynki, pomarańcze i jabłka to podstawy mojego jadłospisu;-)
 
Dragonella sliczna choinka :-D My dzisiaj papierowy lancuch robilismy i probnego aniolka z foli alu - smarowanie klejem bez reszty pochłonęło Miska.
Planu porodu nie robie - z doswiadczenia wiem ze wtedy to wszysrko mi jedno bedzie, byle mi pomogli i bylo ok z nami :-D ledwo słuchałam co polozna do mnie o oddychaniu i parciu mowila więc informowanie mnie na biezaco i tak by nic nie dalo. Nawet nie pamiętałam co o rozwarciu mowila. Zreszta malo pamietam - wstep i zakonczenie tylko :p
 
reklama
Katska sprobuj inny materac bo ja mam teraz miekki i dzieki temu jakos funkcjonuje z lewym biodrem. Poprzednio spalam na takim mega twardym to dwie koldry podkladalam :-D Teraz jest u synka w pokoju to jak tam zlegne to wstaje polamana i gorzej niz staruszka.
 
Do góry